Lot Vize

Fransa Lot Vize Başvurusu

Lot, Fransa’nın turistik illerinden biridir. Pech Merle, Lacave Caves, Monkey Forest gibi önemli turistik bölgeler bu şehirde bulunur. Şehre gitmek için yapabileceğiniz vize başvurularında bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Lot İçin Vize Gerekli Mi?

Lot için vize gerekli mi: Lot, Fransa sınırlarında kalan bir il olduğu için şehre gidecek kişilerin Fransa vizesi alması gerekir. Fransa vize türleri, eğitim, seyahat, çalışma, ticari ve aile birleşimi gibi amaçlara göre verilmektedir. Şehri seyahat etmek isteyen kişiler Schengen vizesi alarak da Fransa’da kısa süre konaklayabilir.

Lot İçin Vize Şartları

Lot için vize şartları: Şehre gelecek olan kişinin geçinmek için yeterli maddi gelirinin olması, sağlık sigortası olması, pasaport sahibi olması, kültürel uyum sağlaması ve Lot vize evraklarının tümünü teslim etmesi gerekir.

Lot Turist Vizesi

Lot turist vizesi, Fransa’da 90 günden kısa süre kalmak isteyen yabancı uyrukluların başvuru yapabileceği vize türüdür. Vize başvurusu Fransa konsolosluğuna yapılır.

Lot Vize Başvurusu

Lot vize başvurusu yapacak kişi, Fransa’ya gitmeden en az 1 ay önce vize başvuru formunu doldurmalı ve randevu almalıdır.

Vize randevu tarihine kadar istenen tüm evrakların tamamlanması ve Fransa vize merkezine teslim edilmesi gerekir.

Lot Vize Evrakları

Lot vize evrakları başvuru yapacağınız vize türlerine göre değişiklik gösterir. Ülkenin vize başvuruları için istediği temel evraklar: Pasaport, nüfus kayıt örneği, sağlık sigortası, parmak izi, fotoğraf, Lot vize başvuru formu, vize talep dilekçesidir. Şehirde konaklayacağınız otel adresini göstermeniz ve uçak biletlerini de vize başvurusu için göstermeniz gerekir.

Lot Vize Fiyatları/ Ücreti

Lot vize fiyatları/ücreti 2021 yılı için 80 Euro’dur.

Lot Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lot vizesi kaç günde çıkar: Fransa vize başvurusu 15 iş günü içerisinde açıklanır.

Lot Vizesi Nasıl Alınır?

Lot vizesi nasıl alınır: Vize alacak kişiler, seyahatlerinden 3 ay önce vize başvuru formunu doldurarak randevu almalıdır. Randevu tarihinde istenen tüm Lot vize evraklarını vize merkezine teslim etmeniz gerekir. Vize harcı ve başvuru merkezi ücretinin de ödenmesi ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×