Corrèze Vize

Fransa Corrèze Vize Başvurusu

Corrèze; Fransa’nın 2 yerleşim bölgesine ayrıldığı bir ilidir. Brive-la Gaillarde ve Ussel olarak anılan Corrèze vize işlemleriniz için; vize başvuru merkezimizi arayabilir, sorularınız için danışmanlarımızla iletişime geçerek, Fransa vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Corrèze İçin Vize Gerekli mi?

Corrèze için vize gerekli mi; evet. Ancak vize muafiyeti olan gri, yeşil ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları; 180 gün için, 90 günü aşmayan vize muafiyetinden yararlanır.

Bordo renkli umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, Schengen vize başvurusu yapmak zorundadır.

Corrèze İçin Vize Şartları

Corrèze vize şartları; Schengen üyesi Fransa’yı ziyaret edecek Türk vatandaşları için geçerlidir. Seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapılır. Parmak izi vermek zorunludur. Tüm başvurular konsolosluğu fiziki şekilde gerçekleştirilir.

Corrèze Turist Vizesi

Corrèze turist vizesi için, seyahatlerin turistik amaçlı düzenlenmesi gerekir. Turistik vize süresi 90 günden az olmalıdır. Konsolosluk gerekli görürse, ek belgeler isteyebilir. Bu belgeler sponsor dilekçesi, davet mektubu ya da başvuru sahibinin statüsüne bağlı olarak değişir.

Corrèze Vize Başvurusu

Corrèze vize işlemleri sayesinde Schengen bölgelerine seyahat yapabilirsiniz. Corrèze vize başvurusu yapacak Türk vatandaşları; seyahat amaçlarına uygun vize türüne başvuru yapar. Başvurular direkt ülke konsolosluğuna yapılır. Başvurular fiziki şekilde yapılır. Posta yolunu kullanarak ya da online e-posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmez.

Corrèze Vize Evrakları

Corrèze vize evrakları; standart evrakların yanında, destekleyici belgelerden de oluşur.

 • Güncel pasaport
 • Gerektiğinde eski Schengen vizeleri
 • Vize başvuru talep formu
 • Vize başvuru dilekçesi
 • Vize harç ödendi makbuzu
 • Biometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (renkli tarama halinde)
 • Seyahat sağlık poliçesi
 • Banka hesap dökümleri
 • Gerektiğinde başvuru sahibinin üzerine olan kira gelirleri, araç ruhsatı, tapu belgeleri
 • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri

Belgeler güncel tarihli olurken; dilekçe ve destekleyici ek belgeler konsolosluk makamına hitaben, Fransızca, İngilizce ve Türkçe dillerinde hazırlanmalıdır.

Corrèze Vize Fiyatları/Ücreti

Corrèze vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından belirlenir. 2021 vize harç bedelleri, 80 Euro olmuştur. Bu ücret şahsi başvurular için geçerlidir. Vize başvuru merkezleri aracılığıyla başvuru yapanlar, ayrıca başvuru hizmet bedeli de öder.

Corrèze Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Corrèze vizesi kaç günde çıkar; belgelerin tam olarak teslim edilmesi durumunda, yaklaşık 5 ila 7 iş günü içinde onay işlemleri sonuçlandırılır. Bu süre çeşitli sebeplerle uzayabilir. Bu sebepler; konsolosluğun yoğun işleri, eksik evrak olması durumunda tamamlanması ve konsolosluk tarafından ek belgelerin istenmesi şeklindedir.

Corrèze Vizesi Nasıl Alınır?

Corrèze vize alınırken; işlemler direkt olarak konsoloslukta gerçekleştirilir. Parmak izi muhakkak randevuyla verilmelidir. Seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapılmalıdır. Şahsi başvuru yapan kişiler, vize başvuru aracı kurumlarıyla da başvurularını gerçekleştirerek vize alabilir.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×