Durağan Vize Başvurusu

Durağan vize başvurusu yaparken Amerika göçmen kategorisinde başvurularınızı tamamlayacaksanız Yeşil Kart talep edebilirsiniz. Yeşil Kart programı aynı zamanda DV olarak da tanımlanmaktadır. Ülkedeki göçmen çeşitliliğinin artırılması bu programın temel amaçları arasında yer almaktadır.

Durağan vize başvurusu sırasında ön başvurunun yapılmasının akabinde sonuçlar çekiliş ile belirlenecektir. Çekilişin tamamlanmasının hemen akabinde mülakat süreci başlayacaktır. Mülakat süreci ile beraber belgeleri ve sizden istene tüm formları iletmelisiniz.

Durağan vize başvurusu sırasında ABD DS 260formunu sunmanız istenmektedir. Bu başvuru formunda verilen bilgilerde bir hata ya da eksikliğin olması durumunda direkt olarak ret yanıtı almanıza karar verilir.

Vize başvuru sürecinde Yeşil Kart almak için maddi durumunuzu kanıtlamanız ya da bir sponsor bulmanız gerekmektedir. Sponsorun sizin masraflarınızı 3 sene boyunca karşılayacağını taahhüt etmesi istenir.

Vize Randevu firmasından bu konuda destek almak tüm işlem akışının daha verimli tamamlanmasını mümkün kılar. Bütün detaylar ile alanın uzmanı olan bu firma uğraşacaktır. Başvuru adımları tamamlandıkça da size iletişim numaralarınız üzerinden gerekli bilgilendirmeler sunulur.

  • Sinop Vize Merkezi

    Sinop Vize Merkezi

    Vize almak isteyenler için faaliyet gösteren Sinop Vize Merkezi olarak başvurularınızı birçok farklı kanaldan yapabilir ve bu konuda bilgi alabilirsiniz.…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×