İngiltere Bayrağı

İngiltere, İskoçya ve İrlanda’nın bayraklarının bütünü olan Birleşik Krallık bayrağı ile İngiltere bayrağı çok sık karıştırılıyor. Sadece İngiltere’yi temsil eden bayrakta sadece 2 renk bulunuyor. Beyaz bir zemin üzerine, bayrağı dört eşit parçaya bölen, orta kısımda yer alan kırmızı renkte haça sahip olan bayrak, İngiltere bayrağıdır. Mavi, kırmızı ve beyaz renklerin yer aldığı, hem haç hem de köşelerden çapraz şekilde kırmızı şeritlerin geldiği bayrak ise birleşik krallık bayrağıdır.

Amerika Bayrağı

Amerika Birleşik Devletleri bayrağında, sol üst kısımda yer alan mavi zemin üzerinde 50 adet yıldız yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri bayrağı ile İngiltere bayrağı birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bayrağın sol üst kısmında yer alan 50 yıldız ise ABD bünyesindeki 50 eyaleti temsilen konulmuştur. Japonya bayrağı beyaz bir zemin üzerinde, bayrağın tam orta bölümünde kırmızı bir daire bulunduran yapıya sahiptir. Sadece beyaz ve kırmızı şeklinde iki renkten oluşur.

İndia Bayrağı

Hindistan, 1 milyardan fazla insanı bünyesinde barındırmasına rağmen bayrağını çeşitli alanlarda tanıtma konusunda, diğer ülkeler kadar öne çıkmıyor. Hindistan bayrağı, İrlanda bayrağının yatay şeritli ve ortasında çakra bulunan versiyonu olarak tanımlanabilir. Hindistan bayrağında yukarıdan aşağıya doğru olacak şekilde kullanılan renklerin sırası turuncu, beyaz ve yeşildir.

Yatay çizgiler halinde yer alan bu renklerin beyaz olan kısmının tam ortasında çakra sembolü yer alıyor. Almanya bayrağı bünyesinde siyah, kırmızı ve sarı renkleri bulunuyor.

İtalya Bayrağı

İtalya bayrağında dikey şekilde yeşil, beyaz ve kırmızı renkler yer alıyor. Spain bayrağı olarak bilinen İspanya bayrağında ise yatay şekilde kırmızı, sarı ve kırmızı şeritler bulunuyor. Orta bölümün biraz solunda ise kraliyet mührü yer alır

Fransa Bayrağı

Fransa bayrağında dikey çizgiler halinde mavi, beyaz ve kırmızı renkler bulunuyor. Birleşik Krallık bayrağının renkleri arasında mavi, beyaz ve kırmızı renkler bulunuyor. Köşelerden ve kenarlardan ortada kesişen kırmızı çizgiler, Birleşik Krallık bayrağında yer almaktadır. Bayrağın zemini ise mavi renktedir. Çizgiler ve mavi zemin arasında beyaz şeritler yer alır. İngiltere bayrağı sadece kenarlardan gelen ve + şeklini oluşturan kırmızı çizgilere ve beyaz zemine sahiptir.

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×