Samandağ Vize Başvurusu

Samandağ vize başvurusu Hatay’da faaliyet gösteren yetkili vize merkezlerine yapılmalıdır. Başvuru yapmak için öncelikle gideceğiniz ülkenin vize türlerinden birine karar vermeniz gerekir. Vize türleri; eğitim, çalışma, aile birleşimi, turistik ve ticari vizeler olarak ayrılmıştır.

Başvuru yapmak için ilgili vize türünün başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formu, internet üzerinden doldurabilir ve çıktısı alınarak evraklar arasına eklenebilir. Formda verilen bilgilerin doğru ve tutarlı olması önemlidir.

Samandağ vize başvurusu vize merkezinden randevu alınması ardından yapılmaktadır. Başvuru sürecinde istenen tüm belgeler, randevu tarihinde hazır olmalıdır. Belgeleri hazırlama sürecinde firmamızla iletişime geçerek işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Vize başvurusu için gideceğiniz ülkenin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmanız istenir. Bu belge ile birlikte; pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği gibi tüm belgeleri vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

Samandağ vize başvurusu yapıldıktan sonra vize sonucunu takip edebileceğiniz vize takip numarası verilir. Başvuru sonucu olumlu veya olumsuz yönde açıklanmaktadır. Vize reddi alan kişiler yeniden vize başvurusu yapabilir.

  • Hatay Vize Merkezi

    Hatay Vize Merkezi

    Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerine sahip Hatay’dan bizlere…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×