Fransa Aile Birleşimi: Başvuru (2022)

Fransa Aile Birleşimi Başvurusu

 

Fransa Vize Formu ve Dilekçe 2021
Fransa Vize Formu ve Dilekçe 

Fransa vize başvuru evrakları; Fransa Aile Birleşim Vizesi Başvuru için Fransa Cumhuriyeti tarafından istenen evraklar hazırlanır ve teslim edilmelidir. Vize takibi için Vize Randevu iletişim için Fransa Konsoloslukları, Fransa Schengen vize başvuru evraklarında duruma göre farklı isteklerde bulunabilmektedir.

Fransa Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu

Fransa kaç yılda vatandaşlık veriyor?

Fransa vatandaşlık işlemleri ile ilgili detaylı bilgiyi göç idaresine müracaat gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz.

Fransız vatandaşı nasıl olunur?

Fransız vatandaşı olabilmek için ilk olarak göç idaresine ya da Fransa Konsolosluğu’na başvuru talebinde bulunulmalı.

Fransa'da oturum kaç yılda alınır?

Fransa’da oturum alınan vizeye, ülkede bulunma amacına ya da oturum vizesi ne göre farklılık sağlar.

 • Vize Randevu ekibimiz Fransa vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti sunmakta sizlere kurumsal ve bireysel olarak titiz hizmet vermektedir. Vize Randevu hizmetlerimizden yararlandığınız takdirde (telefon, e-posta, mesaj) herhangi bir ücret ödenmemektedir.
 • Yanına yerleşmek istediğiniz kişinin en az 1 yıldır Fransa’da yaşıyor olması ve ikametinin bulunması gerekmektedir. Gittiğiniz kişinin sizin finansal ihtiyaçlarınızı karşılayacak gelirinin olması gerekmektedir.
 • Bu gelir asgari ücret (1445 €) altında olmamalıdır. Yaşamak istediğiniz kişinin ikamet ettiği ev birlikte yaşamaya uygunluğu bulunmak zorundadır. Yanına gitmek istediğiniz kişi Fransa Göç ve Entegrasyon Ofisine finansal geliri ve ikamet bilgileri ile bizzat başvuru yapması gerekmektedir.
 • Fransa Aile Birleşimi Vizesi Türkiye Cumhuriyetin’de yaşayan vatandaşların Fransa Cumhuriyetin’de yaşamakta olan eşlerinin yada çocuklarının yanlarına yerleşmek veya Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan çocuklarını yanlarına alabilmek için başvuru yapmaları gereken vize türüdür.
Bu tip vizeler D TİPİ VİZE (uzun vize) kategorisinde olduğundan direk Fransa Konsolosluklarına ve Fransa Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Başvuru için Fransa Cumhuriyeti tarafından istenen evraklar hazırlanmalı ve teslim edilmelidir. Duruma göre evraklarda değişiklik, ek evrak isteme , sürenin uzaması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2022?

Fransa aile birleşimi vizesi evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa 2 hafta içerisinde çıkar.

Aile birleşimi kaç günde çıkar?

Aile birleşimi vize işlemleri ülkeye ya da ülkede bulunması sürecini göre farklı zaman dilimleri içerisinde çıkar.

Fransa aile birleşimi nasıl yapılır?

Fransa’da evlilik ya da akraba ziyareti gibi etmenler doğrultusunda bulunmak isteyen vatandaşlar Fransa aile birleşimi vize işlemlerini tamamlatmalı.

Fransa  Vize Ücretleri Hakkında Bilgi

Fransa  Vize Ücretleri Hakkında Bilgi

Fransa vize ücreti ve Fransa vize harç bedelleri Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Seyahatinizin amacı, süresi, ücretler üzerinde değişiklik göstermektedir. Fransa vize başvurusu yapmadan önce Fransa Konsolosluğu ile iletişim kurup ücretler hakkında bilgi alınması tavsiye edilir.

Fransa vize başvuru evrak hazırlama işlemlerini birebir kendiniz yapmak isterseniz evrak ücretlerini kendiniz ödemeniz gerekmektedir.

Fransa Konsolosluğu anlaşmalı acentalar ise sizin hazırlık aşamasında olan evraklarınız dan herhangi bir ücret talep etmemektedir.
Fransa Aile Oturum Vize Başvuru Evrakları

·         Fransa Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu: Fransa Aile Birleşimi Vizesi için Fransızca dilinde olacak şekilde eksiksiz ve hatasız doldurmanız gerekir. Formları iki adet halinde hazırlamalısınız. Bu form başvuru sahibi kişi tarafından imzalanmalıdır.

 • Pasaport: Aile Birleşimi başvurusunda bulunan kişinin pasaportunun en az 2 yıl geçerlilik süresi olmalıdır. Eğer pasaportunuz uygun değilse en yakın emniyet müdürlüğünden pasaport çıkartabilirsiniz.
 • 2 Adet Fotoğraf: Vize başvurusunda dosyalarda 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurulmalıdır. Fotoğraflar son güncel halinizi belli edecek biçimde yüzünüzü kapatacak aksesuar örtü vs. bulunmadan çekilmiş olmamalıdır.
 • Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (Formül B): Fransa Aile Birleşimi Vize başvurusunda bulunurken eğer resmi nikahınız Türkiye’de yapılmışsa evlilik cüzdanınızı Fransa Cumhuriyeti kabul etmemektedir. Evliliğinizi kanıtlamak için Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (Formül B) almak zorundasınız. Nikahınız kıyıldıktan sonra nüfusa kaydetme işlemi gerçekleştiyse bu belgeyi nüfus müdürlüğünüzden alabilirsiniz.
 • Başvuruyu yapan kişiler 17 yaşında evlendiler ise; anne baba muvafakatnameleri Fransızca tercümeleri ile birlikte hazırlanmalıdır.
 • Başvuruyu yapan kişiler 16 yaşından küçük ise, evlenmelerine mani olmadığına karar veren mahkeme kararı da Fransızca tercümesi ile birlikte hazırlanmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fransa Aile Birleşimi Vize başvurusu için kimliğiniz arka ve ön kısmını okunaklı olacak şekilde fotokopisini temin etmelisiniz.
 • İkametgah belgesi: Başvuru sahibi hazırladığı belgeler arasında bağlı bulunduğu bölgeden aldığı ikamet belgesini de eklemelidir. İkametgah evrakını nüfus müdürlüğü veya bağlı bulunduğu muhtarlıktan alabilirler.
 • Tam  Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Fransa Aile Birleşimi Vize başvurusunda bu belge mutlaka olmalıdır.

Fransa Aile Birleşimi

Fransa’daki eş ya da çocuklarla bir araya gelmek için alınan vize türüne verilen isimdir. Bu vize türü yaklaşık olarak 6 ay ile 1 sene arasında verilmektedir. Yine bu vize sayesinde, kişilere ülke sınırları içerisinde ikamet izni de verilmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürer?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Fransa aile vizesi alan kişiler için vize süresi 6 ay ila 1 sene arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre zarfına Başkonsolosluk ve Büyükelçilikler karar vermektedir.

Fransa Aile Birleşimi Dil Kursu Kalktı mı?

Hayır, Fransa’ya olan uyum sürecinin kısa sürede sağlanması adına dil şartı gibi bir zorunluluk halen mevcuttur. Eğer Aile birleşimi için vize başvurusunda bulunduğunuzda dil ve kültür yeterlilik sınavından başarılı olursanız böyle bir zorunluğa gerek yoktur. Ancak başvuru esnasında yetersiz bulunursanız o zaman dil kursuna katılmak zorundasınız.

Fransa Aile Birleşimi Dil Kursu Ne Kadar Sürmektedir?

Fransa aile birleşimi için vize alacak olan kişilerin katılacakları dil kursunun süresi yaklaşık olarak iki aydır.

Fransa Aile Birleşimi Sınav Soruları

Fransa’ya geldikten sonra OFII tarafından gerçekleştirilecek olan mülakatta sizlerin Dil seviyeniz ve Fransa kültürü hakkındaki bilgileriniz ölçülmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Vize Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Fransa aile birleşimi için alınacak vizede yapılan başvurular genellikle 1 ay ila 3 ay arasında açıklanmaktadır. Ancak çeşitli nedenler dolayısı ile bu süreçlerde farklılıklar yaşanabilir.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Başvuruları

Fransa için aile birleşimi vizesine başvuruda bulunacak olan kişiler, Fransa Başkonsolosluklarının yetkilendirdiği Fransa Başvuru Merkezlerine müracaat etmek durumundadırlar. Vize sonucundaki karar ise, Fransa Başkonsolosluğu tarafından açıklanmaktadır. Yani vize merkezlerinin karar açıklama ya da karar verme gibi yetkileri bulunmamaktadır.

Ankara Fransa Konsolosluğu Aile Birleşimi

Ankara Fransa Konsolosluğu aile birleşimi vizesi çıkartmak için uygun yerdir. Aile birleşimi vizesi uzun süreli vizelerdendir. Bu nedenle süre. Konsolosluk tarafından yönetilmektedir. Fransa Konsolosluğu Ankara’da olup oldukça kolay bulunabilen bir yerde yer almaktadır.

Fransa aile birleşimi vizesi ile ilgili pek çok yorum bulunmaktadır. Fransa aile birleşimi yorumları sayesinde süreci nasıl yönetebileceğinizi daha iyi bir biçimde gözlemleyebilirsiniz. Hatta sürecin ne kadar süreceği ile ilgili de deneyimler ve yorumlar yapılmaktadır.

Fransa aile birleşimi kağıtları Ankara’ya verdikten ne kadar süre sonra sonuçlanır sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Bunun için net bir tarih vermek mümkün değildir. Ancak ortalama 1 ay ile 3 ay arasında bir süre verilmektedir.

Fransa aile birleşimi forum yorumları okuyabilir ve bu konuda deneyimlerini paylaşan kişilerden de aynı yorumları alabilirsiniz. Ortalama 1 aydan fazla sürmektedir. Geri kalan süreç ise konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.
Fransa aile birleşimi ne kadar sürer ve ne kadar beklemek gerekir gibi sorular da yaygındır. Çünkü pek çok kişi başvuruların diğer vizeler gibi 15 gün civarında tamamlanacağını düşünür ancak bu tür vizeler uzun sürelidir.

Fransa aile birleşimi sınav soruları ise değişmektedir. Aynı sorular olmayacaktır. Bu nedenle bu konuda araştırma yapmadan çalışmak yeterli olacaktır.

Fransa aile birleşimi dil kursu kalktı mı sorusu sorulsa da bunun için şu anda taahhüt verilmektedir. Dil kursu alacağınıza dair önceden bir evrak imzalamanız gerekir.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa aile birleşimi vizesi kişilerin Fransa vatandaşı ile evlenmeleri durumunda talep edecekleri resmi bir prosedür olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2020; yaklaşık olarak 90 günlük bir süre içerisinde başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığına dair tüm bilgileri almanız mümkün kılınacaktır.

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021; 90 günlük bir süre içerisinde vize alma adımlarının tamamlanması sağlanır. Normal koşullarda daha kısa sürede çıkan buy onayın pandeminin de etkisi ile beraber daha geç ve zorlu hale geldiği görülmektedir. Özellikle işlemlerin sadece randevulu şekilde sürdürülmesi sebebi ile daha yavaş işleyen bir resmi ilerleyiş karşımıza çıkmaktadır.

Fransa aile birleşimi yorumları incelemeye alınırken kişilerin özellikle belgelerin sunulması konusunda dikkatli olması önerilmektedir. Bu belgelerin sunulma sürecinde bir eksiklik ya da başvuru formunda bir hata olması durumunda ret yanıtı alacaksınız.

Aile birleşimi başvurusu yapılırken sizden tam tekmil nüfus kayıt örneği de istenecektir. Bu belgede daha öncesinde yapılmış olan bir evlilik varsa bu evliliğe dair de tüm bilgiler bulunacaktır. Önceki yaptığınız evliliğin son bulduğuna ilişkin resmi belgeleri eksiksiz iletmeniz gerekir. Belgelerde en ufak bir eksiklik meydana gelmesi, başvurunuzun ret yanıtı almasını beraberinde getirir.

Fransa oturum izni nasıl alınır; oturum izni için öncelikle D türü vize talep etmeniz gerekmektedir. D türü vize 90 günden fazla kalmak isteyen kişiler için belirlenmiştir. 90 günden az kalacak olan kişilerinse C tipi vize alması gerekir. Oturum izni alınırken 5 sene boyunca sorunsuz şekilde yenilme adımlarını tamamlayan kişilerin süresiz oturum için talepte bulunmasına da imkan tanınmaktadır.

Aile birleşimi ya da diğer vize işlemleri ile alakalı olarak bireysel başvuru adımları ile uğraşmak istemeyen kişilerin, kurumsal hizmet veren firmalardan faydalanmasına da olanak verilmektedir. Aile birleşimi sürecinde kurumsal hizmet veren danışmanlık firmaları size belgelerin toplanmasından onay aşamasına kadar sorunsuz şekilde yardımcı olacaktır.

Aile birleşimi adımlarında önceki evliliğinizden olan çocukların velayet durumlarına ilişkin de belgeler istenecektir. Ayrıca Fransa’da ikamet eden eşin nerede oturduğuna dair resmi bilgilerin eksiksiz yer alması lazımdır.

Fransa Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Fransa aile birleşimi için gerekli evraklar arasında evliliğin resmi şekilde gerçekleştiğine ilişkin kapsamlı şekilde bilginin yer alması gerekir.

Fransa aile birleşimi son dakika haberleri bu iznin belgelerinin son derece detaylı şekilde analiz edildiğini yansıtmaktadır. Belgelerde bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda vize başvurusunun ret yanıtı ile karşı karşıya kalacağının bildirilmesi gerekir.

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2020; yaklaşık olarak 3 aylık bir süre içerisinde size yanıt verilecektir. Bu sürecin uzun olmasının asıl nedeni hem belgelerin detaylı şekilde incelenmesi hem de pandemi koşullarıdır.

Fransa aile birleşimi yorumları incelendiği zaman özellikle Fransa’da yaşayan eşin ikametgah belgesinin ıslak imzalı olması konusunda gerekli olan özenin sergilenmesi talep edilmektedir. Bu belgenin online olarak gönderilmesine izin verilmemektedir. Islak imzalı olması temel şartlardandır.

Fransa aile birleşimi kağıtları Ankara’ya verdikten ne kadar süre sonra sonuçlanır; en geç 90 gün içerisinde başvurunun olumlu olumsuz tüm sonuçlarının tarafınıza iletilmesi sağlanacaktır.

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021; Aile birleşim sürecinde evliliğin resmiliğini yansıtan bilgilerin yanı sıra tam tekmil nüfus kayıt örneği de talep edilecektir. Tam tekmil nüfus kayıt örneği kapsamında eğer daha önceden evlilik yaptığınız görünüyorsa, bu evliliğin sonuçlandığına ilişkin de bilginin sunulması istenmektedir.

2021 Fransa aile birleşimi hakkının elde edilmesi için bireylerin özellikle başvuru formu doldurma ve gerekli olan belgelerin derlenme sürecinde oldukça dikkatli olmanız gerekir.

Fransa aile birleşimi ne kadar sürer; aile birleşimine dair atılan adımlar pandeminin de etkisi ile daha uzun bir zaman dilimine yayılmıştır. Aile birleşimi ile alakalı olarak aklınıza takılan hususlar olursa ya da bireysel çabadan ziyade kurumsal olarak süreci tamamlamak isterseniz danışmanlık firmalarından da yardım alabilirsiniz.

Fransa aile birleşimi valilik onayı kaç ayda çıkar; yerel yöneticilerden yaklaşık olarak bir iki hafta içerisinde belgenizi alabilirsiniz. Almış olduğunuz belgenin geçerliliğine ilişkin de çok dikkatli olmalısınız. Yenileme aşamasını ihmal ederseniz, durumunuzun illegal olarak tanımlanacağının ve deport olma sorunu ile karşı karşıya kalacağınızın da iletilmesi lazımdır.

Fransa Aile Birleşimi: Başvuru (2022) Video;

Fransa Vize

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×