Charente-Maritime Vize

Fransa Charente-Maritime Vize Başvurusu

Fransa’nın batısında yer alan Nouvelle-Aquitaine bölgesinde bulunan Charente-Maritime, Fransız Devrimi’nin ilk eyaletlerinden birini oluşturur. Atlas Okyanusu’nun Biskay Körfezi’nde yer alan Charente-Maritime vize işlemleri için, vize başvuru merkezimizi kullanabilir; Fransa vize başvurusu için, profesyonel danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Charente-Maritime İçin Vize Gerekli mi?

Charente-Maritime için vize gerekli mi; pasaport türüne göre değişir. Umuma mahsus bordu pasaportlar için vize gereklidir. Gri hizmet pasaportu, siyah diplomatik pasaport ve yeşil hususi pasaport sahipleri, 180 gün için geçerli 90 günü geçmeyecek şekilde, vizeden muaf olarak, Fransa’ya giriş yapabilir.

Charente-Maritime İçin Vize Şartları

Charente-Maritime vize şartları, Fransa’ya seyahat edecek her Türk vatandaşının uyması gereken kurallardan oluşur. Vize başvurusu direkt olarak konsolosluğa yapılır. Parmak izi olanların, tekrar parmak izi vermesine gerek duyulmaz. Seyahat hangi amaç için yapılacaksa, vize türü o seyahate uygun şekilde tercih edilir.

Charente-Maritime Turist Vizesi

Charente-Maritime turist vizesi, sadece 90 günden az seyahatler için geçerlidir. Bu süreyi aşan seyahatler için, uzun süreli Schengen vizesi alınır.

Standart başvuru evraklarının yanında, destekleyici ek belgelerin talebi de yapılır.

Charente-Maritime Vize Başvurusu

Charente-Maritime vize almak için Charente-Maritime vize başvurusu yapılır. Başvurular sadece konsolosluğa fiziki şekilde yapılır. Faks yoluyla, online e-posta yoluyla başvuru yapılması onaylanmaz. Tüm belgeler, vize türüne uygun olmalı, konsolosluğun tercih ettiği dillerde hazırlanmalıdır. Çoğunlukla belgeler Fransızca, İngilizce ve Türkçe dilinde olabilir.

Charente-Maritime Vize Evrakları

Charente-Maritime vize evrakları zorunlu evrakların yanında, destekleyici ek belgelerle sunulur. Bu ek belgeler davet mektubu, sponsor mektubu, çalışan izin belgesi gibi ek belgelerden oluşur. Bazı durumlarda başvuru sahiplerinin üzerinde olan kira geliri, tapu ya da araç ruhsatı belgeleri de mali yeterlilik adına istenebilir.

Charente-Maritime Vize Fiyatları/Ücreti

Charente-Maritime vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından belirlenir. 2021 yılında 80 Euro olan vize harç ücretlerine; vize başvuru merkezlerinin hizmet bedeli de eklenir.

Charente-Maritime Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Charente-Maritime vizesi kaç günde çıkar; bu süre, belgelerin düzgün şekilde hazırlanmasına bağlıdır. Evrakların eksiksiz sunulması ile yaklaşık 5 ila 7 gün içinde vize sonucu çıkar. Eksik ya da hatalı belge sunulması, ek belgelerin istenmesi gibi durumlarda bu süre daha da uzar.

Charente-Maritime Vizesi Nasıl Alınır?

Charente-Maritime vize alımı için randevu alınarak başvuru yapılır. Randevusuz vize başvurusu kabul edilmez. Başvuruların reddi durumunda ödenen tüm ücretler, ödendiği yerde kalır ve başvuru sahibine geri ödenmez. Parmak izinin verilmesi şartı vardır.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×