Bochum Vize

Almanya Bochum Vize Başvurusu

Bochum vize talep adımlarında 2 adet biyometrik fotoğrafınızı başvuru formunun doldurulmuş ve imzalanmış halini diğer evraklar ile bir araya getirerek sunmanız gerekmektedir.

Bochum İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya vize talep sürecinde D grubu vize uzun süre kalmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Daha kısa süre kalmak isteyen kişiler için C grubu vize yeterli olacaktır. C grubu vize 90 gün ile sınırlıdır.

Bochum için vize gerekli mi; vize alma sorumluluğu devam etmektedir. Bochum vize talep edilirken aynı zamanda alınan vizenin Schengen vizesi olarak da tanımlandığının ayrıca bildirilmesi gerekir.

Bochum İçin Vize Şartları

Bochum için vize şartları incelenirken aile birleşimi üzerinden talepte bulunan kişilerin çok daha sıkı denetimlerden geçirileceğinin de ayrıca dile getirilmesi gerekmektedir. Vize şartları incelemeye alınırken aile birliğinin sağlandığına dair resmi evlilik bilgilerinin Almancaya çevrilmiş halinin eksiksiz sunulması gerekir.

Bochum Turist Vizesi

Bochum turist vizesi almak isteyen kişilerin Schengen başvuru formunu doldurmaları yeterli olacaktır.

Bu Schengen vizesinin 180 günlük periyotta sadece 90 gün boyunca aktif olarak kullanılmasına izin verilir.

Bochum Vize Başvurusu

Bochum vize başvurusu yapılırken formda bir eksiklik olması durumunda başvuru ret yanıtı ile karşılaşacaktır. Bochum vize ret yanıtı alması durumunda Almanya Konsolosluğunun belirttiği zaman aralığında, reddi itiraz adımını tamamlamanıza imkan verilmektedir.

Bochum Vize Evrakları

Bochum vize evrakları incelemeye alınırken aile birleşimi üzerinden başvurularını yapan kişilerin daha önceden evlilik yapmış ve boşanmış olmaları durumunda bu boşanmanın resmi olarak gerçekleştirildiğine ilişkin de belge sunması istenecektir.

Bochum Vize Fiyatları / Ücreti

Bochum vize fiyatları ücreti yapılan en son güncelleme ile beraber 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ödemenin yapılması ile beraber vize başvurunuz dikkate alınacaktır.

Bochum Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bochum vizesi kaç günde çıkar; vize başvuru adımının ve belgelerin değerlendirilme süreci yaklaşık olarak 4 hafta içerisinde tamamlanır.

Bochum Vizesi Nasıl Alınır?

Bochum vizesi nasıl alınır; vize alma sürecinde bireylerin özellikle ilk başvurularında ret yanıtı alması bir kıstas olmalıdır. İlk yanıt ret olduysa biri sonraki başvurunun konunun uzman isimleri tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×