Ayvalık Vize Başvurusu

Ayvalık vize başvurusu Balıkesir ilinde faaliyet gösteren vize merkezlerine yapılmaktadır. Vize başvurusu yapacak kişiler, vize merkezlerini arayarak veya online randevu almalıdır.

Vize başvurusu yapmak için öncelikle gideceğiniz ülkenin konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmalısınız. Bu formda vereceğiniz bilgilerin, vize için istenen diğer evraklarla tutarlı olması vize onayı alınması için önemlidir.

Ayvalık vize başvurusu için vize merkezinden randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde başvuru yapacağınız vize türü için gereken evrakların tümü hazır olmalıdır. Bu evraklar, ülkelerin konsoloslukları tarafından açıklanır. Güncel evrak listeleri konusunda bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurusu için hazırlamanız gereken başlıca belgeler; pasaport, uçak bileti, otel rezervasyonu, fotoğraf, başvuru formu ve dilekçe gibi belgelerdir. Bunun dışında çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi uzun süreli vizeler için ek belgeler talep edilir.

Ayvalık vize başvurusu işlemleri belgelerinizi vize merkezine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından tamamlanır. Başvuru sonrasında vize sonuçları mail veya SMS yoluyla gönderilmektedir. Vize sonucu olumsuz yönde olan kişilerin yeniden başvuru yapma hakkı vardır.

  • Balıkesir Vize Merkezi

    Balıkesir vize ofisi olarak; Susurluk, Ayvalık, Sındırgı, Savaştepe, Balya, Marmara, Bandırma, Manyas, Bigadiç, Kepsut, Burhaniye, Karesi, Altıeylül, Dursunbey, İvrindi, Edremit,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×