Capri Vize

İtalya Capri Vize Başvurusu

Türk Vatandaşları Capri ziyaretlerine dair İtalya vize prosedürlerini dikkate almalıdır. Capri vize işlemleri direk olarak konsolosluk bünyesinde ele alınır ve isteyenler Schengen eşliğinde de şehre gezi düzenleyebilir.

Capri İçin Vize Gerekli Mi?

Seyahatlerin öncesinde Umuma Mahsus Pasaport için Capri vize şartları belirtilir. Capri için vize gerekli mi sorgulayanların önceliği şartları dikkate alarak başvurulara geçmek olmalıdır. Ancak bu durum Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlar için paylaşmaz.

Capri İçin Vize Şartları

Reşit yaşta olan yetişkinler Capri vize işlemlerine evrakları ile geçmeli ve harç ödemelerini yapmalıdır. Capri için vize şartları olarak yetişkin olmayanlara dair ebeveyn onayının talep edildiğini unutmamak gerekir.

Capri Turist Vizesi

Seyahati destekleyen turistik belgeler Capri vize sonucunun birkaç iş gününde çıkmasını sağlar. Capri turist vizesi için pasaportlar ve fotoğraflar kadar rezervasyon belgelerinin de ibrazına geçilmesi gerekir.

Capri Vize Başvurusu

Başvurularda öncelik birkaç sayfadan oluşan online forma verilir. Capri vize başvurusu sırasında doldurmuş olduğunuz form değerlendirilir. Ardından da ibraz edilen belgeler incelenir ve konsolosluk bünyesinde başvurulara yanıt verilir.

Capri Vize Evrakları

Eğitimi, finansal durumu veya mesleği açıklayan belgeler vize türlerine göre talep edilir. Capri vize evrakları olarak her birinden özlük belgeleri başı çeker. Bunun ardından biyometrik fotoğraflar ve minimum 30.000 Euro teminatı ile seyahat sağlık sigortası gelir.

Capri Vize Fiyatları / Ücreti

Vize belgelerinin arkasından Capri vize fiyatları / ücreti dikkate alınmalıdır. Şöyle ki ödenmesi gereken tutar 160 Euro şeklindedir. Ancak çocuklara ve vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Capri Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize evrakları ile ödemelerine karşı en az 3 iş gününe kadar sonuca geçilir. Capri vizesi kaç günde çıkar öğrenmek isteyenlere en fazla da 15 iş günü işaret edilir.

Capri Vizesi Nasıl Alınır

Birkaç iş günü içerisinde sonuçlanan vizeye dair zorunlu belgelerin paylaşılması gerekir. Capri vizesi nasıl alınır sorgulayanlar konsolosluk üzerinden randevu almalıdır. Çünkü randevu gününde belgelerinizi ibraz eder ve parmak izi verilerinin tamamlanması üzerine vizenizi alabilirsiniz.

İtalya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×