Ardennes Vize

Fransa Ardennes Vize Başvurusu

Fransa’nın ormanlık ve tepelik alanını oluşturan Ardennes, Champagne bölgesine ismini vermiştir. Ardennes vize işlemlerini başlatmak için; vize başvuru merkezimizi arayarak, sorularınıza cevap bulabilir ve Fransa vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Ardennes İçin Vize Gerekli mi?

Ardennes için vize gerekli mi; evet gereklidir. Vize başvurusu yapmak zorunda olan Türk vatandaşları, bordo umuma mahsus pasaport sahipleridir. Hizmet pasaportu, hususi ve diplomatik pasaportlular, vize muafiyetiyle 90 günü geçmeyecek şekilde, Fransa’ya giriş yapabilir.

Ardennes İçin Vize Şartları

Ardennes vize şartları; seyahat amacıyla Fransa’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının uyması gereken şartlardır. Schengen vize kriterleri geçerlidir. Belgelerin tam olması, parmak izi verilmesi ve sadece randevu sistemiyle başvuru yapılması gerekir.

Ardennes Turist Vizesi

Ardennes turist vizesi; 90 günden az ve sadece turistik amaçlı seyahatlerde geçerli vize türüdür. C tipi kısa süreli vize anlamına gelir.

Daha uzun kalmak isteyen Türk vatandaşları, D tipi uzun süreli vize almalıdır.

Ardennes Vize Başvurusu

Ardennes vize ile Fransa dışında, diğer Schengen ülkelerine de gidilebilir. Ardennes vize başvurusu yapacaklar; Schengen vize başvuru evraklarını hazırlamalıdır. Parmak izi olmayanlar, zorunlu olarak parmak izi verir. Belgelerin tam olmasının yanında, gerekli durumlarda ek belgeler de istenebilir.

Ardennes Vize Evrakları

Ardennes vize evrakları tam ve güncel tarihli olmalıdır. Tam belgeyle hazırlanmamış başvurular onay almaz.

  • Pasaport ve eski Schengen vizeleri
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Vize başvuru talebi ve dilekçesi
  • Seyahat sağlık poliçesi
  • Çalışanlar için meslek belgeleri
  • SGK dökümleri
  • İkametgâh belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Biometrik fotoğraf (başka vize başvurularında kullanılmamış olmalıdır)

İstenen belgeler Fransızca ana dilinde ve gerektiğinde konsolosluğun belirlediği dillerde hazırlanır. Başvuru sahibinin üzerine kayıtlı tapu, araç ruhsatı, kira geliri varsa, bunların da belgeleri hazırlanır.

Ardennes Vize Fiyatları/Ücreti

Her yıl konsolosluk tarafından güncellenen Fransa Ardennes vize fiyatları/ücreti, 2021 yılı için 80 Euro olarak belirlendi. Şahsi başvurular dışında, başvuru merkezlerini tercih edenler, hizmet bedeli de öder.

Ardennes Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ardennes vizesi kaç günde çıkar; belgelerin eksiksiz hazırlanması durumunda, 5 ila 7 gün içinde sonuç alınır.  Ancak ek belgeler istenirse ya da belgelerde eksiklikler ya da hatalar bulunursa, bu süre uzar.

Ardennes Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa Ardennes vize almak için şahsi başvuru ya da vize başvuru merkezi hizmetlerinden yararlanarak, başvuru yapabilirsiniz. Her iki şekilde de tüm belgelerin eksiksiz hazırlanması, randevu alınarak başvuru yapılması, randevu saati ve gününe sadık kalınması zorunludur.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×