İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 2023

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Form – Dilekçe

İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 2021
İngiltere Vize Formu ve Dilekçe

İngiltere Yolcu-Bilgi-Formu

ingiltere-18-yas-alti-ek-form-188

İngiltere Aile- Arkadaş Ziyareti Davetiye Örneği

İngiltere Davetiye Örneği

İngiltere Evrak Sıralaması

İngiltere Vize Dilekçesi Taslağı İngilizce

Her vize kategorisi için özelleştirilmiş, başvuru formları ve bu başvuru formlarına ek olarak yerine getirilmesi gereken koşullar mevcuttur.

Adaylar, başvuru yapacakları vize için bir kategori belirlemelidir. Bu kategoride yer alan koşullar yerine getirilmeli ve o kategoriyi kapsayan vizeye uygun tarih aralıklarında başvuru yapılmalıdır.

İngiltere İçişleri Bakanlığı, İngiltere Vize başvuru formları ile ilgili değişiklik ya da güncelleme yapma hakkına sahiptir.

Vize başvurusunda bulunmak için hazırlayacağınız formun güncel olması şarttır. Bu nedenle almak istediğiniz vize kategorisini belirleyerek, İngiltere İçişleri Bakanlığının resmi web sitesinden güncel vize formunun güncel sürümünü inceleyebilirsiniz.

Vize başvuru şekilleri kimi zaman farklılık gösterebilir. Vize sahibi olmak için yapacağınız müracaatı; kimi zaman yüz yüze, kimi zaman da matbu evrak şeklinde yazılı olarak gerçekleştirmeniz istenebilir.

İngiltere vizesi almak istediğiniz neden doğrultusunda, başvuru kategorinizi seçmelisiniz. Koşullarınıza uygun olan vize çeşidinden başvuru yapmak için İngiltere yolculuğunuza uygun olan güncel formu bulmanız, vize alırken sorun yaşama riskini azaltacaktır.

Vize başvuru formunda yer alan tüm alanlar doldurulmalı, sorulara net, anlaşılır ve doğru yanıtlar verilmelidir. Başvuru esnasında yapmanız gereken ödemeler gerçekleştirilmelidir. Tüm vize başvuruları için gerekli olan standart ödeme prosedürleri yerine getirilmeli, gerekli görülen durumlarda Göçmen Sağlık Ek Ücreti ile ilgili de ödeme yapılmalıdır.

Doğru evraklara ulaşmanız adına; İçişleri Bakanlığı ya da Ulusal Arşivler Web Adresinde yer alan başvuru formlarına ilişkin evraklar aşağıda yer almaktadır.

Önemli: Kesin başvurunuzu gerçekleştirmeden önce, kullanacağınız formun orijinal güncel sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Formda yer vereceğiniz tüm bilgileri, formda yer alan talimatlara uygun şekilde paylaşmaya özen gösterin.

Online Başvuru Sistemi (Visa4UK)

Vize çeşitlerinden bazıları için online yani çevrimiçi olarak başvuru yapmanız gerekiyor. Online yapılan vize başvurularında kullanılan form ise; Visa4UK formudur.

Bununla beraber, çevrimiçi yapılan vize müracaatlarında ek olarak, yazılı başvuru da talep edilebilir. Bu nedenle matbu evrak formatında da talebinizi iletmeniz gerekebilir.

Almak istediğiniz vize türünün yanı sıra; süresiz kalma vizesi almak için de yukarıda bahsedilen prosedür uygulanır.

Online vize başvurusu gerektiren bir kategoride yer alıyorsa müracaatınız, sizden istenilen online başvurunu formunu doldurmak için buradan kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Birleşik Krallık Giriş Vizesi Almak İçin Gereken Başvuru Formları

Birleşik Krallık Giriş Vizesi müracaatında bulunmak isteyen adaylar; bu bölümde yer alan başvuru evraklarını doldurmalıdır.

Aday, Birleşik Krallık ’ta bulunmadı bir tarihte bu müracaatı gerçekleştirebilir. Ülke sınırları dışında olan aday, ülkeye giriş yapabilmek için bu formlar aracılığı ile müracaatta bulunmalıdır.

Ziyaret Başvuru Formu- Form VAF1

Vize almak istemenizin sebebi, ziyaret yapmaksa eğer; Birleşik Krallık ziyaretinde bulunmak için bu formda yer alan giriş koşullarını yerine getirmeniz gerekiyor.

Kısa Süreli Çalışma İzni, Turizm, Transit, 4.Kademe (Çocuk) Olan Bir Çocuğu Ziyaret Etme – VAF1A

Birleşik Krallık dışında yaşayıp, kısa süreli vize başvurusunda bulunmayı talep edecek olan aday, aşağıda yer alan vize kategorilerini tercih edebilir.

 • Turistik gezi başvurusu
 • İngiltere transit geçiş başvurusu
 • İngiltere’de yaşayan, 4. Seviye (Çocuk) Vize sahibi olan bir kişiyi ziyaret etmek amaçlı başvuru
 • Kısa süreli çalışma başvurusu

VAF1A formunu buradan indirebilirsiniz.

Form VAF1B – Yerleşik Aile Üyelerini Ziyaret Etme Başvurusu

Birleşik Krallıkta yerleşik olarak yaşayan bir aile üyenizi ziyaret etmek amacı ile bu vizeye başvuruda bulunabilirsiniz. VAF1B formu, İngiltere’de hayatını sürdüren bir aile üyenizi ziyaret etmek amacı ile kullanmalısınız. Ziyaret etmek sebebiniz aşağıdakilerden biri ise; ziyaret kategorisinden başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Ebeveynlerinizi, çocuklarınızı, kardeşinizi, eşinizi, hemcins partnerinizi
 • Torununuzu, büyükanne ya da büyükbabanızı
 • Eşinizin ya da partnerinizin ebeveynlerini, kardeşlerini
 • Çocuğunuzun eşini ya da partnerini
 • Üvey baba ya da annenizi, üvey çocuklarınızı, üvey kardeşlerinizi
 • Henüz evlenmediğiniz ancak; son üç yılınızı birlikte geçirdiğiniz partnerinizi,

Ziyaret etmek amacı ile Form VAF1B formunu buradan indirebilirsiniz.

Ücretli Sözleşme, İş Ziyareti İçin Verilen Kısa Süreli Vize – Form VAF1C

Başvuru nedeniniz; iş toplantısı, görüşmesi, açılış, ortaklık, girişimci izni ya da ücretli sözleşmelerin gerçekleştirilmesi olabilir. Bu sebeplerden dolayı vize almak istiyorsanız; Form VAF1C’ye ihtiyacınız bulunuyor. Birleşik Krallık dışından gerçekleştirilen iş amaçlı ziyaretler için kullanılan kısa süreli vize başvurusunda bu formu kullanmalısınız.

Form VAF1C’e buradan ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Eğitim ve Çalışma Başvurusu – VAF1D

Kariyeriniz ile alakalı olarak eğitimlere katılmak amacı için Birleşik Krallık dışında yaşarken vize başvurusu yapmak amacı ile bu formu doldurmalısınız.

Form VAF1D’yi, eğitimlere iştirak etmek amacı buradan indirebilirsiniz.

Evlilik Ya Da Karşı Cins Partnerlik Başvurusu – Form VAF1F

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişinin nedeni, evlilik ya da sivil partnerlik için kayıt oluşturmaksa; Birleşik Krallık vize müracaatında, Form VAF1F kullanılmalıdır.

Form VAF1F sürümünün güncel haline buradan ulaşabilirsiniz.

Birleşik Krallık Üzerinden Transit Geçiş Başvurusu – Form VAF1H

Birleşik Krallık dışından, Birleşik Krallık transit geçiş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar; Form VAF1H kullanılır.

Transit geçiş başvurusu için Form VAF1H’in güncel halini buradan indirebilirsiniz.

Spor Etkinliğine Katılmak İçin Vize Başvurusu – Form VAF1J

Birleşik Krallık’ta gerçekleşecek olan bir spor müsabakası için alınacak olan vizede bu form kullanılır.

Spor etkinlikleri nedeni ile almak istediğiniz vize başvurusunda kullanmak amacı ile Form VAF1F’yi buradan indirebilirsiniz.

Birleşik Krallık Deniz Aşırı Yolculuk Ya Da Commonwealth’i Ziyaret Etme, İşe Girme, Okuma Amaçlı Başvuru – Form VAF2

VAF2 formunu kullanacak olan adaylar; Birleşik Krallık dışından, 6 aydan fazla kalacakları vize başvurusu yapar. Uzun süreli ya da hak kazanılmış durumlarda yerleşik hayata geçmek için Form VAF2 kullanılır. Çalışmak, okumak, bakmakla yükümlü olup, ülkede kalıcı olarak ikamet etmek isteyen kişiler başvurularında VAF2’yi kullanmalıdırlar.

Bakmakla yükümlü olunan kişilerin ya da diğer aile üyelerinin başvuruları bu müracaatla yapılmamaktadır. Çoklu vize başvurularında bu form kullanılmıyor. Başvurular, tamamen bireysel olarak gerçekleştirilir.

Bu formun kullanılabileceği vize kategorileri şunlardır:

 • Çalışma Vizesi
 • Tier 1 (Yatırımcı, Girişimci, Lisansüstü Girişimci ya da Olağanüstü Yetenek)
 • Kademe 2 (Nitelikli Eleman: Şirketler İçi Geçişler, Genel, Din ve Spor Konulu Ziyaretler)
 • Seviye 5 (Geçici Eleman: hayır kurumu, din görevlileri, Gençlik Hareketi – Programları, yaratıcı ve sportif ziyaretler ve uluslararası anlaşmalar kapsamında olan ziyaretler)
 • Kademeli Puan Sisteminden Çalışma İzni
 • Öğrenci Vizesi

Kademe 4

 • Bağımlı Vize Başvuruları

Yukarıda bahsedilen vize çeşitlerinin herhangi biri için

 • Birleşik Krallık’ta geri dönen ikamet izni
 • İkamet İzni (Yetki Belgesi)

Başvuru adayının herhangi bir göçmenlik sınırlamasına takılmadan Birleşik Krallık ‘ta yerleşim izni almasına izin veren izinler:

 • Birleşik Krallık Denizaşırı Bölgesini ziyaret etmek amaçlı alınan vizelerde;
 • Britanya Antarktika Bölgesi, İngiliz Hint Okyanusu, Falkand Adaları, Anguilla, Cayman Adaları, Bermuda, Montserrat, Güney Georgia ve Güney Sandwich, Cebelitarık, Turks, Ccios, ST Helena ve Bağımlılıklar (Yükseliş Adası, Tristan da Cunha)
 • Herhangi bir İngiliz Milletler Topluluğunu ziyaret etmek amaçlı alınan vize

Afrika: Gana, Lesotho, Botswana, Kenya, Kamerun, Mozambik, Malavi, Nijerya, Nambiya, Sierra Leona, Runda, Güney Afrika, Seyşeller, Uganda, Svaziland, Zambiya, Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti.

Asya: Brunei Darussalam, Malezya, Sri Lanka, Pakistan, Maldivler, Bangladeş, Hindistan, Singapur.

Karayipler ve Amerika: Bahamalar, Antigua, Barbados, Bahamalar, Belize, Barbuda, Dominik, Kanada, Saint Lucia, St Kitts, Nevis, Grenada, St Vincent, Jamaika, Grenadinler, Guyana, Tobago ve Trinidad.

Avrupa: Malta, Kıbrıs.

Pasifik: Fiji, Nauru, Avusturalya, Yeni Zelanda, Kiribati, Samoa, Tongo, Vanuatu, Papua Yeni Gine, Tuvalu.

Başvuru için gerekli olan formu buradan okuyabilirsiniz.

Müracaat için şart olan Form VAF2’yi indirmek için burayı kullanabilirsiniz.

Öğrenci Olmak İçin Vize Başvurusu – Form VAF3

Bu bölüm içerisinde öğrenci olan adayların vize başvurusunda bulunmak isteyebileceği tüm kategorilerde kullanılan formlar toplanmıştır.

Birleşik Krallık’ta Öğrenci İzni Başvurusu – Form VAF3A

Vize başvurusunda bulunacak olan aday, gelecekte öğrenci olarak ülkede bulunmak istediğine dair beyanda bulunur. Birleşik Krallık dışında yaşayan kişilerin öğrenci vizesi almak için yapacakları müracaatlarda Form VAF3A kullanılır.

Öğrenci vizeleri için Form VAF3A’yı indirme işlemini buradan yapabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta Öğrenci Olarak Bulunan veya Bulunacak Kişinin Bağımlı Olduğu Kişi İçin Vize Başvurusu – Form VAF3B

Birleşik Krallık dışında yaşayan bir kişi öğrenci vizesi aldıktan sonra yanında bakması gereken kişi için de vize başvurusunda bulunabilir. Aynı zamanda şu an Birleşik Krallık’ta yaşayan ve yanında yaşaması gereken bir başka kişi için de bu forma başvurulur.

En güncel hali ile Form VAF3B’e buradan ulaşabilirsiniz.

Konaklama Kategorisine Giren Vize Başvuruları – Form VAF4

Yerleşim kategorisinde bulunan vize başvuru formları bu bölüm altında toplanmaktadır.

Yetişkin Bağımlı Aile Üyesi kategorisinden Konaklama Vizesi Başvurusu – Form VAF4A

Birleşik Krallıkta ikamet izni bulunan bir kişinin bakmakla yükümlü olduğu – bağımlı olan – aile üyesinin de yanında yaşamasına yönelik yapılabilecek bir başvurudur. Aynı zamanda ülkede halihazırda yaşayan bir kişi, 9 Temmuz 2012’den itibaren vizesi bulunan bir ebeveyni için de bu vize başvurusu yapılır.

Form VAF4A’nın güncellenen halini buradan indirebilirsiniz.

Aile Birleşimi ve Aile Birleşimi İçin Vize Başvurusu – VAF4A Ek 1

Birleşik Krallık, bağımlı aile üyesi vize başvurusunda bulunacak olan kişiler aşağıdaki durumlarda bu formu doldurmalıdır.

 • Yetişkin Aile Üyesi (Vize başvurusunda bulunan aday, Birleşik Krallık’ta yaşayan bir kişinin aile üyesi olmalıdır.)
 • Yetişkin Aile Üyesi (Vize başvurusunda bulunan aday, Birleşik Krallık mülteci statüsünde bulunmalı, insani koruma programında yer almalı ya da kalma iznine sahip olan bir kişinin aile üyesi olmalıdır.)
 • Çocuk (Vize başvurusunda bulunan çocuk, Birleşik Krallık’ta ikamet izni olan bir kişinin ya da 9 Temmuz 2012 senesinden önce, ebeveyn- eş olarak kalma izni kazanmış bir kişinin bakmakla yükümlü olduğu bir kişi olmalıdır.

Form VAF4A Ek 1, Ek 2 (Mali Gereksinim Formu) ile doldurularak sunulmalıdır.

Form VAF4A Ek 1 için indirme işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Mali İhtiyaç Formu – VAF4A Ek 2

Birleşik Krallık’ta yaşamayan kişiler, yalnızca aşağıdaki şartları taşıyorsa; bu formu vize başvurularında kullanmalıdır.

Birleşik Krallıkta eşi ya ortağının yaşaması halinde;

 • 9 Temmuz 2012 itibari ile Birleşik Krallık vizesi bulunan ebeveynin çocuğu
 • 1997’den itibaren Birleşik Krallık’ta aktif olarak hizmetteyken ölen Gurkha askerinin çocuğu
 • 1997 tarihinden önce, Birleşik Krallık’ta Gurkha askeri olarak çalışırken taburcu olmuş, dul eşin çocuğu
 • Birleşik Krallık’ta yaşayan eski bir Gurkha askerinin yetişkin bağımlı (bakmakla yükümlü) aile üyesi
 • Birleşik Krallık’ta yaşayan ve yerleşme izni olan bir kişinin nişanlısı ya da önerilen sivil partneri
 • Birleşik Krallık’ta yaşayan kişinin, evlenmemiş ya da aynı cinsten partneri

VAF4A Ek 2, VAF4A ile başvuru esnasında teslim edilmelidir.

Form VAF4 Ek 2 belgesini buradan indirebilirsiniz.

HM Kuvvetleri Katılımcısına Bağımlı Biri İçin Başvuru – Form VAF4A Ek 3

Birleşik Krallık dışından yapılacak olan vize başvurularında, aşağıdaki kriterleri taşıyan kişiler, giriş başvurusunda bu formu kullanmalıdır.

  • Göçmenlik kontrolünden geçen HM Forces’de bulunan birisine bağımlı olan kişiler
  • HM Kuvvetlerin eski bir katılımcısının yetim çocuğu

Form VAF4A Ek 3, Form VAF4A ile yapılacak olan başvurularda sunulmalıdır.

Form VAF4A Ek 3’ün güncel halini buradan indirebilirsiniz.

Uçuş Öncesi Aile Birleşimi Vize Başvurusu – Form VAF4A Ek 4

Birleşik Krallık dışından gerçekleştirilecek olan vize başvurularında, aday aşağıdaki kriterleri taşıyorsa Form VAF4A Ek ü belgesini de sunmalıdır.

Vize başvurusunda bulunacak olan kişinin; Birleşik Krallık sınırları içerisinde ikamet veya sınırlı kalma izninize sahip bir kişinin aile üyesiyse, mülteci kriterine sahip bir kişinin aile üyesi ise ya da insani koruma programlarına bağlı olan bir kişinin aile üyesi (eşi, hem cins partneri, evlenmemiş partneri)

Form VAF4A ile Form VAF4A Ek 4, vize başvurusunda beraber sunulmalıdır.

Form VAF4A Ek 4’ü buradan indirebilirsiniz.

İngiliz Bir Çocuğa Erişim Hakkına Sahip Olan Bir Ebeveyn İçin Vize Başvurusu – Form VAF4A Ek 5

Birleşik Krallık vatandaşı olan ya da yerleşik yaşama hakkına sahip olan bir İngiliz çocuğa erişim hakkına sahip olan bir ebeveynin, Birleşik Krallık dışından gerçekleştireceği vize müracaatları içindir.

Form VAF4A Ek 5, Form VAF4A ile müracaatlarda sunulmalıdır.

Form VAF4A Ek 5’in güncel hali için indirme işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Eski Gurkha Askerleri ve Yakınları İçin Vize Başvuruları – Form VAF4A Ek 6

Birleşik Krallık dışından yapılacak olan vize başvurularında, adaylar aşağıdaki şartları taşıması halinde bu kategoriden başvurularını gerçekleştirebilirler.

 • 1997’den önce terhis edilmiş bir eski Durkha askeri
 • 1997 tarihinden önce terhisi yapılan bir Gurkha askerinin eşi, hemcins partneri, dul eşi
 • 1997’den önce gerçekleştirilen bir taburcu sonucunda, eski Gurkha askerinin çocuğunun, İngiltere’ye yerleşmesi durumunda
 • 1997 sonrasında terhisi gerçekleşen eski Gurkha askerine bağımlı olan kişi

Form VAF4A Ek 6, Form VAF4A ile başvuru esnasında sunulmalıdır.

Form VAF4A Ek 6’nın güncel sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Geri Dönen Kişi İçin Vize Başvurusu – Form VAF4B

Birleşik Krallık’a yapılan, Birleşik Krallık’ta daha önce ikamet etmiş ancak ülkeden ayrılmış olan kişilerce yapılan başvuru.

Form VAF4B’nin indirim işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

EEA Vatandaşlarının Aile Üyeleri İçin Vize Başvuruları – Form VAF5

Birleşik Krallık’ta yaşayan ya da Birleşik Krallık’a tekrar girmek isteyen AÇA vatandaşlarının, EAA vatandaşlık hakkı bulunmayan aile üyeleri, Birleşik Krallık için vize başvurularını bu kategoriden gerçekleştirebilirler.

Form VAF5 ile müracaatta bulunacak kişilerin başvuruları EEA Aile İzni olarak da adlandırılır.

AEA vatandaşı kabul edilen ülkeler: Bulgaristan, Avusturya, Hırvatistan, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Kıbrıs, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Fransa, Macaristan, İrlanda Cumhuriyeti, Letonya, İzlanda, İtalya, Litvanya, Malta, Norveç, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Slovakya, Portekiz, Slovenya, İsveç, Romanya ve İspanya.

İsviçre vatandaşlarının aile üyeleri AEA vatandaşı olma hakkına sahiptir.

Form VAF5’in güncel halini indirme işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

AÇA Aile İzni Vize Müracaatlarına ilişkin belgeler için daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Doğrudan Transit Geçiş Vize Başvuruları – Form VAF6

Havalimanı değiştirmeksizin, transit olarak Birleşik Krallık sınırlarını kullanarak, başka bir eyalete seyahat eden kişiler bu izni almaktadır. Göçmenlik Kontrolü prosedürlerinden muaf olmak isteyen, Birleşik Krallık dışından yapılan vize müracaatları bu kategoride toplanır.

İrlanda Cumhuriyet’ne, Birleşik Krallık üzerinden transit olarak geçmek isteyen kişiler Ziyaret Vizesi almalıdır. Ayrıca aynı geçiş havalimanı kullanılarak gerçekleştirilecekse; Transit Ziyaretçi Vizesi müracaatında bulunmalıdır. (Transit Ziyaret Vizesi, Kara Kenarı Transit Vizesi olarak da bilinmektedir.)

Form VAF6 için indirme işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Konaklama Hakkı Yetki Belgesine Sahip Olmak İçin Başvuru – Form VAF7

Birleşik Krallık dışından, Birleşik Krallık konaklama Yetkisine sahip olma amaçlı gerçekleştirilen başvurudur. Kişinin, birleşik Krallık’ta herhangi bir sınırlama olmadan yaşama hakkı olduğunu kanıtlayan bir belgedir.

Form VAF7’nin indirme işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

İkamet Hakkı başvurusu için gereken belgelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

UK Overseas veya Commonwealth Territory – Form VAF8

Birleşik Krallık Denizaşırı ya da Milletler Topluluğu ülkelerinden birisine yapılacak transit geçişler için bu başvuru yapılır. Vize başvurusu yapacak olan adayların, ziyaret edecekleri ülkeler aşağıdaki ülkeler arasında yer alıyorsa, bu kategorinin vize kriterlerine sahip olması gereklidir.

Burada bulunan ülkelerin tamamı; Birleşik Krallık Denizaşırı ya da İngiliz Milletler Topluluğu Bölgesi’nde bulunan ülkeleri kapsamaktadır. Bu ülkeler; Bermuda, Britanya Virijin Adaları, Anguilla, Pitcain Adası, Cebelitarık, St Helena ve Bağlılıklar (Ascension Adası ve Tristan da Cunha, Cayman Adaları, Montserrat, Falkland Adaları Turks ve Caicos Adaları, Britanya Hint Okyanusu, Güney Sandviç, Britanya Antarktika Bölgesi, Güney Georgia.

Form VAF8’i buradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Form VAF9 Başvuruları Artık Form VAF2 ile Gerçekleştirilecek

Birleşik Krallık Puan Tabanlı Sistem ile Birleşik Krallık vize başvurusu yapmak isteyen adaylar Form VAF9 yerine Form VAF2’yi kullanmalıdır.

Daha önce Form VAF9 ile yapılan müracaatlarda kullanılacak güncel Form VAF2’ye buradan ulaşabilirsiniz.

Olağanüstü Yetenek (Kademe 1) Vize Başvurusu – Form VAF9 Ek ET

İngiltere dışından gerçekleştirilecek vize başvurularında, öz-değerlendirme başvuru formu kullanılmaktadır. Bu form, Kademe 1- Olağanüstü Yetenek Vize müracaatlarında başvurulan bir belgedir.

Form VAF9 ve Form VAF9 Ek ET, vize müracaatlarında, yetkililere beraber sunulmalıdır.

Form VAF9 Ek ET indirme işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırımcı (Kademe 1) Vize Başvurusu – Form VAF9 Ek 2

Birleşik Krallık sınırları dışından yapılacak, Birleşik Krallık Yatırımcı (Kademe 1) vize müracaatlarında bu kategoriden belgeler kabul edilir.

Form VAF9 Ek 2 ve Form VAF9 doldurularak, vize yetkililerine beraber teslim edilmelidir.

Form VAF9 Ek 2’nin geçerli olan halini buradan indirebilirsiniz.

Girişimci (Tier 1) Vizesi Başvurusu – Form VAF9 Ek 3

Birleşik Krallığa giriş yapmak için Girişimci (Kademe 1) kategorisini kullanacak olan kişiler başvurularında bu formu kullanmalıdır.

Form VAF9 Ek 3, kabul ediliyorsa Çevrimiçi Başvuru Formu ile sunulmalıdır. Online başvuru kabul edilmiyorsa; Form VAF9 ile sunulmalıdır.

Lisansüstü Girişimci (Tier 1) Vizesi Başvurusu -Form VAF9 Ek 4

İngiltere dışında bir ülkeden yapılan vize başvurusu, Lisansüstü Girişimci (Kademe 1) Vizesi kategorisi içerisinde yer alıyorsa; başvuru esnasında Form VAF9 Ek 4 teslim edilmelidir.

Form VAF9 ile Form VAF9 Ek 4 doldurulmuş bir şekilde vize yetkililerine teslim edilmelidir.

Form VAF9 Ek 4’ü buradan indirebilirsiniz.

Nitelikli Eleman (Seviye 2) Vize Başvurusu – Form VAF9 Ek 5

Birleşik Krallık’ta çalışmak isteyen nitelikli işçiler (Din Bakanı, sporcu, genel eleman, şirket içi transferler, ortaklı iş projeleri için), Ek 5 formunu doldurarak vize müracaatlarını yapmalıdırlar.

Form VAF9 ile Form VAF9 Ek 5, vize kriterlerine uygun doldurularak yetkililere teslim edilmelidir.

Form VAF9 Ek 5’i seviye 2 kategorisinden yararlanmak için buradan indirebilirsiniz.

Geçici İşçiler (Seviye 5) İçin Vize Başvurusu – Form VAF9 Ek 6

Birleşik Krallık’ı, yaratıcı ve sporcu, din ve hayır işleri çalışanları, devlet yetkilileri, uluslararası sözleşme esasına dayanan transferler nedeni ile ziyaret etmek isteyen vize adayları, seviye 5 formunu kullanarak müracaatlarını gerçekleştirebilirler.

Form VAF9 Ek 6, vize müracaatlarında mutlaka yetkililere teslim edilmesi gereken bir formdur.

Form VAF9 Ek 6’i, seviye 5 kategorisi başvurusunda kullanmak için buradan indirebilirsiniz.

Gençlik Hareketliliği Programı ( Tier 5) – Form VAF9 Ek 7

Gençlik Hareketliliği Programı kapsamında yapılacak olan Birleşik Krallık vize müracaatlarını gerçekleştirirken, Form VAF9 Ek 7 doldurulmalıdır.

Form VAF9 Ek 7, Form VAF9 ile Birleşik Krallık vize yetkililerine teslim edilmelidir.

Form VAF9 Ek 7’i indirmek için burayı kullanabilirsiniz.

Genel Öğrenci Vize Başvurusu (Tier 4) – Form VAF9 Ek 8

İngiltere dışından yapılan, genel öğrenci vize müracaatlar, Form VAF9 Ek 8 ile gerçekleştirilmelidir.

Form VAF9 Ek 8, Form VAF9 eşliğinde yetkililere sunulmalıdır.

Form VAF9 Ek 8’i indirmek için burayı kullanabilirsiniz.

Çocuk Vize Başvurusu (Tier 4) – Form VAF9 Ek 9

Kademe 4 vize çeşidine bağlı olarak, çocuk vize başvurusunda bulunacak olan kişiler Form VAF9 Ek 9 eşliğinde işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Form VAF9 Ek 9, Form VAF9 eşliğinde vize yetkilisine başvurulmalıdır.

Form VAF9 Ek 9’u indirmek ve güncel haline ulaşmak için burayı kullanabilirsiniz.

Form VAF10 Form VAF2 ile Güncellendi

Puan Tabanlı Birleşik Krallık’ta ikamet eden kişiler ve bakmakla yükümlü olunan kişi, Birleşik Krallık dışından vize almak için müracaatta bulunabilirler. Bu vize başvurusunda artık Form VAF10 yerine Form VAF2 kullanılmaktadır.

Form VAF2’yi son güncel versiyonu ile indirmek için burayı kullanabilirsiniz.

İngiltere Eğitim ve Araştırma vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 2023 Video;

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×