İrlanda Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

İrlanda Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi İrlanda Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, İrlanda dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. İrlanda Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

İrlanda’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) pasaport sahipleri, pasaport türü ne olursa olsun İrlanda vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Başvurular İrlanda Büyükelçiliği’ne ya da İrlanda Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Ancak bizzat başvuru almamaktadırlar. İrlanda Konsoloslukları tarafından yetki verilen vize merkezleri ya da turizm/seyahat acentelerine yapılmaktadır. Vize Randevu Ofisi İrlanda Vizesi için evrak hazırlığı, vize takibi, seyahat sağlık sigortası, vize başvurusu konusunda tam yetki sahibidir.

Birleşik Krallık Vizesi sahibi T:C Vatandaşları İngiltere sonrası İrlanda’ya giriş yapabilir ancak Birleşik Krallık Vizesi ile direkt olarak İrlanda’ya geçiş yapılamaz.

İrlanda Vize Kategorileri ( C Tipi)

  • İrlanda Turistik Vize
  • İrlanda Ticari Vize
  • İrlanda Aile, Arkadaş, Akraba Vizesi
  • İrlanda Seminer, Konferans Vizesi
  • İrlanda Staj Vizesi
  • İrlanda Medikal Vizesi
  • İrlanda Performans, Turnuva Vizesi
  • İrlanda Eğitim Vizesi (90 güne kadar)
  • AB_AEA_İSVİÇRE Vatandaşı Olmayanlar İçin Vize

İrlanda Transit Vizesi

İrlanda üzerinden yolculuk yaparak diğer ülkelere seyahat etmek isteyen vatandaşların İrlanda Başkonsolosluğu’na bizzat Transit Vize başvurusu yapmaları gerekir. Ancak transit geçişlerde havaalanlarında bekleme süresi 24 saati geçmeyen misafirlerin vize başvurusunda bulunmaları gerekmez.

İrlanda Vizesi Gaziantep

İrlanda Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
İrlanda Vizesi: Randevu ve Başvuru

Gaziantep İrlanda Fahri Konsolosluğu

Gaziantep’te İrlanda Fahri konsolosluğu Türk vatandaşlarının vize verme yetkisi yoktur. İrlanda Vize değerlendirilmesinde yetkili tek merci; Ankara’da bulunan İrlanda Konsolosluğu’dur.

Gaziantep veya çevresindeki illerde ikamet edip,  İrlanda vizesi için müracaatta bulunacaklar vize için müracaatlarını Gaziantep İrlanda vize merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Online olarak evraklarınızı vize merkezimize teslim ettikten sonra vize işlemleriniz olabilecek en kısa sürede sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır. Vize formları İngilizce tercümesiyle yapılabilmektedir. Merkezimizdeki işinin ehli temsilcilerimiz tarafından başvuru vize formalarınız İngilizce olarak doldurmaktadır.

Gaziantep İrlanda Vize Türleri

Gaziantep’te, İrlanda konsolosluğu bulunmamaktadır. Gaziantep ve civarında ikamet eden Türk vatandaşları Başkonsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan Gaziantep vize merkezi aracılıyla yapılmaktadır. Türk vatandaşları kısa süreli İrlanda vizesi sınıfında yer alan İrlanda turistik vizesi, İrlanda aile ziyareti vizesi, İrlanda ticari vizesi, başvurularını Gaziantep vize merkezi aracılığıyla yapabilirler. Yeşil Pasaport, Siyah Pasaport, Gri Pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları 90 güne kadar yapackları kısa süreli seyahat etme hakkına sahiptir. Bordo pasaporta sahibi olanlar İrlanda’ya yapacakları ziyaretler için kısa süreli turistik vize almak durumundadırlar.

Gaziantep- İrlanda Vize Başvuruları

Uzun süreli vize kategorisinde yer alan ticari vize, iş vizesi, aile birleme vizesi başvurular İrlanda konsolosluğuna yapılacak olan müracaatları konsolos tarafından kabul edilebilir. Türkiye’de oturum izni olan İrlanda vatandaşları ve diğer yabancı ülkelerin vatandaşları İrlanda vize müracaatlarını doğrudan İsviçre Konsolosluğu’na yapabilirler. Borda pasaporta sahip olanlar aynı şekilde vize müracaatlarını konsolosluğa giderek kendileri yapabilirler.

Gaziantep -İrlanda Vize Ücreti
2023 İrlanda vize ücreti ülkede kalacağınız süre ve için alacağınız vize türüne göre belirlenmektedir. Gaziantep’te vize işlemlerini yürütmekte olan Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizden İsviçre vize ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gaziantep Vize Merkezi

İrlanda konsolosluğu adına yapılacak olan vize randevu başvuruları kapsamındaki vize başvuru dosyalarının konsolosluğa ulaştırılması, vize harç ücretlerin tahsil edilmesi başvuru sonrası evrak takibinin yapılması tamamen Gaziantep vize merkezi sorumluluğu altındadır. İrlanda vize başvurularının kısa sürede sonuçlanması için Gaziantep vize merkezi ile irtibata geçebilir temsilcilerimizden vize ile ilgili aklınıza takılan sorulara yanıt alabilirsiniz. Gaziantep veya çevresindeki illerden İsviçre vizesi için müracaatta bulunacaklar vize randevusu için müracaatlarını Gaziantep vize merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

İrlanda Vize Evrakları Hakkında

Gaziantep İrlanda vize başvuruları kapsamında vize için gerekli evrakların sunulması, hazırlanması İrlanda konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan Gaziantep vize merkezi tarafından konsolosluğun istediği şekilde tasarlanmaktadır. İrlanda vizesi için gerekli evraklar; değişiklik gösterecektir. Gaziantep vize merkezi aracılığıyla İrlanda randevu ile ilgili gerekli evraklar hakkında bilgi almak ve vize işlemleriniz ile ilgili her hangi bir sorun yaşamamak için Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimiz formların doldurulması ve vize ile ilgili evraklar konusunda en size yardımcı olacaklardır.

İrlanda vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/irlanda-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İrlanda Vize Süresi Hakkında

İrlanda vize başvuruları 35 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.  Ayrıca İrlanda konsolosluğu tarafından ek belge talep edilme gibi durumlarda vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle İrlanda seyahat planında her hangi bir aksilik yaşanmaması adına seyahat etmek istediğiniz tarihten en az 2 ay öncesinden Gaziantep vize merkezi ile irtibata geçilmesini öneriyoruz.

İrlanda Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

İrlanda Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×