İtalya Vize Reddi ve Çözümü (2023)

İtalya Vize Reddi Nedenleri

İtalya’ya seyahat etmek için yaptığınız başvurularda ret cevabı ile karşılaşmanız mümkündür.

İtalya Vize Ücretleri (2023)

Vize başvuruları her zaman İtalya Konsolosluğunun elinde olup karar verme aşaması onlarda son bulmaktadır. Vize başvurularında çalışıyor olmanız çok önemlidir. Eğer son 5/6 aydır çalışmıyorsanız başvurunuz redde uğrayacaktır.

Bu gideceğiniz ülkede masraflarını karşılayabilme şüphesi uyandırır. Eğer mutlaka gitmeniz gerekiyorsa ticari vize başvuru yaparak toplantı fuar gibi sebeplerle davetiye yolunu kullanarak gidebilirsiniz.

Vize reddi olunca ne yapılır?

Vizenin reddedilmesi halinde gerekçesine göre yeniden başvuru yapmak ya da dava açmak söz konusudur.

Vize reddi neden olur?

Vize ret nedenleri içerisinde pasaport süresinin bitmesi, verilen bilgilerin yanlış olması, finans durumunun zayıf olması ya da gerekli olan evrakların eksik olması yer almaktadır.

Vize reddi 9 madde nedir?

Vize reddinde ciddi bir gerekçe olan 9. madde, vizenin geçerlilik süresinin bitmesinin ardından ülke topraklarından ayrılacağına dair başvuru sahibinin niyetinin tam olarak saptanamamasıdır.

Sizden önce gitmek istediğiniz ülkeye giden eş dost akrabalarınızın olumsuz tutumları da sizin vize reddine neden olabilir. Vize reddinde önemli bir sebepte ülkeler arası ilişkilerdir. Genelde siyasi sonuçlardan kaynaklı olumsuzluklarda sizin gitmek istediğiniz ülkeye vizenizi etkileyebilir.

Vize Reddine Sebep Olabilecek Konular

İtalya Vizesine yapmış olduğunuz başvuru İtalya Konsolosluğu İtalya Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir.

Bunun sebepleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak yada İtalya vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir.

Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Vize İptali

Belgelerin orijinal, sahte olmayan, yıpranık, eksik, hatalı konsolosluğa uymayan belgelerden vize reddi sonucu çıkabilir. Bu yüzden evraklarımızın durumunu ve güncel olup olmadıklarını lütfen kontrol ediniz.

Seyahat Şartları ve Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi

İtalya seyahati için vize başvuru evraklarına seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manen’de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir.

Schengen Giriş Yasağından Kaynaklı İtalya Vize reddi

Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen bilgi sistemi (SIS) bulunmaktadır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız var ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.

Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi

İtalya vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan belgeler istemektedir.

Yeterli düzeyde maddi durumunuz bulunmuyorsa İtalya’ya girişiniz kabul edilmemekte  vize başvurunuz ret edilmektedir.

Schengen Vize Süresinden Kaynaklı Vize Reddi

Schengen vizesi son 6 ay süre içerisini kapsayan vizedir. Eğer herhangi bir Schengen ülkesinde 90 gün süre ile konaklama yaptı iseniz süreniz bitmiştir. Bu sebeple vizesine ret onayı gelmiş bulunmaktadır.

Kamu Güvenliği Nedeniyle İtalya vizesinin Reddi

İtalya Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.

Sağlık Sigortası Sebebi ile Vize Reddi

İtalya ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.

Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize Reddi

İtalya ülkelerine Schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vizeniz ret olacaktır.

İtalya Vize Reddine İtiraz

İtalya vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

İtalya Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size İtalya Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir.

Mektubun içeriğinde İtalya Schengen vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz. Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmemektedir.Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz. İtalya Schengen vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.

Bu nedenle İtalya Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

İtalya vizeleri başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/italya-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İtalya Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

İtalya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×