Allier Vize

Fransa Allier Vize Başvurusu

Allier; Fransız Devrimi sonrası oluşan ilk illerinden biridir. Montluçon ve Vichy olarak iki yerleşim bölgesine ayrılan Allier vize işlemleri gerçekleştirilerek Fransa’ya seyahat edebilirsiniz. Vize başvuru merkezimizi arayarak, Fransa vize başvuru işlemlerini başlatabilir, vize ile ilgili sorularınızı, danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Allier İçin Vize Gerekli mi?

Allier için vize gerekli mi hem evet hem hayır. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları vize başvurusu yaparken; gri pasaport, yeşil pasaport ve siyah pasaportlu Türk vatandaşları, 180 günlük 90 gün kullanımlı şekilde vizeden muaf şekilde, Fransa’ya seyahat edebilir.

Allier İçin Vize Şartları

Allier vize şartları, Schengen kriterleri içinde gerçekleşir. Başvurular sadece randevuyla yapılır. Parmak izi vermek şarttır. Belgelerin eksiksiz hazırlanması, vizenin onaylanması için önemlidir.

Allier Turist Vizesi

Fransa’ya turistik gezi planlayan Türk vatandaşları, Allier turist vizesi alır. Tüm evrakların güncel tarihli olması önemlidir. 90 günden az seyahatler için C tipi kısa süreli vize alacak Türk vatandaşları, turistik seyahatleri için, gerektiğinde ek belge hazırlamak zorundadır.

Allier Vize Başvurusu

Allier vize türleri turistik, ticari, transit, eğitim, aile ziyareti gibi türlerden oluşur. Fransa Allier vize başvurusu yapacak kişiler, bu vize türlerinden, seyahatlerine uygun olan vize türüne başvuru yapar.

Allier Vize Evrakları

Allier vize evrakları, Schengen vize kriterleriyle aynı evraklara sahiptir. Ek belge talebi yapılabilir.

 • Pasaport ve gerekirse eski Schengen vizeleri
 • İkametgâh ve nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize harç ücreti ödendi makbuzu
 • Vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi
 • Biometrik fotoğraf ve parmak izi
 • Banka hesap dökümü
 • SGK belgeleri
 • Seyahat sağlık poliçesi
 • Otel ve uçak rezervasyon belgeleri

Aynı zamanda konsolosluk talep ederse; tapu belgesi, araç ruhsatı, kira geliri, varsa ek gelirlerin hesap dökümleri de hazırlanır.

Allier Vize Fiyatları/Ücreti

Allier vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından belirlenir. 2021 yılında vize ücretleri 80 Euro olmuştur. 0-6 yaş arası çocuklar, vizeden muaftır. Vize başvuru merkezleriyle başvuru yapılması durumunda, bu ücrete hizmet bedeli de eklenir.

Allier Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Allier vizesi kaç günde çıkar; tüm şartların yerine getirilmesiyle birlikte, 4-7 gün içinde sonuç alınır. Ancak ek belgeler ya da eksik belgelerin tamamlanması durumunda bu süre uzar.

Allier Vizesi Nasıl Alınır?

Allier vize hem şahsen başvuruyla hem de vize başvuru merkezleri aracılığıyla alınır. Her iki durumda da tüm belgeler hazır edilmeli, gerekli tüm ek belgeler hazırlanmalı ve randevu sistemine uyularak, randevu zamanı ve saati geçirilmemelidir.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×