Amerika Saat Kaç

Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde, eyaletler arasında çok fazla saat farkı bulunuyor. Amerika saat kaç sorusuna Türkiye ile ABD’nin eyaletlerine yönelik farkına dair yanıt vermek mümkündür. Türkiye’de sabah saat 10:00 olduğu zaman, Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago şehrinde saat 02:00 olacaktır. Denver şehrinde 01:00 olacaktır. Phoenix şehrinde 00:00 olacaktır. Los Angeles şehrinde 00:00, Anchorage şehrinde 00:00, Honolulu şehrinde 21:00 olarak belirlenecektir.

İngiltere’de Saat Kaç?

İngiltere ile Türkiye arasında yaklaşık olarak 2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat kaç sorusunun İngiltere ile kıyaslanarak cevaplanması halinde, İngiltere’de saat sabah 08:00 ise Türkiye’de saat 10:00 olacaktır.

New York Saat Kaç?

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York bölgesinde saat 00:00 olduğu zaman, Türkiye’de saat 07:00 olacaktır. Arada 7 saat fark bulunan ABD, Türkiye’den zaman dilimi olarak geride yer almaktadır. Japonya’da saat kaç sorusunun yanıtı, Türkiye’de o an itibariyle saatin kaç olduğuna bağlı olarak verilebilir.

Türkiye’de saat sabah 10:00 ise Japonya’da saat 16:00 olacaktır. Türkiye’den yaklaşık olarak 6 saat önde olan Japonya’da GMT +9 zaman dilimi geçerlidir. Amerika Türkiye saat farkı doğu ve batı bölgeleri arasında çok fazla değişiklik gösteriyor. Ülkenin en batısı olan Alaska’da güncel saat ile Türkiye’deki zaman dilimi arasında 11 saatlik fark bulunuyor. Türkiye 11 saat ileride yer alıyor.

Almanya’da Saat Kaç?

Almanya’nın zaman dilimi GMT +3 olduğu için, Türkiye’den 1 saat geride bulunuyor. Almanya’nın her bölgesinde tek bir zaman dilimi kullanılıyor. Kanada saat kaç sorusunun yanıtı için İstanbul ile Ottova arasındaki saat farkının incelenmesi yeterli olacaktır. İstanbul’da saat 12:00 iken Ottova’da saat 05:00 olacaktır. Türkiye, Kanada’dan 7 saat ileride bulunuyor.

Rusya’da Saat Kaç?

Rusya’nın yüzölçümü çok büyük olduğu için, ülkenin farklı bölgelerinde farklı zaman dilimleri bulunuyor. Türkiye’de saat 11:00 iken Kaliningard’da saat 10:00, Kamçatka Krayı’da saat 20:00, Magadan’da saat 19:00, Yakutsk’da saat 17:00 olacaktır. Amerika saat kaç sorusunun yanıtı, ABD şehirlerinin doğu ve batı farkına göre 7 saat ile 11 saat arasında değişiyor.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×