Carrara Vize

İtalya Carrara Vize Başvurusu

İtalya vizesine sahip olan vatandaşlar ülkenin şehirlerinde seyahat edebilir. Carrara vize işlemleri konsolosluk bünyesinde ele alınır ve ilgili evraklar ile başvurunuzu yapmanız beklenir.

Carrara İçin Vize Gerekli Mi?

Şehre giriş yapmak için Carrara vize şartlarına uygun bir şekilde başvurulara geçmeniz gerekir. Carrara için vize gerekli mi soranlara bordo pasaporta dair şartlar belirtilir. Diğer pasaportlarda ise 90 günlük muafiyete yer verilmektedir.

Carrara İçin Vize Şartları

Vizeye dair seyahat amacına uygun olacak şekilde belgelerinizi hazırlamanız gerekir. Carrara için vize şartları olarak belgelerden ziyade ödenmesi gereken tutar da belirtilir.

T.C. vatandaşları Carrara vize harç ödemeleri ve başvurularına karşı birkaç iş günü içerisinde sonucu öğrenir.

Carrara Turist Vizesi

Turistik Carrara vize başvuruları İtalya Konsolosluğu ve de Büyükelçilik üzerinden değerlendirilir. Carrara turist vizesi belgelerinizi randevu günü ibraz etmeniz beklenir. Aynı zamanda turistik vize harç ödemelerinin yapılması istenir.

Carrara Vize Başvurusu

Vize başvurularına dair konsolosluk üzerinden randevunuzu almalısınız. Öncesinde belgelerin toplanması ve Carrara vize başvurusu adına online formun doldurulması önemli. Nitekim olmazsa olmaz evraklar arasında online form da yerini almıştır.

Carrara Vize Evrakları

Vizeye ilişkin pasaport başı çeker ve ardından biyometrik fotoğraflar gelir. Carrara vize evrakları olarak seyahat sigortasına ve rezervasyon bilgilerine ihtiyaç duyulur. Otel ile uçak rezervasyonlarının ardından finansal duruma dair banka hesap dökümü de talep edilecektir.

Carrara Vize Fiyatları / Ücreti

Vize belgelerini toplayanlara ardından Carrara vize fiyatları / ücreti olarak 160 Euro bedeli paylaşılır ve banka ödemeleri talep edilir.

Carrara Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize ödemeleri ile belgelerine karşı maksimum süre 15 iş günü şeklindedir. Carrara vizesi kaç günde çıkar öğrenenler bunun üzerine 3 – 4 hafta önceden başvurularını iletmektedir.

Carrara Vizesi Nasıl Alınır

İtalya Cumhuriyeti seyahatlerine dair ticari, turistik ya da öğrenci vizesi şeklinde ayrı başvuru seçenekleri paylaşılır. Carrara vizesi nasıl alınır sorgulayanlar tüm bu seçeneklere özel belgeleri ibraz etmelidir. Bir de başvurular e-randevu ile konsolosluk üzerinden sürdürülür ve biyometri işlemlerinin tamamlanması istenir.

İtalya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×