Antakya Vize Başvurusu

Antakya vize başvurusu Hatay vize merkezine veya gidilecek ülkenin konsolosluğuna yapılabilir. Başvuru yapmak için öncelikle alacağınız vize türüne karar vermeniz gerekir. Vize türleri; eğitim, çalışma, turistik, ticari gibi sınıflara ayrılmıştır.

Turistik vize başvurusunda bulunmak için vize başvuru formu doldurmanız ve evraklarınız arasına eklemeniz gerekir. Turistik vize başvurularında istenen evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, otel rezervasyonu ve uçak biletidir. Bu vize ile oturum ve çalışma izni alınmaz.

Antakya vize başvurusu çalışma amacıyla yapılacaksa gideceğiniz ülkede bir firma ile iş anlaşması yapmanız ve çalışma belgesi almanız gerekir. Çalışma vizesi almak için şirket tarafından hazırlanması gereken belgeler tam olmalıdır. Vize işlemlerini daha hızlı yürütmek için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Tüm vize türlerini almak için ülke konsolosluğun vize talep dilekçesi yazmanız gerekir. Dilekçe, şahsen yazılmalı ve seyahat amacını açıkça ifade etmelidir. Bu belgenin tercüme edilmesi isteniyorsa son hali evraklar arasına eklenmelidir.

Antakya vize başvurusu evraklarınızı vize merkezine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından tamamlanır. Vize başvuru sonuçları, olumlu veya olumsuz olacak yönde açıklanır.

  • Hatay Vize Merkezi

    Hatay Vize Merkezi

    Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerine sahip Hatay’dan bizlere…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×