Hautes-Alpes Vize

Fransa Hautes-Alpes Vize Başvurusu

Briançon adıyla tek yerleşim olarak ayrılan Hautes-Alpes, Fransa’nın güneydoğusunda yer alır. Hautes-Alpes vize işlemleriniz için, vize başvuru merkezimizi arayabilir, Fransa vize başvuruları hakkında aklınıza takılan soruları, danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Hautes-Alpes İçin Vize Gerekli mi?

Hautes-Alpes için vize gerekli mi; evet gereklidir. Ancak yeşil hususi pasaport, gri hizmet pasaportu ve siyah diplomatik pasaportlu Türk vatandaşları; 180 günlük ve 90 günü aşmayacak şekilde Fransa’ya vize muafiyetiyle giriş yapabilir. Sadece bordo umuma mahsus pasaportlu Türk vatandaşları, vize tabidir.

Hautes-Alpes İçin Vize Şartları

Hautes-Alpes vize şartları içinde en önemli kural, vize evraklarının tam ve doğru şekilde hazırlanmasıdır. Randevu sistemiyle başvuru yapılırken; başvuru saatine ve gününe uyulması önemlidir. Seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapılmalıdır.

Hautes-Alpes Turist Vizesi

Fransa’ya turistik amaçlı seyahat planlayan Türk vatandaşları, Fransa Hautes-Alpes turis vizesi başvurusu yapar. Başvuru evrakları, turistik amaca uygun olan evraklarla gerçekleştirilir.

90 günden az, kısa süreli C tipi vize türü üzerinden işlemler gerçekleştirilir.

Hautes-Alpes Vize Başvurusu

Fransa Hautes-Alpes vize ile hem Fransa hem de diğer Schengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Hautes-Alpes vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları, tüm evraklarını hazırlarken; istenecek ek belgelerin olacağı unutulmamalıdır. Gerek şahsen gerekse vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir.

Hautes-Alpes Vize Evrakları

Fransa Hautes-Alpes vize evrakları; standart evrakların yanında ek belgelerle hazırlanır.

  • Pasaport ve eski Schengen vizeleri
  • Seyahat sağlık poliçesi
  • İkametgâh belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Vize talep dilekçesi ve vize talep formu
  • Banka hesap dökümü
  • Mali gücü gösterir hesap dökümleri
  • Otel ve uçak rezervasyon belgeleri

Seyahat amacına uygun şekilde vize türüne de bağlı olarak, konsolosluk davet mektubu, çalışan izin belgesi gibi ek belge talebini de yapabilir. Bu belgelerin de hazırlanması zorunludur.

Hautes-Alpes Vize Fiyatları/Ücreti

Konsolosluk tarafından belirlenen Fransa Hautes-Alpes vize fiyatları/ücreti, 2021 senesi için 80 Euro olarak belirlendi. Bu ücrete ek olarak başvuru merkezi hizmet bedelleri de eklenir.

Hautes-Alpes Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belgelerin ve vize başvuru şartlarının tam olarak sağlanması durumunda Fransa Hautes-Alpes vizesi kaç günde çıkar; 5 ila 7 iş günü içinde vize başvurusu sonucu çıkar. Ancak bu sürenin; ek belgelerin istenmesi, belge eksikliği ya da konsolosluğun yoğun iş temposundan dolayı uzayacağı unutulmamalıdır.

Hautes-Alpes Vizesi Nasıl Alınır?

Hautes-Alpes vize başvurusu şahsi başvuru ya da vize başvuru merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirilir. Vize başvuru merkezimiz aracılığıyla; tüm evraklarınız incelenir, belgelerin doğruluğuna bakılır ve profesyonel şekilde vize başvurusu yapılır.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×