Alpes-Maritimes Vize

Fransa Alpes-Maritimes Vize Başvurusu

Fransa Alpes-Maritimes; Grasse adı verilen tek yerleşim bölgesi ve komün olarak anılır. Fransa Alpes-Maritimes vize işlemleri için, vize başvuru merkezimizi arayabilir; Fransa vize başvuru işlemleri için, aklınıza takılan her soruyu, danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Alpes-Maritimes İçin Vize Gerekli mi?

Alpes-Maritimes için vize gerekli mi; evet hem gerekli hem de gerekli değildir. Bordo renkli pasaport sahipleri vizeye tabidir. Ancak gri renkli, siyah ve yeşil renkli pasaport sahipleri ise; 180 günlük süre içinde, 90 günü geçmeyecek şekilde vize muafiyetinden yararlanarak, Fransa’ya giriş yapabilir.

Alpes-Maritimes İçin Vize Şartları

Fransa’nın Schengen ülkesi olmasından dolayı, Alpes-Maritimes vize şartları da Schengen kriterlerine göre ayarlanır. Bu yüzden Schengen vize kriterlerinin sağlanmış olması şarttır. Parmak izi verilmeli, randevu sistemiyle başvuru yapılmalı ve tüm standart belge ve ek belgeler, tam ve doğru vize türüne göre hazırlanmalıdır.

Alpes-Maritimes Turist Vizesi

Fransa’ya turistik seyahat planı yapan Türk vatandaşları, Fransa Alpes-Maritimes turist vizesi alır. Turistik vizenin süresi, 90 günden azdır ve C tipi kısa süreli vize türüne girer. Daha uzun süreli vize için D tipi uzun süreli vize başvurusu yapılır.

Alpes-Maritimes Vize Başvurusu

Alpes-Maritimes vize ile, diğer Schengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Alpes-Maritimes vize başvurusu yapacaklar, Fransa Schengen kriterlerini sağlar.

Başvuruları şahsen yapan Türk vatandaşları, vize başvuru merkezlerinin hizmetlerinden yararlanarak da başvuru yapabilir.

Alpes-Maritimes Vize Evrakları

Alpes-Maritimes vize evrakları, Schengen vize kriterlerine göre hazırlanır.

  • En az 3 ay geçerliliği olan pasaport ve varsa eski Schengen vizeleri
  • Vize talep dilekçesi ve vize talep formu
  • Seyahat sağlık sigortası (red cevabı alınırsa iptal edilebilir)
  • İkametgâh belgesi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • SGK dökümleri, banka hesap dökümleri
  • Çalışan evrakları, şirket evrakları
  • Otel ve uçak rezervasyon belgeleri
  • Biometrik fotoğraf (en az 3 ay önce çekilmiş ve başka vize başvurularında kullanılmamış)

Gerekli görüldüğü durumlarda başvuru sahibinin statüsüne göre öğrenci belgesi, çalışan izin belgesi, davet mektubu ve başka yeterlilik belgeleri de istenebilir.

Alpes-Maritimes Vize Fiyatları/Ücreti

Her sene Fransa konsolosluğu tarafından güncellenen Fransa Alpes-Maritimes vize fiyatları/ücreti, 2021 güncel haliyle 80 Euro olmuştur. Bu ücrete, vize başvuru merkezlerinin hizmet bedelleri de eklenir.

Alpes-Maritimes Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Alpes-Maritimes vizesi kaç günde çıkar; her bir evrak doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanarak başvuru yapıldığında, 4-7 iş günü içinde sonuçlanır. Eksik evrak getirmek ya da konsolosluk tarafından ek belge istenmesi, bu süreyi uzatır.

Alpes-Maritimes Vizesi Nasıl Alınır?

Alpes-Maritimes vize alımı için konsolosluğa başvuru yapılır. Tüm belgeler hazırlanmış olmalı, gerekli parmak izin verilmeli ve randevu alınmalıdır. Gerektiğinde konsolosluk mülakata çağırarak, ek belge isteme ya da eksik belge talebinde bulunacağı da bilinmelidir.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×