Sinop Vize Merkezi

Sinop Vize Başvurusu

Vize almak isteyenler için faaliyet gösteren Sinop Vize Merkezi olarak başvurularınızı birçok farklı kanaldan yapabilir ve bu konuda bilgi alabilirsiniz. Mail adresimiz [email protected] iken telefon numaralarımız ise 0532 176 62 46 – 0850 228 43 şeklindedir. Sinop Merkez, Türkeli, Saraydüzü, Gerze, Erfelek, Durağan, Dikmen, Boyabat, Ayancık ilçelerinden hemen başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sinop'ta ne yapabilirim?

Sinop’ta tarihi ve doğal birçok rota bulunur. Sevdiklerinizle birlikte buraları gezip, görebilirsiniz.

Sinop neyi ile meşhur?

 • Sinop Tatlısı
 • İçli Tava
 • Sirkeli Pırasa
 • Mısır Çorbası
 • Nokul
 • Sinop Usulü Prenses
 • Mısır Pastası
 • Mısır Tarhanası, Sinop’ta fazlasıyla meşhurdur.

Sinop kaç günde gezilir?

Sinop için 3-4 gün ayırdığınız taktirde doyasıya gezebilirsiniz.

Sinop Vize Merkezi Çoklu Vize Nasıl Alınır?

Çoklu vize nedir: Sinop vize işlemleri çoklu olarak da yapılır. Bunun anlamı birden fazla girişli demektir. Herhangi bir bölge, ülkeye, vizenin geçerli olduğu süre zarfından istenildiği gibi girmek ve çıkmak için kullanılan izin türü olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle aile ya da iş için yurtdışına çok sık bir biçimde çıkmak zorunda kalan kişiler tarafından tercih edilir.

Sinop vize merkezi başvurusu şu şekilde yapılır;

 • Özel tasarlanmış olan form içerisinde uzun süreli ya da çok girişli olarak tanımlanmış bir alan vardır. Bunların içine bir tik koyulmalıdır.
 • Aynı zamanda konsolosluğa hitap edecek şekilde yazılacak olan dilekçede ilgili durumu belirtmeniz gerekmektedir.
 • Birden çok vize türü söz konusu olsa da genellikle ticari olanın daha kısa süre içerisinde çıkmış olduğunu hemen ifade etmek lazım.
 • Bunun yanı sıra Schengen tipi bir vize alınacağı zaman kesinlikle belediyeden onaya sahip olan aile davetiyesi söz konusuysa, bu türde vizenin alınması mantıklı olacaktır.
 • Hollanda turuncu vizesi çoklu olma özelliğine sahiptir. Bunu alarak dilediğiniz gibi giriş ve çıkış işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Aynı özelliklere sahip olan İsviçre kırmızı halı vizesini de unutmamak lazım.
 • Fahri konsolosluk üzerinden bir referans yazısının alınması her daim işlemlerin daha kolay hale gelmesi demektir.
Sinop Vize Merkezi
Sinop Vize Merkezi

Vize Başvurusu Kaç Gün Önceden Yapılmalı?

Sinop vize merkezi ofisi ile başvuru işlemlerini yapmak ve bunun ardından ilgili iznin sahibi olmak çok zor bir işlem değildir. Bu sürecin başlatılması adına tavsiye edilen zaman dilimi 15 gün öncedir. Eğer biletinizi kesin olarak aldıysanız, bunun gidiş tarihi baz almanız gerekmektedir. O tarihten 15 gün önce işlemlerin hemen yapılmaya başlanması kesinlikle mantıklıdır.

Birçok kişi bunun temel nedenini merak etmektedir. Genellikle yapılmış olan başvurunun sonuçlanması 5 gündür. Buna 5 iş günü demek de mümkündür. Ancak her ülkenin uygulamada olan prosedürleri aynı değildir. Bazı ülkelerin konsoloslukları işi ağırdan alabilmektedir. Tam tersi olacak şekilde hızlı vize veren ülkeler de söz konusudur. İşte bunun gibi farklı nedenlerden dolayı işinizi garantiye almak ve riske atmamak için 15 gün önceden harekete etmek size hiçbir şey kaybettirmez. Sinop vize merkezi işlemi, herhangi bir eksik belge ya da evrak olmaması durumunda tamamlanmış olur.

Vize Başvurusunda Evlilik Cüzdanı

Sinop vize merkezi işlemi sürecinde temelde istenen belgelerin içinde evlilik cüzdanı yoktur. Ancak bunun belli istisnai durumlarının olduğunu hemen ifade etmek lazım. Bunlar şöyledir;

 • Yurtdışına farklı gerekçelerden dolayı eşiyle beraber seyahat etmek isteyen kişilerin, aralarındaki resmi bağı kanıtlayabilmesi adına evlilik cüzdanını vermesi şarttır. Bunun yanlarında bulunması temel bir kaide olarak belirtilmiştir.
 • Aynı zamanda aile birleşim vizesi almak için de kesinlikle yine bu belgeye ihtiyacınızın olduğunu unutmamanız lazım.
 • Başka bir ülkede ikamet eden eşinizin resmi bir biçimde yapacağı davet halinde de evlilik cüzdanın büyük önem taşır.

Sinop vize başvurusu bu sayede problemsiz bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Vize Başvurusunu Kendim Yapabilir miyim?

Sinop vize merkezi başvurusu nasıl yapılır: Sorunsuz bir biçimde Sinop vize işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun önünde hiçbir engel yoktur. Öncelikle konsolosluk üzerinden randevu alınmalıdır. Tüm alanları online form üzerinden yazılı olarak doldurmanız esastır. Birtakım kimlik ve iletişim bilgilerinin de verilmesi esastır. Burada yer alan talep edilen belgeler kısmındaki evrakları hazırlamanız ve randevu almanız önem arz eder. Randevu gününde orada bizzat bulunmanız gerekmektedir.

Bunların tümü her ne kadar kolay gibi gözükse de genel olarak çok uzun zaman alan işlemlerdir. İşte bu yüzden aracı kurumun seçilmesi daha mantıklı, süreci kısaltan bir etkisinin olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Yapacağınız başvuru için hemen bize yetki vererek, vize işlemlerinin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Almanya Çalışma İzni >>> vizerandevu.com/almanya-calisma-izni/ sayfamızdan çalışma izinleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sinop Vize Merkezi Video;

SinopAyancık Vize BaşvurusuBoyabat Vize BaşvurusuDikmen Vize BaşvurusuDurağan Vize BaşvurusuErfelek Vize BaşvurusuGerze Vize BaşvurusuSaraydüzü Vize BaşvurusuSinop Vize BaşvurusuTürkeli Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×