Cher Vize

Fransa Cher Vize Başvurusu

Fransa’nın gizli kalmış en nadide yerlerinden biri olan Cher, Fransa’nın orta kuşağında yer alır. Cher vize başvurusu yapabilir; Fransa’yı ziyaret ederken, Fransa vize başvurusunda bulunmak için, vize başvuru merkezimizin uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek, vize başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Cher İçin Vize Gerekli mi?

Cher için vize gerekli mi; evet hem gereklidir hem de belli bir süre için vize muafiyeti vardır. Bordo pasaportlular vizeye tabi olurken; gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri, 180 gün içinde en fazla 90 günlük vizeden muaf şekilde, Fransa’ya giriş yapabilir.

Cher İçin Vize Şartları

Cher vize şartları, Schengen kriterlerine göre düzenlenir. Bu yüzden Fransa’ya ziyaret planlayan Türk vatandaşları, Schengen vize şartlarını yerine getirir. Evrakların vize türüne uygun olması, seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapılması zorunludur.

Cher Turist Vizesi

Cher turist vizesi; 90 günden az süreler için planlanmış turistik geziler için geçerlidir. Bu süreyi aşan seyahatler için, D tipi uzun süreli vize türüne başvuru yapılır.

Konsolosluk gerekli durumlarda standart belgelere, ek belgeler de isteyebilir.

Cher Vize Başvurusu

Cher vize alacak kişiler, Cher vize başvurusu yaparken, Schengen kriterlerince düzenlenmiş şartları yerine getirir. Başvurular sadece konsolosluğa yapılır. Başvurularda e-posta ya da faks yoluyla gerçekleştirilen başvurular kabul edilmez. Parmak izi vermeyenlerin, randevuyla parmak izi vermesi şartı vardır.

Cher Vize Evrakları

Cher vize evrakları, Schengen kriterlerine göre hazırlanırken, evrakların eksiksiz olması önemlidir. Her bir belge güncel tarihli olmalıdır. Eski tarihli belgeler, başvuru onayını zorlaştırır. Gerektiğinde konsolosluğun talep ettiği ek belgeler de hazırlanmalıdır.

Cher Vize Fiyatları/Ücreti

Cher vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından belirlenirken; 2021 yılındaki vize harç bedelleri 80 Euro olmuştur. Bu harç bedeline, başvuru merkezlerinin de hizmet bedeli eklenir.

Cher Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cher vizesi kaç günde çıkar; belgelerin eksiksiz ve doğru hazırlanmasıyla, yaklaşık 5 ila 7 iş günü içinde sonuçlandırılır. Ancak bu süre;

  • Resmî tatillerin olması,
  • Konsolosluğun yoğun işleri,
  • Eksik belgelerin verilmesi,
  • Konsolosluktan ek belge talep edilmesi durumunda uzar.

Bu yüzden başvuru sahipleri; seyahat planı tarihlerini buna göre ayarlamalı ve seyahat tarihinden en az 1-2 ay önce vize başvurusu yapmalıdır.

Cher Vizesi Nasıl Alınır?

Cher vize almak için, konsolosluğa başvuru yapılır. Başvurular şahsi olarak ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılır. Parmak izin olanlar haricinde; parmak izi olmayanlar, randevuyla parmak izi vermelidir. Tüm belgeler fiziki şekilde teslim edilmeli, faks yolu ya da e-posta yolu tercih edilmemelidir.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×