Hatay

Hatay vize işlemleri şehirde faaliyet gösteren konsolosluk binası olmadığı için yetkili vize merkezlerine yapılır. Vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle gideceği ülkenin vize türlerinden birine karar vermesi gerekir.

Ülkelerin vize türleri; eğitim, çalışma, aile birleşimi, ticari ve turistik gibi sınıflara ayrılmıştır. Uzun süreli vize türlerine başvuru yapan kişiler, ülkeye gitmesi ardından oturum ve çalışma izni alabilir.

Hatay vize merkezinden randevu almak için vize başvuru formu doldurmanız gerekir. Başvuru formu, ülkelerin konsoloslukları tarafından açılır ve internet üzerinden doldurabilir. Başvuru formunu doldurmanız ardından çıktısını alarak evraklar arasına eklemeniz gerekir.

Başvuru için hazırlanması gereken evraklar arasında vize talep dilekçesi de yer alır. Dilekçe, şahsen yazılmalı, seyahat amacını ve süresini ifade etmelidir. Bununla birlikte hazırlanması gereken evraklarla ilgili bilgi almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Hatay vize merkezine randevu saatinden 15 dakika öncesinde gitmeniz gerekir. Belgelerinizin tümünü eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz ve vize ücretini yatırmanız ardından başvurunuz tamamlanır. Başvuru sonucu mail adresi üzerinden veya takip numarası ile öğrenilebilir.

  • Hatay Vize Merkezi

    Hatay Vize Merkezi

    Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı ilçelerine sahip Hatay’dan bizlere…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×