Aisne Vize

Fransa Aisne Vize Başvurusu

Katedralleri ve şirin kahvehaneleriyle gezilip görülmeye değer Aisne Hauts de France bölgesine bağlı bir komündür. Türk vatandaşları Aisne vize şartlarını yerine getirerek, Fransa’yı ve diğer Schengen ülkelerini Fransa vize işlemlerini gerçekleştirerek gidebilir.

Aisne İçin Vize Gerekli mi?

Aisne için vize gerekli mi; evet. Diplomatik pasaportlu, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları; 180 gün içinde 90 günü aşmayacak vize muafiyetine sahiptir. Ancak umuma mahsus bordo renkli pasaport sahibi Türk vatandaşları, vizeye tabidir.

Aisne İçin Vize Şartları

Aisne vize şartları, Schengen vize kriterlerine göre sağlanır. Buna göre Türk vatandaşları; vize türüne uygun şekilde başvuru yapar. Kısa süreli seyahatlerde C tipi vize, uzun süreli seyahatlerde D tipi uzun süreli vize ya da ulusal vize alır.

Parmak izi verilmesi şarttır ve randevu alınmadan başvuru yapılamaz.

Aisne Turist Vizesi

Aisne turist vizesi; belirlenmiş belgelerin tamamlanmasıyla alınır. Bunun yanında turistik seyahat edecekler; 90 günden az olarak alır. C tipi kısa süreli vize kapsamında başvuru yapılır. Gerekli durumlarda davet mektubu ya da farklı ek belgeler talep edilebilir.

Aisne Vize Başvurusu

Aisne vize türlerine uygun şekilde Aisne vize başvurusu yapılır. Başvuru sürecinde tüm belgelerin eksiksiz ve vize türüne uygun şekilde hazırlanmış olması gerekir. Başvuru evrakları içinde, parmak izi verilmesi zorunludur. Başvurular, randevu sistemiyle yapılır ve başvuru yapan kişilerin, randevuyu kaçırmaması önemlidir.

Aisne Vize Evrakları

Aisne vize evrakları, vize türüne göre değişkenlik gösterdiği gibi, ek belgelerin istenmesine göre hazırlanır.

  • Schengen vize başvuru formu
  • Vize talep dilekçesi (Fransızca, İngilizce ya da Türkçe)
  • En az 3 ay geçerliliği bulunan pasaport
  • Biometrik fotoğraf
  • Son 3 aya ait maaş bordrosu
  • Banka hesap dökümleri
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (renkli tarama halinde)
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (evli kadınlar için, kızlık soyadlarının olduğu belge dahil)

Başvuru yapan kişinin öğrenci, çalışan, emekli, ev hanımı olmasına göre bu belgelere ek belgeler istenebilir.

Aisne Vize Fiyatları/Ücreti

Aisne vize fiyatları/ücreti, Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenir. 2021 yılında vize harç ücreti 80 Euro olmuştur. Başvuru merkezlerinden hizmet alındığında bu ücrete, hizmet bedeli de eklenir.

Aisne Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aisne vizesi kaç günde çıkar; evrakların tam olarak verilmesine göre 5 ila 7 gün içinde vize onayı çıkar. Ancak bu süreyi ek belgelerin istenmesi, evrakların eksik çıkması gibi durumlar uzatır.

Aisne Vizesi Nasıl Alınır?

Aisne vize başvuru şahsen ya da vize başvuru merkezleri tarafından yapılır. Konsolosluk tarafından onaylanmış vize başvuru ofisimizi arayarak; danışmanlarımızla görüşebilir ve vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×