Hatay Vize Başvurusu

Hatay vize başvurusu Hatay’da faaliyet gösteren konsolosluk binası olmadığı için yakın illerin konsolosluklarına veya Hatay vize merkezine yapılabilir. Başvuru yapacak kişiler, gidecekleri ülkenin vize türlerinden birine karar vermesi ardından başvuru formu doldurarak randevu almalıdır.

Vize başvuru formu, internet üzerinden doldurabileceğiniz vize evraklarından biridir. Bu belge farklı dillerde talep ediliyorsa istenen dillerde doldurulması gerekir. Başvuru formunda verilen bilgilerin doğru ve tutarlı olmasına dikkat edilmelidir.

Hatay vize başvurusu için hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Evrak listeleri, ülkelerin konsolosluklarının web adresleri üzerinden her yıl yayınlanır. Yayınlanan son evrak listesine göre belgelerinizi hazırlamanız gerekir.

Vize evrakları, başvuru yapılan vize türüne ve ülkelerin vize şartlarına göre değişiklik gösterir. Tüm vize türleri için talep edilen başlıca evraklar şunlardır; pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri, mesleki belgeler, otel rezervasyonu ve uçak biletidir.

Hatay vize başvurusu evraklarınızı teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından tamamlanır. Başvuru sonucu takip numarası verilecek başvuru sahibine bildirilir. Olumsuz sonuç alan kişilerin yeniden başvuru yapması mümkündür.

  • Hatay Vize Merkezi

    Hatay Vize Merkezi

    Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerine sahip Hatay’dan bizlere…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×