İzlanda Vize Başvuru Maliyeti Ne Kadar?

İzlanda Vize Başvuru Maliyeti 2021

Kıza süreli vizelerde belirli şartlara göre vize ücretleri değişmektedir. Kısa süreli vize tiplerine göre başvuru sahiplerinden alınacak olan ücret şu şekildedir;

İzlanda Turist Schengen Vizesi

 • 6 yaş altındaki çocuklar ücretsiz vize alabilir.
 • 6-12 yaş arasındaki çocuklar, 12 yaş üzerindekilerin yarı ücreti kadar ödemektedir.( 40 euro)
 • 12 yaş ve üzerindeki başvuru sahipleri 80 Euro ödemektedirler.
 • Gürcistan, Rusya, Ukrayna ve Kosova vatandaşları İzlanda vizesi için 35 euro ödemektedir.
 • AB veya AEA vatandaşlarının aileleri İzlanda vize başvurusunda herhangi bir ücret ödememektedir.
 • Resmi amaçlarla seyahate çıkan diplomatik görevliler bedava vize almaktadır.
 • Okul gezisi amacıyla İzlanda’ya gidecek öğrenci ve öğretmenleri vizeleri ücretsizdir.
 • Bilimsel araştırma yapma amacıyla seyahate çıkan kişiler yine ücretsiz vize alabilirler.
 • Uzun süreli vize alacakların ödemeleri gereken ücret 80 eurodur.

Izlanda vizesi almak zor mu?

İzlanda vizesi almak isteyen kişilerin dosyalarını eksiksiz ve hatasız bir şekilde toparlaması dahilinde vize başvuruları sorunsuz bir şekilde sonuçlanabilecektir.

Izlanda Türkiye'den vize istiyor mu?

Bordo pasaporta sahip olan kişilerin vize başvuru süreçlerini başlatmaları gerekmektedir.

Izlanda ya nasıl gidilir?

Türkiye’den İzlanda’ya aktarmalı bir şekilde gidebilinmektedir. Oslo ve Kopenhang aktarmalı olarak kişiler ülkeye iniş yapabilir.
İzlanda vize muafiyetine hak kazanan kişilerde bulunmaktadır. Örneğin bir spor, kültür etkinliğine katılacak, konferansa veya eğitime katılacak olan 25 yaş altındaki kişiler vize muafiyeti kazanabilirler. Bu kişiler kendi ülkelerindeki İzlanda temsilciliklerine giderek vize muafiyeti başvurusunda bulunabilir. Bazı durumlarda ücret ödenmesi gerekebilir.

İzlanda vize ücretleri bulunduğunuz kategoriye göre değişmektedir. Sizden talep edilen ücreti ödemeniz durumunda vize işlemlerinize başlanacaktır. Bu ücreti ödedikten sonra vize başvurunuz kabul edilmezse veya siz herhangi bir sebepten dolayı başvurunuzu geri çekerseniz, bu ücret hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.

İzlanda Oturma İzni Ücreti Ne Kadar?

İzlanda Vize Başvuru Maliyeti Ne Kadar?
İzlanda Vize Başvuru Maliyeti Ne Kadar?

Eğer İzlanda’ya gidip 6 aydan fazla zaman kalmak istiyorsanız, İzlanda oturma izni almanız gerekmektedir. Bu durumda oturma izni ücreti ödemeniz şarttır. Belirli şartlara göre oturma izni ücretleri kişiden kişiye değişmektedir.

 • Oturma izni başvurusu ve sürekli oturma izni başvurusu için ödenmesi gereken ücret 90 eurodur.
 • Oturma izni yenilemek için yine 90 euro ödemeniz gerekmektedir.
 • İzlanda çalışma izni ve geçici oturma izni için ödemeniz gereken ücret yine 90 Eurodur.
 • Uzun süreli vize başvurusu için 80 euro ödeme yapmanız gerekir.
 • Bir kişinin işe dayalı ikamet izni alabilmesi için 350 euro ödemesi gerekmektedir. Burada hızlandırılmış prosedürler devreye sokulmaktadır.

Döviz kurlarına göre kendi ülkenizin para birimine göre ödeyeceğiniz ücret değişebilmektedir. İzlanda oturma izni ücretleri için başvurmuş olduğunuz konsolosluktan veya büyükelçilikten detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzlanda’ya gitmek isteyen kişilerin başvuru maliyetini karşılamaları gerekmektedir. Bulunduğunuz şartlara göre sizden talep edilen ücreti ödemeniz durumunda vize başvurusu yapabilirsiniz.

İzlanda’ya turistlik veya başka sebeplerden gitmek isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ortalama 15 gün içinde çıkabilen vize için başvuru ile birlikte ücret ödenmesi gerekmektedir.

İşlem masraflarını karşılamak için ödenen vize ücreti, belirli şartlara göre değişmektedir. Uyruğunuz, yaşınız, başvuruda bulunduğunuz vize türü ve süresi gibi sebepler ücreti belirlemektedir. Belirli şartlarda ücret ödemeyen kişiler dahi bulunmaktadır.

İzlanda’ya belirli bir sebepten dolayı gidecek olan kişinin vize başvuru ücretini ödemekle birlikte kendisinden istenilen evrakları en kısa sürede tamamlaması gerekmektedir. Vize formu, tam ve doğru bir şekilde doldurulmalı ve ıslak imzayla imzalanmalıdır. Bununla birlikte vize talep dilekçesi doldurulmalıdır.

Kişi dilekçede kendisi hakkındaki bilgileri, mesleki ve maaş bilgilerini, seyahat tarihlerini bildirmelidir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin İzlanda ülkesi tarafından vize için talep ettiği şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Bu vize şartlarını yerine getirmeyen kişilerin başvuruları konsolosluk tarafından reddedilebilir. Kişinin seyahat amacını gösterememesi, ülkenin kamu düzeni için tehlike oluşturabilecek potansiyele sahip olması, evrakları beyan edememesi gibi durumlar vizenin reddedilmesine neden olabilmektedir.

İzlanda Turistik ve Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/izlanda-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İzlanda Vize Başvuru Maliyeti Ne Kadar Video;

İzlanda Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×