Payas Vize Başvurusu

Payas vize başvurusu Hatay’da faaliyet gösteren vize merkezlerine yapılır. Vize işlemleri, ülkelerin belirlemiş olduğu şartlara göre yapılmalıdır. Vize başvurusu yapmadan önce vize merkezleri veya konsoloslukların web adresleri üzerinden ize şartlarını öğrenebilirsiniz.

Vize başvurusu yapmak için seyahat amacına göre bir vize türüne karar vermelisiniz. Ülkelerin vize türleri; turistik, ticari, aile birleşimi, çalışma ve eğitim gibi sınıflara ayrılmıştır. Avrupa seyahati yapmak için Schengen vizesine müracaat edebilirsiniz.

Payas vize başvurusu vize merkezlerinden randevu alınması ardından yapılır. Randevu almak için vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formu, internet üzerinden doldurabilir. Formun çıktısını alarak gerekli evraklar arasında eklemelisiniz.

Vize talep dilekçesi, tüm vize türleri için talep edilen evraklardan biridir. Dilekçe, seyahat amacını, seyahat süresini ve masrafların nasıl karşılanacağı ifade etmelidir. Bu belge ile hazırlanması gereken farklı evraklar da vardır.

Payas vize başvurusu yapmak için hazırlamanız gereken evrakların listesini, ülkelerin konsolosluklarından öğrenebilirsiniz. Vize evraklarının randevu tarihinde teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ardından başvurunuz tamamlanır. İşlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirmek için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

  • Hatay Vize Merkezi

    Hatay Vize Merkezi

    Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerine sahip Hatay’dan bizlere…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×