Hatay Vize Merkezi

Hatay Vize Başvurusu

Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerine sahip Hatay’dan bizlere başvuru yapabilirsiniz. Hatay vize merkezi ofisi olarak sizlerin vize alabilmesine yardımcı olur ve vize sürecinizi en kolay hale getiririz. Daha fazla bilgi ve başvuru için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 0850 228 43 53, 0532 176 62 46 telefon numaralarından bizi arayabilir veya isterseniz [email protected] mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hakkari Vize Merkezi

Hatay nereleri meşhur?

Antakya, Samandağı, Arsuz Nehri, İskenderun en meşhur yerleridir.

Hatay ilimizin doğal güzellikleri nelerdir?

Musa Ağacı, Antakya Harbiye şelalesi, Asi Nehri,  Samandağ Sahili’dir.

Hatayda neler var?

Damlataş Mağarası, Asi Nehri, Musa Ağacı, Samandağ Sahili, Erzin İçmeleri ve Kaplıcaları bulunulur.

Yurtdışına Vize Nasıl Alınır?

Vize almak aslında oldukça kısa ve basit bir süreç haline getirilebilir ancak bu konuda deneyimsiz iseniz veya ilk birkaç vizenizden birini alıyorsanız bu konuda birtakım aksaklıklar yaşamanız ve sürecin uzaması normaldir. Aynı zamanda her gidilen ülkeye göre istenen belgeler ve vize sonuçlarının açıklanma süresi değişmektedir bu nedenle kesin bir yorum yapılamamak ile birlikte öncesinde ciddi bir araştırma süreci sizi beklemektedir. Bunun için Hatay vize merkezi olarak gerekli çalışmayı yapar ve sizlere teslim ederiz. Başvuru sürecini de ayarlar ve sonrasında sadece vizeyi almanız beklenir.
Hatay Vize Merkezi
Hatay Vize Merkezi

Vize Süreci Nasıl İşler?

Vize süreci uzun bir süreç olmasa da zor bir süreç olabilir çünkü belgelerde eksikler veya birçok sıkıntı bu süreç içerisinde pek çok insanın yaşadığı bir durumdur. Bunun için Hatay vize başvurusu nasıl yapılır sorusunu duymak mümkündür. Bizler Hatay vize merkezi olarak ön çalışmaları yapar ve vize sürecinizi en iyi hale getiririz. Bu süreçte yapılması gereken şeyler ise oldukça fazladır.

Vize sürecinde sırasıyla neler yapılması gerekir?

  • Vize başvurusunda öncelikle gideceğiniz yeri belirtmeniz gerekmektedir. Belgeler buna göre ayarlanacaktır çünkü konsolosluktan buna göre net bir bilgi alınacaktır.
  • Vize başvurusunda diğer bir önemli nokta ise neden vize almak istediğinizdir. İş için mi, seyahat için mi, eğitim için mi, aile ziyareti için mi gibi pek çok faktör öne sürülebilir. Buna göre de istenen belgeler değişim gösterecektir. Hatay vize merkezi bizler buna bağlı olarak belgeleri toparlarız.
  • Vize için öncelikle T.C kimlik fotokopiniz, pasaportunuz, başvuru dilekçeniz ve başvuru belgeniz gibi belgeler şarttır. Bunların ardından ise biraz daha çetrefil devreye girer.
  • Biri veya bir kurum tarafından davet edildiyseniz bunun resmi belgesi gerekir. Ancak bu sayede davet edildiğinizi garantileyebilirsiniz.
  • Banka hesabınız ve içerisindeki miktar resmi bir doküman halinde belirtilmelidir. Bu gideceğiniz yerde harcayacak belli bir miktar paranız olup olmadığını garanti eder.

Vize Nasıl Yenilenir?

Vize yenileme süreci adı verilen süreç aslında yeni bir vize çıkarılmasıdır. Bu nedenle yenileme adı vermek doğru değildir. Aynı vizeden yeniden çıkarabilir veya isterseniz bu sefer süreyi uzatabilirsiniz. Vize yenileme işlemleri vize çıkarma işlemlerinden farklı olmamakla birlikte aslında daha kolay hale gelir. Vize yenilemeden bahsediyorsak daha önceden bir vizeniz var demektir. Bunu başvuru dosyanıza eklediğiniz takdirde işleriniz oldukça kolaylaşacaktır. Çünkü vize aldığınız süreçte gittiğiniz ülkede herhangi bir sıkıntıya sebep olmadıysanız ve her şey doğal bir akışta seyrettiyse yeniden vize almamanız için hiçbir sebep görülmez. Ancak vize yenileme adı verilen yeniden vize alma işlemi diğer bir adı ile Hatay vize başvurusu olarak görülecektir. Hatay vize merkezi olarak bizlere danışabilir ve eklemeniz gereken belgeleri güncel hale getirerek dosyanıza eklemenizi sağlayabiliriz.

Vize yenilenmesi için güncellenmesi gereken belgeler;

  • Bu belgelerden fotoğraf gibi değişmeyen şeyler var ise bunlar aynı kalabilir. Aynı şekilde T.C. kimlik fotokopiniz ve pasaportunuz aynı kalacaktır.
  • Hesap dökümünüz güncellenmelidir. Gittiğiniz yerde yaptığınız harcamalar orada bir eksilmeye sebep olmuş olabilir ve bu dikkate alınacaktır.
  • Sağlık sigortanız güncellenmelidir çünkü sağlık sigortaları yurt dışına çıktığınız günden ülkeye girdiğiniz güne kadar sürer ve yenilenmelidir.
  • Yeniden otel ve uçak rezervasyonu bilgileriniz gerekir. Eski bilgiler burada işe yaramayacaktır.

Vize İstemeyen Ülkelere Nasıl Gidilir?

Vize istemeyen ülkelere kimliğiniz ve pasaportunuz ile gidebilirsiniz. Bazı ülkeler pasaport ile alırken bazı ülkeler için kimlik yeterlidir. Hatay vize merkezi olarak bizler sizlere hangi ülkelere nasıl gidebileceğinizi gitmek istediğiniz ülkeye göre belirtiriz.

Fransa çalışma vizeleri hususunda hazırladığımız Fransa Kısa Süreli Çalışma vizesi >>> vizerandevu.com/fransa-kisa-sureli-calisma-vizesi/ sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Hatay Vize Merkezi Video;

HatayAltınözü Vize BaşvurusuAntakya Vize BaşvurusuArsuz Vize BaşvurusuBelen Vize BaşvurusuDefne Vize BaşvurusuDörtyol Vize BaşvurusuErzin Vize BaşvurusuHassa Vize BaşvurusuHatay Vize Başvurusuİskenderun Vize BaşvurusuKırıkhan Vize BaşvurusuKumlu Vize BaşvurusuPayas Vize BaşvurusuReyhanlı Vize BaşvurusuSamandağ Vize BaşvurusuYayladağı Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×