Balıkesir

Balıkesir ilinde ikamet eden Türk vatandaşları, vize başvuruları için ikamet ettikleri bölgede yetkili olan vize merkezlerine müracaat etmelidir. Vize başvurusu için başvuru formu doldurmanız ardından vize merkezlerinden randevu alabilirsiniz.

Vize başvurusu yapacak kişiler, gidecekleri ülkenin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmalıdır. Dilekçe, seyahat amacını net olarak ifade etmeli ve anlaşılır bir dilde yazılmalıdır. Belge hazırlama ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Balıkesir vize işlemleri, konsoloslukların yetki verdiği vize merkezleri tarafından yürütülür. Başvuru yapacak kişiler, randevu almaları ardından vize için gerekli tüm evrakları hazırlamalıdır. Bu evraklar, ülkelerin belirlediği şartlar ve vize türlerine göre değişiklik gösterir.

Vize için istenen evraklar; güncel pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri, mesleki belgeler gibi başlıca evraklardır. Bu belgeler tüm vize türleri için talep edilir. Bunun dışında eğitim, çalışma gibi uzun süreli vize türlerine müracaat eden kişilerden ek belgeler de istenir.

Balıkesir vize merkezine gerekli evrakları teslim etmeniz ve vize harcını yatırmanız ardından başvuru işleminiz tamamlanır. Başvuru sonucu mail adresinize veya telefonunuza gönderilir.

  • Balıkesir Vize Merkezi

    Balıkesir vize ofisi olarak; Susurluk, Ayvalık, Sındırgı, Savaştepe, Balya, Marmara, Bandırma, Manyas, Bigadiç, Kepsut, Burhaniye, Karesi, Altıeylül, Dursunbey, İvrindi, Edremit,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×