Almanya Haritası

Almanya, Orta Avrupa’da yer alan dünyanın en çok nüfusa sahip ülkelerinden biridir. Kuzeyinde Danimarka, doğusunda Polonya, güneyinde Avusturya ülkelerinin olduğu ülke, Avrupa’nın merkezi konumu olduğu için diğer kıta ülkelerinde olmayan komşu sayısına sahiptir.

Almanya Haritası Komşuları

Almanya haritası üzerinde ülkenin diğer Avrupa ülkelerinden daha fazla komşusu vardır. Coğrafi olarak Avrupa’nın ortasında yer almaktadır. Kuzeyinde Danimarka, doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyinde Avusturya ve İsviçre, batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur.

Almanya’nın 3 ana nehri vardır. Ren nehri, Elbe nehri ve Tuna nehri Almanya sınırları içerisinde yer alır. En uzun nehri, Ren nehri, en büyük gölü Konstanz gölürdür. Orta Avrupa’da bulunan ülkenin topraklarının %33’ü tarıma elverişlidir.

Almanya Haritası Münih

Almanya haritası Köln Almanya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Münih, Berlin ve Hamburg’dan sonra ülkenin en büyük şehridir. Bavyera Eyaletinin en büyük şehri olan Münih, başkentidir. Avrupa birliğinin en büyük 12. Şehri olan Münih, 1,4 milyon nüfusa sahiptir.

Münih, kozmopolit bir nüfus yapısına sahiptir. Şehirde Türkler ve Balkanlar azınlıktadır. Büyük kısmı Avrupa Birliği ülkelerinden göç edenlerdir. İtalyan, Yunan, Sırp gibi farklı uyruklu kişiler şehrin nüfusunu oluşturur. Dünyanın en ünlü birahaneleri Münih şehrinde bulunur.  

Almanya Haritası Hamburg

Almanya haritası Türkçe incelemelerine göre Hamburg, Almanya’nın ikinci büyük şehri ve eyaletidir. Almanya’nın dünyaya açılan kapısı olarak bilinen şehir, Almanya’nın en büyük limanına sahiptir. Dünyanın en büyük ikinci liman şehridir.

Sanayi, havacılık sektörü, uçak üretimi ve kimya gibi farklı sektörlerde oldukça gelişmiş bir şehirdir. Kültürel özellikleri ve tarihi yapıları, oldukça fazla turist çekmesini sağlamaktadır. Spor, eğitim, medya gibi birçok alanda gelişmiş olan şehir, kozmopolit bir nüfus yapısına sahiptir.

Almanya Haritası Frankfurt

Almanya haritası dünya üzerinde Almanya’nın komşularını gösterir. Almanya haritası incelemelerine bakıldığında Frankfurt, Almanya’nın 5. Büyük şehridir. Almanya’nın en önemli kent merkezlerinden biri olan şehir, kültürel etkinlikleri, tarihi yapısı ile şehrin birçok turiste ev sahipliği yapmasına imkan tanımıştır. Nüfusunun büyük kısmını Avrupa ülkelerinden göç edenler oluşturur.   

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×