İzlanda Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

İzlanda vizesi almak istiyorsanız, mutlaka tamamlamanız gereken belgeleriniz ile birlikte mesleki durumunuzu ve seyahat amacınızı belirten belgeleri de sunmanız gerekmektedir.

İsveç Vize Formu ve Dilekçe 2021

Schengen bölgesine tabi olan ülkelerden biri olmasına rağmen Avrupa Birliği dışında kalan ülkelerden biri İzlanda’dır. Bundan dolayı İzlanda’ya seyahate çıkacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu seyahat öncesinde İzlanda vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Fakat yeşil pasaportu olan vatandaşların vize almalarına gerek yoktur. Aynı zamanda diplomatik ve hizmet pasaportu olan kişilerin de vize muafiyeti vardır.

Izlanda Türkiye'den vize istiyor mu?

Normal pasaporta sahip olan kişiler vize başvurusu yapmakla yükümlüdür.

Izlanda vizesi almak zor mu?

İzlanda bir Schengen ülkesidir bu vizeye başvurmak isteyen kişilerin dosyalarının eksiksiz bir şekilde oluşturulması gerekmektedir. Böyle vize alımı daha da kolaylaşmaktadır.

Grönland vize istiyor mu?

Bordo pasaportlu kişilerin vize başvurusu yapmaları zorunludur.

Vize işleminiz için kullanılacak olan pasaportun geçerlilik süresi de vize almada önemlidir. seyahat tarihinizden sonra en az 3 ay boyunca pasaportunuzun geçerlilik süresi olması şarttır. Bununla birlikte seyahat sağlık sigortanızda olmalıdır. Kişilerin vize için gerekli şartları taşımaları ve tüm prosedürleri eksiksiz olarak yerine getirmeleri gereklidir.

Aksi taktirde vize almanın imkanı yoktur. Ülkemizde İzlanda’ya ait konsolosluk ya da büyükelçilik olmadığından dolayı başvuruları Danimarka büyükelçiliği almaktadır. Danimarka Ankara Büyükelçiliği ya da Danimarka İstanbul Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aynı zamanda İzlanda ticari vize, turistik vize ya da aile ziyareti vizesi başvurularınızı bazı seyahat acenteleri üzerinden de yapabilirsiniz. Vize başvuru merkezlerinin belirlediği acentelerden herhangi biriyle çalışabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Gerekli Evraklar

Hangi ülkeye giderseniz gidin vize için belirli prosedürleri yerine getirmeniz ve sizden istenilen belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru sırasında istenilen belgelerin eksiksiz ve tam olması şartı ile vizenizi almaya hak kazanabilirsiniz.

Herkesin mutlaka evraklarında olması gereken İzlanda vizesi için gerekli belgeler şunlardır;

İzlanda Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?
İzlanda Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?
 • Başvuru formu; İzlanda vizesi alabilmek için başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bu form kimlik bilgileri ve seyahat amacınız ile ilgili sorular içermektedir. Verdiğiniz bilgiler doğru olmalıdır. Formu ıslak imzayla imzalamanız gerekmektedir.
 • Pasaport; vize başvurusu sırasında kullanacağınız pasaportun son on yıl içinde düzenlenmiş olması kaydıyla İzlanda seyahati sonrası en az 3 ay daha geçerlilik süresinin olması gerekmektedir. Bununla birlikte pasaportunuzda en az iki boş sayfa olmalıdır.
 • Fotoğraf; schengen vizesi fotoğraf şartlarını taşıyan son üç ay çekilmiş iki adet biyometrik fotoğrafınızın olması gerekmektedir.
 • Daha önce almış olduğunuz vizelerin kopyaları da başvuruda olmalıdır.
 • İzlanda’ya gitmek isteyen kişilerin sağlık sigortası almaları şarttır. Bu seyahat sağlık sigortası tüm Schengen bölgesinde geçerlidir.
 • Seyahat güzergahı belirlemeniz gerekmektedir. Bu kapsamda seyahat tarihleriniz, uçuş tarihleriniz, rezervasyonlarınız, uçuş adınız gibi ayrıntıları belirtmeniz gerekmektedir. Havayolu şirketi tarafından verilen gidiş dönüş uçuşunuzu onaylayan belgeyi temin etmelisiniz.
 • Finansal araçlar; İzlanda’ya gidecek olan herkesin yeterli paraya sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. İzlanda’da kalacağınız her gün içi ortalama 29 euroya sahip olmanız şarttır. Bununla birlikte her giriş için 145 euronuz bulunmalıdır.
 • Konaklama bilgileri; İzlanda’da kalacağınız süre boyunca kalacağınız yeri belirtmeniz gerekmektedir. Bunun için otel rezervasyonu yapabilir, evde kalacaksanız kira sözleşmesi hazırlayabilir ya da bir yakınınızdan davet mektubu alabilirsiniz. İzlanda da bir ev sahibi tarafından adres bilgilerini içeren bir mektup alarak ta İzlanda’ya gidebilirsiniz.

Mesleki Durumunuza Göre İzlanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Yapmış olduğunuz mesleğe göre İzlanda vizesi almak için gerekli belgeleri bildirmeniz gerekmektedir.

 • Çalışanlar için gerekli belgeler; İşveren izni, İş sözleşmesi, son 6 ayın banka ekstresi
 • Serbest meslek sahipleri için gerekli belgeler; İşletme ruhsatı fotokopisi, son 6 aya ait banka ekstresi
 • Öğrenciler için gerekli belgeler; öğrenci belgesi, mevcut okuldan itiraz etmeme belgesi

Küçükler İçin Vize Belgeleri

İzlanda’ya giriş yapacak olan küçükler için ekstra istenilen belgeler bulunmaktadır.

 • Başvuru formu, her iki ebeveyn tarafından da imzalanmalıdır.
 • Doğum belgesi gerekmektedir.
 • Anne ve babanın onaylı kimlik ya da pasaport fotokopileri gereklidir.
 • Reşit olmayan bir çocuk anne ve babası dışında biriyle İzlanda seyahatine çıkacaksa noter onaylı ebeveyn izni gerekmektedir. Küçükler için İzlanda vize belgeleri eksiksiz tamamlanmalıdır.

Seyahatinizin Amacına Göre İzlanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler

İzlanda’ya hangi amaçla giderseniz gidin gidiş amacınızı belgelemeniz gerekmektedir. Sizden istenilen belgelere ek olarak seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri de sunmalısınız. Örneğin;

 • Resmi bir ziyaret için; resmi davet almanız gerekmektedir. Aynı zamanda yolculuğunuzun amacını taşıyan kanıtlarını da sunmalısınız.
 • Tıbbi vize alacak olan kişiler; ülkelerindeki doktordan tıbbi rapor almalı, İzlanda’da bulunan hastaneden resmi onay belgesi almalı
 • Eğitim vizesi alacak olan kişiler; gidecekleri eğitim kurumundan kabul mektubu, kayıtlı oldukları eğitim kurumundan itirazlarının olmadığına dair yazı almalıdırlar.
İzlanda’ya kültür ve spor gibi sanat etkinlikleri için gidecek olan kişiler; ilgili kurumdan davet mektubu, kayıt koşulları, etkinliğe giriş bileti almalıdır. Aynı zamanda İzlanda’daki etkinliğin ayrıntılı olarak programı sunulmalıdır. İzlanda vizesi alırken İzlanda’ya giriş amacınızı ayrıntılı olarak belirtmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli belgeleri ve kanıtları da sunmanız, vizenizi hızlı almanız için gereklidir. Ortalama 15 gün içinde vize yanıtınızı alabilirsiniz.
İzlanda vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/izlanda-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İzlanda Vize Gerekli Evraklar Nelerdir Video;

İzlanda Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×