Ain Vize

Fransa Ain Vize Başvurusu

Fransa’nın jeopolitik öneme sahip olan ve demiryolu, karayolu ağlarının merkezi olan Ain, Fransa’nın en eski insanlarına da rastlanacak yerlerindendir. Türk vatandaşları Ain vize işlemlerini gerçekleştirerek, bu özel yeri ziyaret edebilir. Bunun için Fransa vize başvurusu yapmak için; vize başvuru merkezimiz ile iletişime geçerek, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ain İçin Vize Gerekli mi?

Ain için vize gerekli mi; evet. Schengen üyesi olduğundan dolayı Schengen vize kriterleri söz konusudur ve bordu pasaporta sahip olan Türk vatandaşları, vizeye tabidir. Hizmet pasaportu yanında diplomatik ya da hususi pasaporta sahip Türk vatandaşları, vize muafiyetinden yararlanarak, Fransa’ya seyahat edebilir.

Ain İçin Vize Şartları

Ain vize şartları, Schengen kriterleriyle aynıdır. Evrakların eksiksiz ve doğru belgelerden hazırlanması şartı vardır. Seyahat amacı ne ise, vize türü de o amaca uygun alınır. Parmak izi verilmesi mecburidir.

Ain Turist Vizesi

Ain turist vizesi, Schengen kriterlerine göre alınır. Turistik amaçlı çıkılacak seyahatlerde 90 günü geçmeyecek şekilde düzenlenir. Turistik vize işlemlerinde, konsolosluk talep ederse, ek belgelerin de tamamlanması gerekir.

Ain Vize Başvurusu

Ain vize işlemleri, 2021 yılında değişiklik göstermiştir. Ain vize başvurusu, Schengen vize başvurularında; ilk önce vize başvuru formu online olarak doldurularak işlemler başlatılır.

Sonrasında randevu ve takip sistemi işlemleri gerçekleştirilir.

Ain Vize Evrakları

Ain vize evrakları, vize türüne göre değişkenlik gösterir.

 • Pasaport (en az 3 ay geçerliliği olacak ve 2 yan yana boş sayfası olacak)
 • Vize harç ücreti ödendi makbuzu
 • Biometrik fotoğraf
 • Nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dökümü
 • Seyahat sağlık poliçesi
 • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri
 • Vize talep dilekçesi
 • Başvuru sahibinin üzerine olabilecek tapu, araç ruhsatı belgeleri
 • İkametgâh ve nüfus cüzdanı fotokopisi

Bu belgelerin dışında, vize türüne uygun olarak; davet mektubu, öğrenci belgesi, çalışan izin belgesi gibi, ek belgeler hazırlanmalıdır.

Ain Vize Fiyatları/Ücreti

Ain vize fiyatları/ücreti, 2021 yılında 80 Euro olarak belirlendi. Bu ücrete ek olarak; vize başvuru merkezi ile başvuru yapılıyorsa, hizmet bedeli de eklenir.

Ain Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ain vizesi kaç günde çıkar; yaklaşık 5 ila 7 gün içinde sonuçlanır.  İnceleme sırasında çıkabilecek eksik evrakların hazırlanması, ek belgelerin istenmesi ya da konsolosluğun yoğun olan işleri, bu sürenin uzamasına neden olur.

Ain Vizesi Nasıl Alınır?

Ain vize alırken ya şahsen başvuru yapılır ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Belgelerin tam ve doğru belgelerle hazırlanmış olması şarttır. Ek belge talebi muhakkak yerine getirilir. Randevu sistemiyle başvurular yapılır.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×