Avustralya – Vize İşlemleri

Avustralya Vize Başvuru İşlemi

Avustralya Vize başvurusu yapmak için gereken evrak listesi yapmak istediğiniz Avustralya seyahatinizin amacı doğrultusunda Avustralya Konsoloslukları tarafından talep edilmektedir. 

 • Gerekli görülen ve beyan edilmesi gereken evraklarda eksiklik ve hatalı yapılması vize reddine neden olacağından çok dikkat edilmelidir. Bu gibi durumlarda Konsolosluk sizden eksik ya da hatalı evraklarınız için size hata düzeltmeniz için fırsat vermez ve yeniden başvuru yapmanızı ister. Yeniden başvuru yapmak gerektiğinde ödemiş olduğunuz vize harcını geri alamaz yeniden ödemek zorunda kalırsınız.
 • Online olarak doldurulması gereken başvuru formunda sorulan bütün sorulara cevap verilmeli boş bırakılmamalı eksik yanıt verilmemelidir. Hatalı ya da eksik verilen cevaplar şüphe uyandırabilir ve vize reddine neden olabilir.
 •  Ayrıca başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz bilgilerin hazırlamış olduğunuz vize evrakları ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgi ile hazırlanmış olan evraklar arasında bilgi farkı bulunmamalıdır. 
 • Avustralya Vize başvurularında Vize Randevu size vize başvurularında en doğru ve en güvenilir şekilde vize başvurusu yapmanız için hizmet vermektedir. Tecrübeli vize temsilcilerimiz başvurularda hatasız ve eksiksiz evrak hazırlamanız konusunda size güvenle destek olurlar. Vize sonuçlanmasında karar yetkisi tamamen Avustralya Konsolosluklarına ait olup, vize başvuru acentelerinin sonuçlarda herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Avustralya Vizesi İçin Dilekçe 

 • Avustralya’ya vize başvurusunda bulunmak için önemli olan evraklardan biride Konsolosluğa hitaben yazılacak olan dilekçedir. Dilekçede Avustralya’ya yapılacak olan seyahatin amacı, hangi tarihlerde yapılacağı, seyahat masrafları nasıl ve kim tarafından karşılanacağı, mesleki bilgiler, maaş bilgileri, varsa sponsoruna ait bilgiler vs. ayrıntıları ile yazılmalıdır. Dilekçe de İngilizce dil kullanılmalı ve Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
 •  Seyahati gerçekleştirecek kişi eğer çalışansa bu bilgiler dışında seyahat için hangi tarihler arasında izinli olduğu da yazılmalıdır ve şirkete ait antetli kağıda yazılıp imza ve kaşeli olmalıdır. 
 • Seyahat gerçekleştirecek kişi şirket sahibi ise, ek olarak şirketteki pozisyonunu dilekçeye eklemelidir. Eğer çalışmayan bir kişi başvuru yapıyorsa, gelir belgeleri beyan edemeyeceği için 1. derecedeki akrabasına ait gelir belgelerini ve sponsorluk dilekçesini ek olarak belirtmelidir. 
 • Avustralya vize başvuru dilekçesi ile size en uygun vize kategorisi için yazılması gereken dilekçe bilgisini Vize Randevu Ofisini arayarak öğrenebilir. Hakkınızdaki bilgileri verdiğinizde dilerseniz sizin için dilekçe yazılmaktadır.
 • Dilekçede belirttiğiniz bilgilerin beyan edeceğiniz evraklarla uyumlu olmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Farklı bilgilerle yapılan başvurular red ile sonuçlanmaktadır. 

Avustralya Vize Başvuru Formu Hakkında

 • Avustralya vize başvuru formunda bulunan sorular dikkatlice doldurulmalı cevapsız ya da akılda şüphe bırakacak soru bırakmamalıdır. Başvuru formunda sorulan sorular tamamen vize başvurusu yapan kişi hakkında genel bilgilere sahip olmak için gereklidir.
 •  Başvuru formunda pasaportlara ait sorular, seyahat amacına yönelik sorular, daha önce yapılan Avustralya seyahatlerine ilişkin sorular bulunmaktadır. Evli olan başvuru sahiplerinin eş ve çocukları hakkında, erkek bireyler için askerlik durumu hakkında ve mesleki durumu hakkında sorular sorulmaktadır. 
 • Cevapladığınız sorular vize başvurunuzun onay alma açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda daha önce başvuru yapmış ve ret cevabı almış olan kişilerin mutlaka vize reddi bölümünü doldurmaları gerekmektedir.
 • Bütün bu önem arz eden başvuru formu sorularının yanıtlanmasında karışıklığa mahal vermeden, doğru ve eksiksiz yanıtlamak ve vize reddi sebeplerini ortadan kaldırmak için Vize Randevu temsilcilerimizden destek almanızı tavsiye ederiz.
Avustralya - Vize İşlemleri
Avustralya – Vize İşlemleri
Avustralya vize başvuru formu ile vize için mutlaka sunulması gereken dilekçe örneklerine >> vizerandevu.com/avustralya-vize-formu adresinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Avustralya Vize İşlemleri

Avustralya Konsolosluğu seyahat etmek isteyen Türkiye Vatandaşlarından pasaport türü ne olursa olsun vize istemektedir. Bu nedenle her pasaport sahibi vize başvurusu yapmak zorundadır.

Yapılan başvurular Avustralya’ya yapılacak olan seyahatin amacına göre yapılmalı size en uygun vize kategorisi tercih edilmelidir. 

Avustralya Vize Kategorileri

 • Avustralya Turistik Vize
 • Avustralya Ticari Vize
 • Avustralya İş Ziyaret Vizesi
 • Avustralya Geçici Çalışma Vizesi
 • Avustralya Aile Ziyareti Vizesi
 • Avustralya Tıbbi Ziyaret Vizesi
 • Avustralya Eğitim ve Araştırma Vizesi
 • Avustralya Transit Vizesi

Avustralya’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahatleriniz için seyahat amacına göre vize talep etmeniz gerekmektedir. Seyahat amacınız dışında almak istediğiniz vizeler olumsuz sonuçlara sebep olacaktır. 

Almak istediğiniz diğer vizelerde önünüze sorun çıkaracak vizenizin ret olmasına neden olacaktır. Bu nedenle size en uygun vize kategorisini belirlemek ve başvuru yapmak için Vize Randevu Temsilcilerimizden destek alınız.

Avustralya Vize Başvurusunda Gerekli Olan Evraklar Hakkında

 • Avusturya vize başvurusu yaparken önemli olan ilk konu seyahat amacıdır. Size uygun vize kategorisi seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Belirlenen vize kategorilerine göre gerekli evraklar değişkenlik göstermektedir. 
 • En önemli evraklardan olan başvuru formu online olarak Avustralya Konsolosluğu resmi web sitesinden doldurulmaktadır. Başvuru formunda bulunan sorular dikkatlice ve doğru şekilde şüpheye mahal vermeyecek şekilde cevaplanmalıdır. 
 • Form İngilizce doldurulur. Gerekli evraklar listesine bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde e-posta adresine göndermekteyiz. 
 • Hazırlamış olduğunuz evrakları Vize Randevu Ofisine gönderdiğinizde sizin adınıza tüm evrak işlemlerini ve başvuru formunu doldurma işlemini yapmakta ve adınıza başvuruyu gerçekleştirmekteyiz. Sonuçlanan başvuruların cevabını tarafınıza vize temsilcilerimiz iletmektedir. 
 • Hazırlanan evrakların ayrıca İngilizce tercümesi bulunmalı ve tercüman bilgileri de evraklara eklenmelidir. 
Avustralya Turistik vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/avustralya-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vize Başvuruları Sonuçlanma Süresi

Doğru şekilde doldurulmuş başvuru formu ve eksiksiz hazırlanmış başvuru evrakları sorunsuz şekilde beyan edildiği takdirde Avustralya vizeniz 5 ila 7 gün içinde sonuçlanmaktadır. 

Avustralya Konsolosluklarının yoğunluğu, resmi tatil günleri, durumunuza göre ek evrak talep etmesi durumunda vize çıkış süreleri uzamaktadır. Bu nedenle Avustralya vize başvurularınızı seyahatinizden 30 gün (1 ay) önce yapmanızda fayda olmaktadır.

Avustralya Vize Başvurusunda Vize Randevu Acentesi Desteği

Avustralya’ya vize başvurusu yapmak istediğinizde Vize Randevu Ofisi ile çalışmayı seçtiğinizde sizin için vize başvuru süreci takibi yapılmaktadır. 

Vize başvuruları direkt olarak Avustralya Konsolosluklarına yapılmaz. Avustralya Konsolosluğu vize başvurusu için turizm/seyahat acentelerini yetkili kılmıştır. Vize Randevu Avustralya Vize Başvuruları için tam yetki sahibidir.

 Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, sizinle yapılan ön görüşmede sorduğumuz sorulara verdiğiniz cevaplar neticesinde vize kategorisini belirliyor ve gereken evrak listesini size gönderiyoruz. 

Seyahatiniz için gereken evrakları hazırlayıp temsilcilerimize ilettiğinizde sizin adınıza en hızlı ve en güvenilir şekilde vize başvurusunu gerçekleştiriyoruz.

 Günlük rutin işleriniz içinde karmaşık olan vize başvuru işlemleri ile sizi uğraştırmıyor, dilerseniz sizin için uçak ve otel rezervasyonlarını gerçekleştiriyoruz. Vizeniz sonuçlandığında dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz kendiniz gelerek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.  

Avustralya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Avustralya seyahatlerinizde randevu ile kabul dilen başvuruları gerçekleştirmek üzere ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede turistik vizesi (sınıf 600) müracaatlarınızda olumlu bir şekilde süreci takip edebilirsiniz. İngilizce dilinde hazırlanması gereken evraklarla ilgili herhangi bir bilginizin olmaması durumunda sizlere yardımcı olmaktayız.
 •  Konsolosluk randevuları telefon üzerinden almaktadır. Pazartesi ve Perşembe olmak üzere randevuları sabah 08:30 ile 12:00 arasındaki süreçte kabul etmektedir. Randevu işlemlerinizde titizlikle hareket etmeniz için sizlere destek olmaya devam ediyoruz. Vize taleplerinizin sonuçlandırılması için gerekli sürelerden öncesinde yapmanız gereken başvurular için sizler de profesyonel destekleri adreslerimiz sayesinde alabilirsiniz.
 • Nakit veya kredi kartı ile ödemeleri gerçekleştirerek, evraklarınızın arasına ekleyeceğiniz vize ücretini yatırdığınıza dair dekontlarla birlikte, hangi evrakları tamamlamanız gerektiğini bizlerden öğrenebilirsiniz. Sağlık bir şekilde ve tam zamanında seyahatlerinize çıkabilmeniz için Avustralya turistik vizesini almanızı sağlayacak bazı evrakları sizinle paylaşıyoruz.
 • Seyahatlerinizin biteceği tarihlerden itibaren 6 ay daha geçerli olan ve en az 2  boş sayfası bulunan, 10 yıldan daha eski olmayan pasaportlarınızla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Pasaportunuzun aslını veya kimlik sayfasının fotokopisini birlikte eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Pasaportunuzla yapmış olduğunuz geçmiş seyahatlerin etiketlerini ve giriş-çıkış yaptığınıza dair damgalı alanların fotokopilerini mutlaka dahil etmelisiniz.
 • Bunun dışında 2 adet biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi, finansal durumunuzu gösterir belgeler ve 3 aylık banka hesap özeti gibi belgeleri de mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.
 • Mesleki durumlarınıza ilişkin belgelerin yanı sıra sponsorluk yapacak olan kişiler varsa, bunlara ilişkin düzenlenmesi gereken evrakları ofislerimiz aracılığıyla öğrenerek tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bizlere Avustralya vizesi alırken sıkça sorulan soruları yönelterek, alacağınız yanıtlarla en hızlı şekilde işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz. Parmak izi ibrazı nedeniyle şahsen konsolosluğa başvurmanız gereken bu vize türü için sizlere daima yardımcı olmaktayız.

Avustralya Ticari Vize için Gerekli Evraklar

 • Online olarak Avustralya Büyükelçiliğinin sitelerine giriş yaparak elde edeceğiniz vize formunu doldurabilir ve Avustralya ticari vize (sınıf 600) başvurusunu hemen gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Bu konuda önemli bir konuya açıklık getirmek adına, internet üzerinden yapacağınız online vize başvurularının daima öncelikli olarak değerlendirildiğini belirtebiliriz. İş ziyaretlerini gerçekleştirebileceğiniz bu vize türüne posta yoluyla da başvurularınızı yapabilirsiniz. Yetkili kurumların uyarılarını dikkate alarak, başvuru harç bedellerinin nakit olarak gönderimine dair herhangi bir işlemi gerçekleştirmemelisiniz.
 • Avustralya Konsolosluğunu arayarak ticari vize ve diğer vize türleriyle ilgili randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize Bölümünden Cuma günleri dışında 08:30 ile 12:00 arasında yapacağınız aramalarla randevularınızı alabilirsiniz. Bu konuda gerekli desteklere ulaşmak istediğinizde ofislerimiz sizler için tüm aşamaları tamamlayacaksınız.
 •  Parmak izi ibrazının gerekli olmasından dolayı şahsen başvuruları gerçekleştirmeniz ve randevu tarihinde konsoloslukta, belgelerinizle birlikte bulunmanız gerekmektedir. En güncel şekilde evrakları hazırlamanın ve sunmanın nasıl mümkün olacağını merak ediyorsanız tüm detayları bizlerden öğrenebilirsiniz.

Avustralya Ticari Vize için Gerekli Evraklar

 • Avustralya Ticari Vizesini almak istediğinizde pasaportunuzun geçerliliğinin seyahatten sonra 6 ay daha devam etmesi gerektiğini unutmamalısınız. Pasaportunuzda Avustralya vizesinin basılabilmesi için en az yan yana 2 adet sayfanın boş bulunması gerekmektedir. 10 yıldan eski olan pasaportlarda başvurularınızın geri çevrilme olasılığı yüksek olacağından, bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.
 •  Diğer yandan 2 adet biyometrik fotoğrafınızda yüzünüzün kapanmaması ve aksesuarlarınızın bulunmaması uygun olacaktır.  Evraklarınızın arasında maddi kaynaklarınızın, sponsorlarınızın, iş yeri belgelerinizin, ticari davetiyenizin bulunması zorunludur. Seyahat amacınızın, belgelerinizle uyum sağlamasına özen göstermelisiniz.
 • Otel ve uçuş bilgilerinize ve rezervasyonlarınıza dair belgeleri eklemeniz zorunlu değildir. Buna göre yaptırmanız halinde evraklarınızın arasına eklemenizde bir sakınca yoktur. Başvurularınızı son günlere bırakmamalı ve tedbirlerinizi almaya dikkat etmelisiniz. Ofislerimizi arayarak bilgileri alabilir ve en erken hangi süreçte başvuracağınızın yanıtını alabilirsiniz.

Avustralya Aile Ziyaret Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Farklı sürelerde kazanabileceğiniz aile ziyaret hakkı için şartları uygun bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. 3 aylık, 6 aylık veya 12 aylık olarak alınabilen Avustralya Aile ziyareti vizesine hangi evraklarla ve hangi süreçlerde başvuracağınızın yanıtını ofislerimizden alabilirsiniz.
 •  Vizenizin süresi dolmadan, birden fazla kez Avustralya’ya giriş yapmak istediğinizde çok girişli olarak almanız gerekmektedir. Genellikle tek girişli olarak Avustralya aile ziyareti vizesine başvuru yaptığınızda bir kez giriş çıkışınızın ardından yeniden giriş yapmanıza olanak verilmeyecektir.
 • Seyahat amacınızın dışında herhangi bir faaliyeti gerçekleştirmemeniz gerekmektedir. Maddi geçiminizi idame ettireceğinize dair beyanlarda bulunmalı ve doğru adımları atmaya çalışmalısınız. Böylece başvurularınızın vize reddi durumuyla karşılaşma olasılığını düşürmüş olacaksınız. Diğer bir şart ise sağlık muayenelerinden geçmeli ve 12 ay süresince geçerli olacak belgelerinizi almalısınız
 • . Sağlık sigortanızı 1 yıllık geçerli olacak şekilde yaptırmalı, sağlık giderlerinizin sigortadan karşılanmasını garantilemeniz gerekecektir. Konsolosluğun talep edeceği belgelerden olan adli sicil belgesinin 16 yaş itibariyle 1 seneden uzun kalınan tüm ülkelerden temin edilmiş olmasına dikkat edilecektir.
 • Avustralya Hükümetine herhangi bir borcunuzun olmaması durumunda tüm belgelerinizle sorunsuz bir şekilde başvurularınızın gerçekleştirilmesi için ofislerimiz üzerinden yardımlarımızı aktarmaktayız. Pasaport, biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı güncel nüfus kayıt örneği, vize davetiyesi ve iş belgelerinizi evraklarınızın arasına dahil etmediğinizde süreç olumsuz etkilenecektir.
 • Avustralya Aile Ziyaret Vizesi için Gerekli EvraklarFirmalarımız aracılığıyla çalışmaların yürütülmesinde titizlikle davranılacağının bilgisini verebiliriz. Avustralya Büyükelçiliği üzerinden yapacağınız başvurular sayesinde olumlu sonuçları aldığınızda 90 günlük seyahat hakkını elde edebileceksiniz.
 •  Başvurularınız esnasında belgelerinizin herhangi bir şekilde eksik veya hatalı bilgiyi yansıtmaması halinde 5 iş günü içerisinde sonuçlar alınacaktır. Ancak Konsoloslukta mevcut yoğunluk ve tatil günlerine göre başvuru yaparken 45 gün ile 60 gün öncesinden tüm işlemleri bitirmelisiniz.

Avustralya Vize İşlemleri

Avustralya Vize

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportlarıyla birlikte vize işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Avustralya Ankara Büyükelçiliği’nden randevuları almaları gerekmektedir. Herhangi bir bölge ayrımı olmayan başvuruların tek yetkili mercisi Ankara Avustralya Büyükelçiliği’dir. Ayrıca bu yetkili kurumun görevlendireceği acenteler sayesinde başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir. Online olarak internet üzerinden gerçekleştirilecek olan başvuruların incelenmeleri önceliklidir.
 •  Buna göre turistik amaçlarla, iş gezisi için, kısa süreli çalışma durumlarında, yatırım yapacağınızda, aile ziyaretlerinde veya tıbbi olarak gerçekleştireceğiniz seyahatlerde sizler de gerekli tüm adımları atabilirsiniz. Ofislerimiz üzerinden sınıflandırılan vize türlerine dair detayları öğrenebilirsiniz. Resmi web adresi üzerinden online olarak sunulacak olan belgelerin Türkçe kopyaları kabul edilmemektedir. Orijinalleri ile birlikte noterden tasdikli kopyalarını sunarak, eksiksiz ve hatasız bir şekilde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ayrıca her seyahat türünde 2 adet biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Pasaportlarınızın sürelerine dikkat etmeli ve mutlaka kontrolleri başvuru öncesinde gerçekleştirmelisiniz. Buna göre seyahatinizin bitiş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerliliğe sahip olan pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması ve 2 adet boş sayfasının olması halinde titizlikle sunumlar gerçekleştirilecektir.
 • Bununla birlikte sizlere eksiksiz şekilde adım atmanız için gerekli tüm destekler sunulacaktır. En az kaç günde sonuç alacağınızı, hangi fiyatlarda ödemeleri yapacağınızı ve başvuruların olumlu ilerlemesi için hatalara yer verilmemesi adına profesyonelce gerçekleştirilecek olan Avustralya Vize İşlemleri ile ilgili tüm detayları ofislerimizden öğrenebilirsiniz.
 • Hangi sürelerle ve hangi vize türlerine başvurularınızı yapabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu sayede seyahatlerinizi aksatmayacak şekilde aylar öncesinden tüm başvurularınızı yapabilir ve sonuçları elde edebilirsiniz. Konsolosluğun ek belge talebi veya yoğunluğu gibi sebeplerden dolayı aksamaların yaşanmaması adına ofis danışmanlarımız tüm tedbirleri almaya gayret gösterecektir. Telefonlarımızdan veya mail adreslerimizden iletişim kurarak, Avustralya Vize İşlemlerinin tüm detaylarına hakim olabilirsiniz.

Avustralya Vize Ücreti

 • Avustralya vizesini almak istediğinizde hangi aşamalarda, nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını sizlere ofislerimiz aracılığıyla aktarmaktayız. Maddi durumlarınıza, ailevi sebeplerinize ve turistlik amaçlarla seyahatlerinize göre planları en iyi şekilde yaparken, elbette bunların belirli bir maliyetinin olacağını unutmamalısınız. 
 • Ofis personellerimiz sayesinde sizler için en güncel vize harç bedelleri her ülke ve vize türü için ayrı olmak üzere sunulmaktadır. Buna göre Avustralya vize ücreti ile ilgili araştırmaları yaparken karşınıza çeşitli rakamların ve farklı fiyatların çıkmasının belirli nedenleri bulunmaktadır. Gerek yıllara, gerekse vize türlerine göre değişen sebepleri değerlendirecek olan ekiplerimiz sayesinde en net sonuçları elde edebilirsiniz.
 • Böylelikle yaklaşık 5 iş günü içerisinde Avustralya vize başvurularınızın sonuçlanması ve büyük oranda olumlu yanıtların alınması için gerekli titizliği göstermekte olan ekiplerimizin sizlere Avustralya vize ücreti 2020 ile ilgili gerekli bilgileri aktaracağını görebileceksiniz.
 •  Vizelerin değerlendirilme sürelerinin uzamaması için dikkatli davranmalı ve hatalı adımları atmaktan kaçınmalısınız. Buna göre müracaat esnasında hangi evrakların teslim edileceğini düzgün bir şekilde planlamadığınız takdirde vize başvurunuz ret yanıtıyla gelecektir. Bu da ödeyeceğiniz vize ücretlerinin geri iade edilmemesi nedeniyle zarara uğrayacağınıza işaret edecektir.
 • Ek belge taleplerinden veya tatil dönemlerinden dolayı uzayabilecek olan sonuçlandırma sürelerini dikkate almanız için gerekli uyarıları gerçekleştirecek olan ofislerimizin Avustralya vize ücreti ile ilgili tüm detayları sizlere aktaracağını görebileceksiniz. En az 1 ay öncesinden gerçekleştirilecek olan başvurular ve ödemelerle ilgili olarak merak ettiğiniz tüm soruları bizimle paylaşabilirsiniz
 • . Avustralya vize ücretini nasıl öderim sorusunun yanıtını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Sizler de dosyaların konsolosluğa ibrazı sırasında gişelerden ödeyebileceğiniz gibi, elektronik ortamlarda başvurularınızı tamamladığınız esnasında kredi kartı ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede başvuru dosyasında yer vereceğiniz evraklar arasında ödemeye ilişkin bilgiler de bulunacaktır.
Avustralya vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/avustralya-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Avustralya oturum İzni-Gerekli Evraklar

 • Avustralya’da sürekli oturum iznini elde etmek istediğinizde yatırım yapma yolunu tercih edebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan seçenekleri değerlendirerek, tercihleriniz doğrultusunda Avustralya’da sürekli yaşamanın, çalışmanın ve eğitim görmenin ayrıcalıklarına ulaşabilirsiniz. Aile fertlerinizin de bu tür hizmetlerden faydalanması için hangi aşamaları tamamlamanız gerektiğin dair sizlere tüm bilgileri aktarmaktayız. Ofislerimizle iletişime geçerek yatırımcı vizesini almanın yollarını ve detaylarını öğrenebilirsiniz. 
 • Şahsınızın ve ailenizin tüm gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra Avustralya da 4 yıllık süreçte 2 yılını yaşayarak ve 1,5 milyon Avustralya dolarının üzerinde yatırımı yaparak bazı haklarınıza kavuşabilirsiniz. Genellikle 1 yıllık geçerliliği bulunan sağlık muayenelerinizi tamamlayarak belgelerinizin arasında sunmanız gerekmektedir.
 •  Ayrıca bireyin 16 yaşından itibaren son 10 yıl baz alındığında, 1 yıldan fazla yaşadığı ülkelerden temin edilecek olan adli sicil belgelerinin mevcut olması gerekmektedir. Herhangi bir borcunuzun olmaması durumunda başvurularınızın kabul edileceğini belirtebiliriz.
 • Süresiz oturum iznini elde etmek, çalışmak, eğitim görmek, sağlık sistemlerinden faydalanmak ve vatandaşlık başvurularını yapabilmek için yatırımcı vizesi yoluyla tüm eksiklerinizi gidermeniz gerekmektedir. 
 • Avustralya’da görevli danışmanlarımızla iletişime geçerek sizler de vize ile ilgili başvurularınızı nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını alabilirsiniz. Sizden istenecek olan belgeleri kargo veya kurye ile ulaştırmanızın ardından onayların alınabileceğini göreceksiniz. Konsolosluk tarafından karar verilecek olan başvurularınızda ek belge veya ret durumlarıyla karşılaşmamanız için özen göstermekteyiz.
 • Online olarak randevuların alınması adına ofislerimiz sizler için harekete geçecektir. Ayrıntılı bilgilere ve formlara ulaşmak istediğinizde bir telefon kadar uzağınızda olan çalışanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.
 •  Merak ettiğiniz tüm detayları elde etmek ve email adreslerimize yollayacağınız postaların yanıtlarına göre hareket etmek için hemen bizlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede gerekli belgeleri sizlerle paylaşarak yatırımcı vizesi ve oturum izni almanızı mümkün hale getiriyoruz.

Avustralya Çalışma İzni-Gerekli Evraklar

Avustralya Büyükelçiliği’ne pasaportunuzu göndermeden Geçici (Kısa Süreli) Çalışma vizesi alabilirsiniz. Bu hakkı elde ederek hangi yönden avantajlı olabileceğinizin yanıtını ofislerimiz aracılığıyla alabilirsiniz. Online olarak sisteme yükleyeceğiniz evrakların ardından, biyometrik veri için randevu almanız gerekmektedir. 

Böylece parmak izi ve yüz fotoğrafı için gerekli süreçleri başlatabilirsiniz. Vizenizin onaylanıp onaylanmayacağına dair karar verme yetkisi daima Avustralya Büyükelçiliği’nde olacaktır. Vizenizin onaylanmasının ardından e-vize onay belgelerinizin email adreslerinize gönderileceğini belirtebiliriz.

 Sizler de tüm bu prosedürlerle ilgili bilgileri elde etmek istediğinizde bizlere ulaşabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde gerekli adımları hızla tamamlayabilirsiniz. Randevularınızın alınmasından, parmak izi ibrazlarına kadar her bir aşamada sizlere gerekli destekleri sağlıyoruz.

 • Online olarak dolduracağınız başvuru formunun İngilizce dilinde hazırlanması gerekmektedir.
 • Fotoğrafınızla ilgili bilgileri sizlere ofislerimiz aracılığıyla aktarmaktayız.
 • Pasaportunuzun geçerli sürelerde olması ve başka ülkelere giriş-çıkış bilgilerinizin de aktarılması gerekmektedir.
 • Banka hesaplarınızda masraflarınızı karşılayacak kadar bakiyenin olduğunu ispatlamanız istenmektedir.
 • Mali durumunuza ve mesleklerinize göre bazı bilgileri beyan etmeniz zorunludur.

Avustralya’da 3 aylık kalma süresini elde etmek ve daha sonra 6 aya kadar uzatabileceğiniz hakları kazanmak için Avustralya çalışma vizesi başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

Online olarak açacağınız hesaplar sayesinde formları doldurup, evraklarınızı tamamladıktan sonra sizler de süreci bekleyebilirsiniz. Tüm bu işlemlerinizin takibini gerçekleştirecek olan ofislerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İş türünüze, davetiyenize ve iki tarafın anlaşmalı olduğu şirketlerde çalışma durumunuza göre başvurularınız çeşitli kategorilerde değerlendirilecektir. 400-403ve 408 kodlarında çalışma vizesi türlerinin şartlarını sizler için en iyi şekilde değerlendiriyoruz.

 Online başvurularınızın ardından evraklarınızı vize göndererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Randevuları alacak olan ofislerimiz, parmak izi ibrazında sizlerle olacaktır. En az 1 ay öncesinden tüm işlemlerinizin tamamlanması ve ideal sonuçlanma süresi olan 11-19 iş gününde sonuçlarla ilgili bilgilendirme aşamalarında daima profesyonelce hizmet vermekteyiz.

Avustralya Vatandaşlık İşlemleri

Belirli şartlara sahip olan kişilerin Avustralya Vatandaşlık işlemleri ile ilgili başvuruları gerçekleştireceğini belirtebiliriz. Buna göre en az 4 senelik bir süreçte Avustralya’da ikamet eden kişilerin İngilizce’ye hakim olması halinde büyük oranda başarılı sonuçları elde edebileceğini belirtebiliriz.

 İngilizce dilinde konuşulanları anlamak, konuşmak ve okuma-yazma becerilerine sahip olmakla beraber, Avustralya’nın yaşam koşullarına uyumlu davranabilmek, sizlere bu yönde olumlu sonuçları getirecektir. Ayrıca Avustralya’da belirli girişimlerde bulunmanız ve başarılı sonuçları elde etmeniz, vatandaşlık işlemlerinizde faydanıza olacaktır.

Süresiz oturum iznine sahip olan kişilerin, Avustralya Vatandaşı ile evlenmiş olanların veya ebeveynlerinden birisinin Avustralya vatandaşı olması durumlarında vatandaşlık işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.  Tüm bu kategorilerde hangi şartların elde edilmiş olması gerektiğini sizlerle paylaşmaktayız. Ofislerimiz sayesinde Avustralya vatandaşlık şartlarını taşıyıp taşımadığınızın yanıtını alabilirsiniz.

1949 yılı itibariyle Avustralya dışında dünyaya gelenlerin, annesinin veya babasının ya da her ikisinin birden Avustralya vatandaşı olması durumunda başvurular kabul edilmektedir.

 10 iş günü gibi bir sürede sonuçlanacak olan başvurularınızdan alacağınız yanıtların takipçisi oluyoruz. Geçiş belgelerine ve pasaportlara dair tüm başvuruların yapılmasında ve Avustralya vatandaşlığıyla gelen haklarla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Resmi olarak evlendiğiniz kişi Avustralya vatandaşı ise veya vefat etmesi durumunda dahi Avustralya vatandaşı olan bir kişinin eşi olmanız halinde, vatandaşlık için gerekli şartlara uygunluğunuzun tespit edilmesi durumunda başvurularınız değerlendirmeye alınacaktır. Bazı sorumluluklarınızla ilgili bilgilerinizin yeterli olması halinde sorunsuzca işlemleriniz tamamlanacaktır.

4 yıl boyunca Avustralya’da yaşama şartının hangi tarih itibariyle değerlendirileceğinin yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Süresiz oturum iznine sahip olan kişilerin, ülkeye giriş tarihleriyle ilgili tüm faktörleri göz önünde bulunduracak olan ekiplerimizin, vatandaşlık hakkı için geçerli olan süreyi tamamlayıp tamamlamadığınızın cevabını profesyonelce vereceğini hemen görebilirsiniz.

Avustralya Vize Reddi

 • Ülkenin son dönemlerde sunduğu hizmetlerin artması nedeniyle eğitim amaçlı veya iş gibi sebeplerden dolayı pek çok kişinin vize başvurusunda bulunduğu noktalardan birisidir.
 •  Bu nedenle de Avustralya’ya gerçekleşecek olan seyahatler için alınacak vize başvurularında daha titizlikle davranılmaktadır. Mülteci ve göçmen girişlerinin kontrollü bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla özenli bir şekilde karar vermekte olan yetkili mercilerin, tüm evrakları ayrıntılı bir şekilde kontrol ettiğini söyleyebiliriz.
 • Bu nedenle seyahat amaçlarınızı uygun bir şekilde ve detaylıca bildirmeniz gerekmektedir. Vize alımınızı en kolay hale getirecek olan etkenlerden birisi budur. Planlarınızla konsolosluğu ikna etmediğiniz durumlarda veya eksik belgelerle başvurmanız halinde vize reddi dediğimiz durum ortaya çıkacaktır. 
 • Avustralya hükümeti tarafından da dikkat edilecek olan hususlardan birisi, seyahat planlarınızın mantıklı, akla uygun ve gerçekçi olmasıdır. Ayrıca planlarda herhangi bir aksaklığın, eksikliğin ve kusurun bulunmaması gerekmektedir.
 • Özellikle ilk kez yurt dışına çıkacak olan kişilerin Avustralya’yı tercih etmesi durumunda yetkili kurumları ikna etmesi daha güç olacaktır. Yakın konumda bulunan ülkeleri tercih etmeyen kişilerin, saatlerce sürecek yolculukları göze alarak Avustralya’yı seçmelerinde mantıklı sebeplere dayandırılmasını talep etmektedir.
 • Aksi halde vize reddi verildiğinde ödediğiniz vize ücretlerini geri iade almanız imkansızdır. Bu nedenle vize reddi durumlarına karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Maddi durumunuz yetersiz olduğunda, hesabınızda bulunması gereken tutarlardan daha düşük yatırımlarınızın olması halinde, başvuru formlarında eksikliklerin bulunması durumunda veya daha önce başka bir ülke için vize almadığınızda büyük oranda vize reddi yanıtı gelecektir.
 • Bu gibi nedenlerden dolayı uzmanlarımızla görüşerek vize reddi almanıza neden olacak sebeplerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Ekiplerimiz sayesinde şartlarınız tek tek değerlendirilecek olup, sizlere en iyi şekilde geri dönüşlerin sağlanmasına olanak verilecektir. 
 • Ret sebepleri üzerinde titizlikle çalışacak olan vize ekiplerimiz sayesinde yeniden başvurularınızı yaparak veya itiraz ederek hedeflerinizi daha kolay şekilde ve kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.
Avustralya vize başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise; >> vizerandevu.com/avustralya-vize-reddi sayfasındaki adımları izlemelisiniz.

Avustralya Vize Formu

 • Online olarak birtakım işlemleri tamamlamanızın ardından oluşturacağınız formlar sayesinde Avustralya vize formu belgesini elde ederek konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Formu doldururken titizlikle davranmalı, hangi dilde hazırlanmasını istediklerini bilmeli ve buna göre herhangi bir hataya yer vermemelisiniz. Aksi halde konsolosluğun ikna olmayacağı durumların ortaya çıkması sonucunda vize reddi yanıtı verilmektedir.
 • Ofislerimiz, vatandaşlarımızın Avustralya vizelerini alırken zorluk yaşamamaları için titizlikle ve uzmanlıkla çalışmaktadır. İngilizce dilinde doldurulacak olan ve herhangi bir eksiğin bulunmaması gereken bu form ile ilgili gerçekçi ve uygun yanıtları vermenizi sağlayacaktır. 
 • Başarılı olma ihtimalinizi artıracak olan desteklerimiz sayesinde kısa sürede olumlu yanıtları almanız için çaba göstermekteyiz. Sizler de Avustralya Konsolosluğu’nun, başvurularınızla ilgili ve şahsi bilgilerinizden yola çıkarak büyük bir oranda bilgileri edinebilmelerini sağlayacak olan başvuru formları hakkında tüm detayları ofislerimizden alabilirsiniz.
 • Avustralya vizesine başvuru yaparken, mutlaka bulunması gereken evraklardan birisi olarak bu formun yer alması gerekecektir. Avustralya vize işlemleri sürecinde diğer evraklarınızın da tam ve gerçeğe uygun şekilde hazırlanması gerekecektir.
 •  Vize sürenizin bitmesine az bir zaman kala ülke sınırlarını terk edeceğinize dair ikna etmeniz halinde ve başvuru formu gibi belgelerin de tam olması durumlarında gerekli titizliğin gösterileceğini söyleyebiliriz.
 • Sizler de Avustralya vizesini hangi türde almak istediğinizde karar verdikten sonra, başvuru formunun uygun şartlarda hazırlanması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Gereken evrakları sizlere mail yoluyla ulaştıracak olan ekiplerimize dosyanızı kargo ya da kurye ile göndermeniz durumunda, randevu işlemleri ve form doldurulması gibi aşamalar tamamlanarak tüm evraklarınız ilgili kuruma sunulacaktır. Size en yakın ofislerimizi öğrenmek ve detaylı bir şekilde bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz. Bizlere telefonlarımızdan veya mail adreslerimizden ulaşmanız durumunda tüm sorularınızın yanıt bulacağını görmüş olacaksınız.

Avustralya Konsoloslukları

 • Avustralya vize işlemlerinizde veya konsoloslukla ilgili diğer hizmetleri talep etmek üzere başvuracağınız adreslerin hangileri olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Avustralya Konsoloslukları, görevleri, yetkileri gibi çeşitli konulara değineceğiz. Böylelikle ihtiyacınız olan işlemlerle ilgili öncelikle hangi adresleri ziyaret edebileceğinizin yanıtını bulmuş olacaksınız.
 • Avustralya Ankara Büyükelçiliği adreslerini inceleyerek, açık olduğu saatlerde hizmetleri almaya çalışabilirsiniz. Hangi işlemlerde büyükelçiliğin kapısını çalabileceğinizin yanıtını merak ediyorsanız, işte sizlere bazı önemli bilgileri aktarabiliriz. Randevulu bir şekilde çalışan büyükelçilikte gerçekleştirmek istediğiniz hizmetlerle ilgili ön bilgileri almak amacıyla telefon veya diğer iletişim yöntemlerinden şansınızı deneyebilirsiniz. 
 • Ayrıca ofislerimizi arayarak da gerekli bilgileri almaya başlayabilirsiniz. Ankara ve çevresinde ikamet etmeniz durumunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak veya üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanıza rağmen Türkiye’de oturum izninizin bulunması şartıyla Avustralya Ankara Büyükelçiliği’nde vize başvurularınıza dair işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Ayrıca Avustralya vatandaşlarının pasaportla ilgili, kimlik belgelerinde veya doğum gibi durumların yaşanması halinde yardım alabilecekleri bir mercidir. Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Bartın, Bayburt, Aksaray, Eskişehir, Giresun veya Denizli gibi pek çok ilden yapacağınız başvurularda Büyükelçilik tarafından değerlendirmeler yapılacaktır.
 • İstanbul ve çevresinde yer alan Yalova, Kocaeli gibi illerde ikamet etmeniz durumunda ise Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu başvuru merkeziniz olacaktır. Müracaatlarınızı gerçekleştirmeden önce online vize başvuru formunu doldurmalı ve ofislerimiz aracılığıyla randevu işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlamalısınız.
 • Çanakkale, Edirne, Kırklareli veya Tekirdağ gibi illerde ikamet eden vatandaşların konsoloslukta gerçekleştirmek istedikleri tüm işlemler için Avustralya Çanakkale Konsolosluğu yardımcı olmaktayız. Görev bölgelerinde ve yetkilerine göre sizlere daima destek olacak bir mercidir.
 •  Tıpkı diğer konsolosluklarda olduğu gibi vize işlemlerinde ve Avustralya vatandaşlarının talep edeceği hizmetlerde yardımcı olan adreslerden birisidir. Konsolosluğun çalışma saatleri içerisinde tüm bilgileri talep etmek üzere arayabilir veya bizlere ulaşarak soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Adana

Avustralya vizelerini almak istediğinizde Adana merkezli şubelerimiz aracılığıyla en hızlı ve pratik olarak hangi adımları atabileceğinizin yanıtını sizlerle paylaşmaktayız. Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabileceğiniz görüşmelerde oldukça memnun kalacaksınız. 

Sizlere ön bilgi vermek amacıyla profesyonel bir şekilde görüşmeleri gerçekleştirecek olan ekiplerimiz sayesinde en iyi ve kaliteli danışmanlık hizmetlerinden faydalanmış olacaksınız. Sizler de Avustralya Vizesi Adana şubelerimize ulaşabileceğiniz yöntemler sayesinde rahat edebilirsiniz. 

Bizlere en kolay şekilde telefon numaralarımızdan veya e-mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Danışmanlarımızla irtibata geçmeniz halinde pek çok sorunuza mantıklı ve olumlu yanıtları alabileceksiniz.


 Sizler için Avustralya Vizesi Adana ofislerimizde danışmanlık hizmetlerini sunmakta olup, evraklarla veya vize ücretleriyle ilgili sorularınızı içeren maillerinize kısa sürede geri dönüş yapmaktayız. Sizler de Avustralya seyahatlerinizi gerçekleştirirken, hangi evraklarla başvuru yapacağınızı sormak istediğinizde mail adreslerimize detaylı bir şekilde e-posta gönderimi yapabilirsiniz.

İkinci adımda ise ofislerimizden tarafınıza gönderilecek olan maillerde yer alan evrakları hazırlamanız ve vize bilgi formunu doldurarak bizlere ulaştırmanız gerekmektedir.

Üçüncü adımda gerçekleştirmeniz gereken güvenli evrak ulaştırma işlemleri için posta yoluyla veya elden yapılacak olan teslimatları tercih edebilirsiniz. Danışmanlarımız tarafından incelecek olan evraklarınızda herhangi bir eksiğin veya hatanın olup olmadığı kontrol edilecektir. Böylece vize harçlarınızın boşa gitmemesi, vize reddi ile seyahatlerinizin aksamaması ve en kısa süreçte vize yanıtını almanıza olanak verilecektir.

Ofislerimiz tüm başvuru sürecinizin takipçisi olacaktır. Gerekli bilgileri alarak randevularınızın oluşturulması ve evraklarınızın teslim edilmesi hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Vizenizin çıkması halinde pasaportlarınız konsolosluktan teslim alınarak adreslerinize ulaştırılacaktır.

 Kaliteli hizmetleri bulabileceğiniz ofislerimizde hedeflerinizi hızla gerçekleştirmenize olanak verilmektedir. Sizler de doğru bir şekilde ve tam zamanında sonuçlara ulaşmak, süreci zahmetsizce tamamlamak ve gerekli desteği adreslerimiz sayesinde alabilmek için iletişim bilgilerinden hemen ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Gaziantep

Avustralya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Avustralya Gaziantep Fahri Konsolosluğu,  Avustralya vatandaşlarının vize her türlü vize işlemleri için müracaat ettiği yetkili mercidir.  

Türk vatandaşları için vize randevusu almak için Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu ve Avustralya Ankara Büyükelçiliğine başvurmaları gerekmektedir.  Bu nedenle bazı zamanlar vize işlemlerini yapmıyor olması başvuru sahiplerinin dikkate alması gereken önemli bir husustur.

Gaziantep vize merkezi, vize işlemleri için gerekli evrakların usulüne uygun hazırlanıp hazırlanmadığına dair kontrollerini sağlamakla yükümlüdür. 

 Avustralya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Oturum izni bulunup Türkiye’de yaşamaya devam eden Avustralya vatandaşlarının pasaport, evlilik, boşanma, kimlik cüzdanı ile ilgili işlemleri yapabilmektedir. Avustralya Gaziantep Fahri Konsolosluğunun vize başvurularını kabul etme yetkisine sahip değildir.

Avustralya Gaziantep Konsolosluğu

Avustralya’ ya giriş yapacak olan Türk vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar verecek yetkili merci Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu ve Avustralya Ankara Büyükelçiliğidir. Avustralya Konsolosluğu ani özel ve acil gelişen durumlar hariç kısa süreli turistik vize başvuruları Avustralya Büyükelçiliği Avustralya Konsolosluğu ve tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir

Gaziantep Avustralya Vize Başvuru

Türkiye Devleti ile Avustralya arasında vize muafiyet anlaşması yoktur. Bundan ötürü Türkiye vatandaşları Avustralya vize kuralları dâhilinde yerine getirmekle mükelleftir. 

 Yeşil Pasaport, Siyah Pasaport, Gri Pasaport ve Bordo Pasaporta sahip olan Türk vatandaşları Gaziantep Avustralya Vizesi için müracaatta bulunmaları gerekmemektedir. Avustralya vize başvuruları Avustralya Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir.

 Gaziantep vize merkezi aracılığıyla Avustralya vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Gaziantep Avustralya seyahatlerinizde vize başvurularınızın sonuçlanması açısından bir sorun yaşamak istemiyorsanız vize işlemlerinizi seyahat tarihinizden 30 gün önce başlatılması gereklidir. Avustralya vize Merkezi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gaziantep Avustralya Vize İşlemleri

Gaziantep Avustralya vize başvurularınızı Gaziantep vize başvuru merkez, tarafından Avustralya konsoloslunca belirlenen doneler sunmak ve vize için gerekli evrakların yetkili mercilere sunumunu eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 Daha öncesinde  Avustralya vizesi almış olanlar konsolosluğa giderek vize için gerekli evraklar tamamlanmış şekilde eksiksiz sunumunda bulunması gerekmektedir. Uzun süreli Avustralya vize müracaatları alacak olanlar varsa; Avustralya Konsolosluğu’na veya Avustralya Büyükelçiliği’ne bizzat kişinin kendisi tarafından yapılması gerekmektedir.
  

Gaziantep Avustralya Vize Süresi

Avustralya vize sonuç süresi, alınacak vizenin türüne ve konsolosluktaki yoğunluk derecesine göre değişmektedir. Buna göre vize işlemleriniz birkaç gün erken ya da geç sonuçlanabilir. 

Bunlara göre; Avustralya kısa süreli turist vizesi sonuçlanması 15-30 gün sürmektedir Avustralya ticari vizesi 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Uzun süreli Avustralya Aile Ziyareti Vizesi 45-65 gün arasında sonuçlanmaktadır. Daha öncesinde Avustralya vizesi almış olanların vizesi en geç 15-16 gün içinde çıkmaktadır.

Gaziantep Avustralya Vize Formu

Gaziantep Avustralya vize formunu Gaziantep vize merkezi web sayfamızdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Web sayfamız üzerinden ulaşabileceğiniz başvuru formu Avustralya hükümetinin belirlemiş olduğu vize standartlarına uygun doğru ve eksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.  

Gaziantep’te Avustralya Konsolosluğu’nun yetki verdiği Gaziantep vize merkezi aracılığıyla Avustralya ticari vize başvurusu, Avustralya turistik vize başvurusu,  Aile ziyareti vize başvurularını yapabilmektesiniz.  Avustralya vize başvuru değerlendirilme ve onaylanma yetkisisin Avustralya Konsolosluğu’na ait olduğunu tekrardan hatırlatmak istedik.

Avustralya – Vize İşlemleri Video;

Avustralya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×