Roma Vize

İtalya Roma Vize Başvurusu

Her sene binlerce turisti ağırlayan Roma’ya vize işlemleri üzerine seyahat edilebilir. Roma vize işlemleri İtalya Konsolosluğu prosedürlerine göre zorunlu evraklar ile gerçekleşir.

Roma İçin Vize Gerekli Mi?

Vize işlemlerinin bordo pasaport sahibi olanlar için zorunlu olduğu şehirlerden bir tanesidir. Roma için vize gerekli mi sorgulayanlar pasaport sınıfına göre evraklarını toplar ve başvurularını konsolosluk bünyesinde iletmeyi başarır.

Roma İçin Vize Şartları

Seyahat amacına uygun olan belgelerin ibrazı zorunlu kabul edilir. Roma için vize şartları nelerdir merak edenlere belgelere dair detaylar belirtilir ve uyulması halinde başvurulara geçilir.

Roma Turist Vizesi

Roma vize için başvuru evraklarının hazırlanması ve kısa süreli seyahatlerin planlanması esas alınır. Roma turist vizesi için 90 günlük kalma sınırına yer verilmiştir. Buna uygun olarak İtalya vize işlemleri sonuçlanır ve şehre giriş yapmanıza izin verilir.

Roma Vize Başvurusu

Schengen kapsamında olduğu için Roma vize başvurusu sırasında bu yönde tercihinizi yapabilirsiniz. Roma vize başvurularına dair konsolosluktan alınan randevular ve de ibraz edilen belgeler değerlendirmeye alınacaktır.

Roma Vize Evrakları

Vizeye ilişkin öncelik pasaportlara verilmiştir. Roma vize işlemlerine dair en az 2 sayfası boş olan pasaportlar hazırlanmalıdır. Özlük belgeleri, rezervasyonlar ve de sigorta evraklarına da ihtiyaç duyulur. Nitekim seyahat sağlık sigortası zorunlu olarak belirtilir.

Roma vize evrakları güncel tarihli ise onay alır ve seyahate çıkabilirsiniz.

Roma Vize Fiyatları / Ücreti

Yetişkinlerin Roma vize fiyatları / ücreti olarak 160 Euro tutarına yer vermeleri istenir. 6 – 12 yaş aralığı için ise bu tutar 70 Euro olarak ele alınmaktadır.

Roma Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize prosedürlerine uygun olanlar en az 3 iş günü içerisinde sonuç alır. Roma vizesi kaç günde çıkar merak edenlere maksimum süre de 15 iş günü olarak belirtilir.

Roma Vizesi Nasıl Alınır

3 – 15 iş günü içerisinde sonuçlanan vize için gerekli evraklar toplanır. Roma vizesi nasıl alınır soranlar belgelerin akabinde harç ile başvuru ödemelerini yapar. Böylece başvuru merkezlerinden randevu alarak işlemlere geçmeniz beklenir.

İtalya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×