Aube Vize

Fransa Aube Vize Başvurusu

Fransa’da Bar sur Aube ve Nogent sur Seine olarak iki yerleşim yerine ayrılan Aube vize işlemlerini şahsen yapabildiğiniz gibi, Fransa vize başvurusu için; vize başvuru merkezimizi arayarak, başvuru sürecini başlatabilir ya da sorularınızı sorabilirsiniz.

Aube İçin Vize Gerekli mi?

Aube için vize gerekli mi; evet gerekli ama bu durum pasaport türüne göre değişir. Hizmet pasaportu, diplomatik pasaport ve hususi pasaport sahipleri, vizeden muaftır. Ancak bordo renkli umuma mahsus pasaport sahipleri, vize almak zorundadır.

Aube İçin Vize Şartları

Aube vize şartları; Fransa’nın Schengen ülkesi olması dolayısıyla, Schengen kriterlerine göre düzenlenir. Tüm belgeler Schengen kriterlerince hazırlanırken, başvurular direkt konsolosluk nezdinde gerçekleştirilir. Parmak izi olmayanlar, belgelerle birlikte parmak izi vermelidir. Bunun için de ayrı randevu alınır.

Aube Turist Vizesi

Fransa’ya turistik seyahat amaçlayan Türk vatandaşları, Aube turist vizesi işlemlerini gerçekleştirir. C tipi kısa süreli vize türüne giren turistik vize ile, 90 günden az seyahatler planlanır.

Daha uzun kalmak isteyenler D tipi uzun süreli vize türüne başvurur.

Aube Vize Başvurusu

Aube vize diğer Schengen ülkelerine de kolaylıkla gitmeyi sağlar. Aube vize başvurusu yaparken şahsi başvuru yapılabilir ya da vize hizmet merkezleri aracılığıyla yapılır. Randevusuz hiçbir başvuru kabul edilmez. E-posta ya da faks yoluyla gönderilecek evraklar işleme alınmaz.

Aube Vize Evrakları

Aube vize evrakları, eksiksiz ve vize türüne uygun olarak hazırlanır. Her bir vize türünün kendine göre ek belgeleri vardır.

 • En az 3 ay geçerliliği olan pasaport ve gerekirse eski Schengen vizeleri
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize talep dilekçesi ve vize talep formu
 • Gerektiğinde davet mektubu ve sponsor mektubu
 • Çalışan evrakları
 • SGK dökümleri
 • Banka hesap dökümleri
 • İkametgâh belgesi
 • Biometrik fotoğraf
 • Seyahat sağlık poliçesi
 • Yalnız seyahat eden çocuklar için, her iki ebeveynden alınan imzalı ve noter onaylı muvafakatname

Vize harcı ödendi dekontunun yanında tüm belgelerin güncel tarihli olması önemlidir. Belgeler Fransızca ana dilinde ve konsolosluğun belirlediği dillerde olabilir.

Aube Vize Fiyatları/Ücreti

Aube vize fiyatları/ücreti konsolosluk tarafından güncellenir. 2021 yılında vize ücretleri 80 Euro olmuştur. Buna vize başvuru merkezlerinin hizmet bedeli de eklenir.

Aube Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aube vizesi kaç günde çıkar; Schengen vize kriterlerinin tam olarak sağlanması durumunda 5 ila 7 gün içinde sonuçlanır. Bu süre konsolosluk işlerinin yoğun olması, ek belgelerin istenmesi ya da belgelerde eksik bulunması durumunda uzar.

Aube Vizesi Nasıl Alınır?

Aube vize işlemleri direkt randevu sistemiyle konsolosluğa yapılır. Şahsi başvuru yapılabilir ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapılabilir. Parmak izi olmayanlar, randevuyla parmak izi verir.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×