Balıkesir Vize Merkezi

Balıkesir Vize Başvurusu

Balıkesir vize merkezi

Balıkesir vize ofisi olarak; Susurluk, Ayvalık, Sındırgı, Savaştepe, Balya, Marmara, Bandırma, Manyas, Bigadiç, Kepsut, Burhaniye, Karesi, Altıeylül, Dursunbey, İvrindi, Edremit, Havran, Erdek, Gönen ve Gömeç ilçelerinde vize başvuru işlemlerine, kesintisiz şekilde deva ediyoruz. Balıkesir vize merkezi ofisimizi ziyaret ederek ya da 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 telefon numaralarından ve [email protected] e-posta adresine yazarak iletişim kurabilirsiniz.

Schengen Vize Nasıl Alınır?

Balıkesir vize merkezi başvurusu nasıl yapılır; seyahat edilecek ülkelerin konsolosluk ya da büyükelçiliklerine bizzat başvurabilir ya da Balıkesir vize merkezimizi ziyaret ederek, gerekli vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Schengen vizesi alırken;

 • Schengen ülkelerine e-vize başvurusu yapılarak, başvuru başlatılabilir.
 • Schengen ülkelerinden hangisine gidilecekse; o ülkenin konsolosluk ya da büyükelçiliği aracılığıyla Schengen vizesi alınabilir.
 • Başvuru formu, biyometrik fotoğraf, uçak bileti ve otel rezervasyon belgeleri, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümleri, ikametgâh belgesi, nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopisi evrakları tamamlanmalıdır.

Çalışanlar için Schengen vizesi evrakları;

 • Çalışılan kurumdan, işveren tarafından verilen mektup
 • Başvuru sahibinin, çalıştığı kuruma giriş bildiri belgesi
 • Sigorta hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu
 • İşyeri faaliyet belgesi
 • Şirket imza sirküleri
 • Şirket vergi levhası

Schengen vize ücretleri; kategorilerine göre değişkenlik gösterir.

 • Kısa süreli turistik kalışlarda 80 Euro
 • Transit vizelerde 80 Euro
 • Kısa süreli vizelerde (90 günden kısa) 80 Euro
 • Uzun süreli vizelerde (90 günden uzun) 116 Euro
 • 6-12 yaş arası çocuklarda 40 Euro
 • Eğitim alan, 6 yaş altı çocuklar akademisyenler, bilimsel araştırma yapan kişiler, vize ücretlerinden muaf tutulur.

Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelere seyahat etmek isteyen kişiler, Schengen vizesi kullanılır. Şartlara göre tek bir Schengen vizesiyle, birçok ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Vize Başvurusu Faaliyet Belgesi

Balıkesir vize merkezi aracılığıyla vize başvurusu yapan kişiler, faaliyet belgesi de getirmek zorundadır. Schengen vize başvurularında her zaman faaliyet belgesi hazırlamak zorunludur.

 • Faaliyet belgesi güncel olmalı kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır.
 • Ticaret Sanayi Odaları tarafından e-imzalı belge verilir ya da başvuru sahibi, direkt olarak sanayi odasına giderek, bizzat belgeyi alabilir.
 • Faaliyet belgesinin güncelliği, son 6 aylık olmalıdır. Bazı ülkelerde bu süre 7 iş günü olarak belirlenmiştir.

Balıkesir vize merkezi ofisimizi ziyaret ederek tüm vize başvuruları ya da Schengen vizesi başvurusu için gerekli evrakları öğrenebilir, sürecin nasıl işlediğine dair bilgi alabilir, uzman danışmanlarımız aracılığıyla, vize randevu sürecinizi başlatabilirsiniz.

Vize Reddi Pasaporta Nasıl İşlenir?

Balıkesir vize merkezi ofisi danışmanlarından alacağınız vize işlemleri danışmanlığında, vizelerin onaylanması ve reddedilmesi durumunda nelerin yapılması gerektiği çok önemlidir.

Vize başvurularının ardından; vizenin olumlu olması durumunda pasaport üzerine vizenin onaylandığı kaşesi basılır. Bunun yanında vize onayında; vizenin süresi, tek giriş ya da çift giriş olup olmadığı bilgileri bulunur.

Pasaportlarda daha önceden pasaporta red kaşesi vurulurken, yeni dönem pasaportlarda artık red kaşesi vurulmamasına rağmen, vizenin reddedildiği, veri tabanlarında saklanmaktadır.

Balıkesir vize merkezi ofisimize başvurarak; reddedilen vize başvurunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Bunun için konsolosluk tarafından verilen red mektubunun saklanması gerekir.

Bunun yanında vizeye yeniden başvurulurken; konsolosluğun red gerekçelerini çürütmek gerekir. Bu yüzden verilen tüm bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır. Eğer konsolosluğu red gerekçeleri konusunda ikna edemezseniz ve ısrarlı şekilde vize başvurusu yapmaya devam ederseniz, uzun süreli vize başvurusu yapmanıza izin verilmez.

Vize Başvurusunu Kendim Yapabilir miyim?

Gerek iş seyahati gerekse akraba ziyareti, eğitim ya da tatil amaçlı olsun, yurtdışına çıkarken vize randevusu alınarak bazı evrakların hazırlanması gerekir. Bunun için Balıkesir vize başvurusu yapacak kişiler, kendileri de vize başvurusu yapabilir.

Tüm belgelerin eksiksiz şekilde toplanması, hangi belgelerin toparlanması gerektiği, hangi ücretlerin ödenmesi gerektiği gibi birçok prosedür bulunur. İlk defa vize alacak kişilerin özellikle Schengen vizesi alacak kişilerin, bizzat gelerek parmak izi vermesi gerekir.

Bunun yanında işlemlerin daha kolay yürütülmesi ve bürokrasiye takılmadan işlemlerin daha güvenilir ve hızlı şekilde gerçekleştirilmesi için, vize danışmanlık acentelerinden yararlanılır.

Balıkesir vize merkezi olarak tüm çalışanlarımız; sundukları profesyonel hizmetler sayesinde, yurtdışına çıkacak kişilerin vize başvuru işlemlerini gerçekleştirir. Sizin adınıza tüm evrak takibini yaparak, işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlar.

Hazırlanan evraklar titizlikle incelenerek; eksik olan evraklar tespit edilir ve hatalı bir bilgi girişi olması durumunda, başvuru sahibi eksik belgeler ve hatalı bilgi girişleri için uyarılarak, gerekli belgelerin ve bilgilerin hazırlanması için, iletişim kurulur.

Kanada vatandaşlığı hakkında bilgi almak için >>> vizerandevu.com/kanada-vatandasligi-nasil-alinir/ sayfamızı ziyaret ediniz.

 

 

BalıkesirAltıeylül Vize BaşvurusuAyvalık Vize BaşvurusuBalıkesir Vize BaşvurusuBalya Vize BaşvurusuBandırma Vize BaşvurusuBigadiç Vize BaşvurusuBurhaniye Vize BaşvurusuDursunbey Vize BaşvurusuEdremit Vize BaşvurusuErdek Vize BaşvurusuGömeç Vize BaşvurusuGönen Vize BaşvurusuHavran Vize Başvurusuİvrindi Vize BaşvurusuKaresi Vize BaşvurusuKepsut Vize BaşvurusuManyas Vize BaşvurusuMarmara Vize BaşvurusuSavaştepe Vize BaşvurusuSındırgı Vize BaşvurusuSusurluk Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×