Hassa Vize Başvurusu

Hassa vize başvurusu Hatay vize merkezine veya ülke konsolosluğuna yapılabilir. Başvuru yapmak için öncelikle gideceğiniz ülkenin vize türlerinden birine karar verebilir. Vize türleri, seyahat amacına göre açılır ve şartları farklılık gösterir.

Vize türüne karar vermeniz ardından ilgili vize için başvuru formu doldurmanız istenir. Başvuru formunu internet üzerinden doldurabilir, çıktısını alarak evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz. Başvuru formunu doldurmanız ardından randevu almanız gerekir.

Hassa vize başvurusu vize merkezlerinden randevu alınarak yapılır. Randevu tarihine kadar hazırlamanız gereken belgeleri vize merkezinden öğrenebilir ve ülke konsolosluğun web adresi üzerinden öğrenebilirsiniz. Tüm belgelerin randevu tarihinde hazır olması önemlidir.

Başvuru yapmak için gideceğiniz ülkenin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmanız gerekir. Bu belge ile birlikte pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi belgeleri hazırlamanız gerekir. Vize alma sürecini daha hızlı tamamlamak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Hassa vize başvurusu evraklarınızı vize merkezine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından tamamlanır. Başvuru sonucu, olumlu ya da olumsuz olacak yönde mail yoluyla gönderilir.

  • Hatay Vize Merkezi

    Hatay Vize Merkezi

    Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerine sahip Hatay’dan bizlere…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×