Berlin Vize

Almanya Berlin Vize Başvurusu

Berlin vize talep adımlarında kişilerin özellikle ilk vize taleplerinin olumsuz yanıt alması durumunda bir sonraki vize talep adımlarını konunun uzmanı olan firmamız aracılığı ile tamamlanması çok daha verimli olacaktır.

Berlin İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya vize talep adımlarında kişilerin doldurmaları gereken başvuru formu vizenin türüne göre belirlenmektedir. Kısa süreli vize talep eden kişilerin doldurmaları gereken belge farklıyken, uzun süreli vize talep eden kişilerin doldurmaları gereken başvuru formu farklılık arz edecektir.

Berlin için vize gerekli mi; Almanya vize zorunluluğu devam etmektedir.  Berlin vize talep adımlarında kişilerin başvuru formunu doldururken 2 adet de biyometrik fotoğraf talep etmesi lazımdır.

Berlin İçin Vize Şartları

Berlin için vize şartları arasında sabıka kaydı göndermesi de yer almaktadır. Özellikle oturum ya da çalışma izni talep edecek olan kişilerin sabıka kayıtlarının olmadığına dair bilgilendirme talep etmeleri gerekir.

Berlin Turist Vizesi

Berlin turist vizesi için C tipi vizeye başvurulması yeterli olacaktır. Vize başvuru adımı sırasında hangi otelde kalınacağına dair de bilgi verilmelidir. Otel rezervasyon belgesinin sunulması yeterli olacaktır.

Berlin Vize Başvurusu

Berlin vize başvurusu yapılırken kişilerin özellikle uçak gidiş dönüş belgelerinin de sunulması gerekir. Bu gidiş dönüş aşamasında seyahat sigortasının da yapılması gerekir.

Berlin vize alma sürecinde sağlık sigortasının da eksiksiz biçimde yapılması lazımdır.

Berlin Vize Evrakları

Berlin vize evrakları derlenirken bir eksiklik fark edildiği anda vize başvurusunun ret yanıtı alacağı da hatırlatılmalıdır. Konsolosluk tarafından belirtilen özel zaman aralıklarında vize reddi itiraz adımını tamamlamanız mümkündür.

Berlin Vize Fiyatları / Ücreti

Berlin vize fiyatları ücreti 80 Eurodur. Aracı bir firma ile çalışılması durumunda bir de bu aracı firmanın danışmanlık ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Berlin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Berlin vizesi kaç günde çıkar; normalde sadece 14 günlük bir süre içerisinde tamamlanan vize işlemleri pandemi sebebi ile 4 güne kadar uzamaktadır.

Berlin Vizesi Nasıl Alınır?

Berlin vizesi nasıl alınır; aile birleşimi sebebi ile de vize talep etme hakkınız vardır. Bu vize talep adımı için aile birleşimi durumunu ve tüm evlilik belgelerini eksiksiz biçimde sunmanıza gerekir.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×