Ariège Vize

Fransa Ariège Vize Başvurusu

Mağaraları, yerleşim yerleriyle en özel yerlerden biri olan Fransa’da Ariège vize işlemleri için, konsolosluk tarafından görevlendirilmiş vize başvuru merkezimizi arayabilirsiniz. Fransa vize başvurusu yaparak, Fransa ve diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilirsiniz.

Ariège İçin Vize Gerekli mi?

Ariège için vize gerekli mi; evet gereklidir. Ancak pasaport durumuna göre muafiyet bulunur. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabidir. Gri pasaport, hususi pasaport ve diplomatik pasaportlu Türk vatandaşları; 180 gün içinde, en fazla 90 günlük Fransa seyahatlerinde vizeden muaf şekilde seyahat edebilir.

Ariège İçin Vize Şartları

Ariège vize şartları, Fransa’ya gidecek kişilerin uyması zorunlu olduğu şartlardır. Schengen kriterleri baz alınır. İlk kez Schengen vizesi alacaklar parmak izin vermelidir. Belgeler eksiksiz olmalı, gereğinde ek belge talep edildiğinde, bu ek belgeler tamamlanmalıdır.

Ariège Turist Vizesi

Türk vatandaşları, 90 günden az sürecek turistik amaçlı seyahatleri için, Ariège turist vizesi almalıdır. Standart belgelerin yanında, davet mektubu, sponsor mektubu ya da çalışan izin belgesi gibi ek belgeler istenebilir.

Ariège Vize Başvurusu

Ariège vize Schengen bölgesine gitmek için kullanılır. Ariège vize başvrusu yapacak Türk vatandaşları, randevu sistemiyle başvuru yapmalıdır. Faks ya da e-posta şeklinde yapılacak başvurular kabul edilmez. Başvurular konsolosluğu şahsen yapılabildiği gibi, vize başvuru merkezleri aracılığıyla da gerçekleştirilir.

Ariège Vize Evrakları

Ariège vize evrakları, standart evrakların yanında, ek belgelerin de isteneceği Schengen kriterlerine uygun şekilde talep edilir.

  • Vize başvuru talep formu ve vize talep dilekçesi
  • Pasaport ve varsa eski Schengen vizeleri
  • İkametgâh belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat sağlık sigorta poliçesi (vize reddi durumunda iptal edilebilir)
  • Banka hesap dökümü
  • Otel ve uzak rezervasyon belgeleri
  • Biometrik fotoğraf (yeni çekilmiş olmalıdır)
  • Vize harcı ödendi makbuzu
  • Çalışan meslek belgeleri

Vize türüne ve seyahate çıkacakların statüsüne göre; öğrenci belgesi, ev hanımı, emekli olduğuna dair belgeler de talep edilir.

Ariège Vize Fiyatları/Ücreti

Ariège vize fiyatları/ücreti, konsolosluğun inisiyatifinde, her sene düzenli olarak güncellenir. Vize harç ücretleri 2021 yılında 80 Euro olmuştur. Bu ücrete, vize başvuru merkezlerinden başvuru yapıldığında, hizmet bedeli de eklenir.

Ariège Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ariège vizesi kaç günde çıkar; belgelerin eksiksiz ve doğru hazırlanmasına istinaden 5 ila 7 gün içinde sonuçlanır. Belgeler eksikse ya da konsolosluk ek belge isterse, bu süre uzar.

Ariège Vizesi Nasıl Alınır?

Ariège vize başvuru yaparken randevu sistemine uyulmalı, parmak izi yoksa muhakkak parmak izi verilmelidir. Konsolosluğa direkt olarak başvuru yapılabilirken, vize başvuru merkezlerinin hizmetlerinden yararlanarak, vize alınır.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×