Yayladağı Vize Başvurusu

Yayladağı vize başvurusu Hatay’da faaliyet gösteren yetkili vize merkezlerine yapılabilir. Vize işlemleri, ülkelerin konsoloslukları veya yetkili vize merkezleri tarafından yürütülmektedir. Başvurular, ülkelerin vize prosedürlerine göre yapılmalıdır.

Vize başvurusu için öncelikle ülkeye seyahat etme amacınıza göre bir vize türüne karar vermeniz gerekir. Vize türleri; turistik, ticari, aile birleşimi, çalışma, eğitim gibi farklı sınıflara ayrılmıştır.

Yayladağı vize başvurusu yapacak kişiler, vize merkezinden randevu almak için vize başvuru formu doldurmalıdır. Bu form, ülkelerin konsolosluklarının web adresleri üzerinden yayınlanır. Formun istenen dillerde doldurulması ve verilen bilgilerin doğru olması önemlidir.

Başvuru formunun çıktısı, vize talep dilekçesi, pasaport gibi evraklar tüm vize türleri için istenen evraklardır. Bu belgelerle birlikte hazırlanması gereken farklı evraklar vardır. Evrak listeleri hakkında bilgi almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yayladağı vize başvurusu vize merkezinden randevu alınması ve randevu tarihinde gerekli belgelerin vize merkezine teslim edilmesi ile tamamlanır. Vize sonucunu öğrenmeniz için başvuru ardından vize takip numarası verilir.

  • Hatay Vize Merkezi

    Hatay Vize Merkezi

    Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerine sahip Hatay’dan bizlere…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×