Avustralya Aile Birleşimi: Başvuru (2022)

Avustralya Aile Birleşimi Başvurusu

Eş nedeniyle veya herhangi bir tanıdığı Avustralya’da olan kişiler orada ikamet etmek için Avustralya aile birleşimi vizesini başvuruyor. Avustralya için de farklı birtakım kurallar vardır. Bu vizeden yararlanmak isteyenler öncelikle ilgili konsolosluktan başvuru yapmalıdır. Doğru bir şekilde beyan edilen bilgilerin vize işlemlerinin seyri için önemli olduğunu belirtmek isteriz. Biz de vize işlemleriyle ilgili hizmetler vermekteyiz.

Avustralya Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu

Avustralya Aile Birleşimi Başvuru Formu

Avustralya aile birleşimi vize işlemleri için öncelikle tam bir şekilde başvuru formu doldurulmalıdır. Bu başvuru formuna konsolosluk sayfalarından ulaşabilirsiniz. Bu form online olarak doldurulur. Verilen bilgilerden emin olarak doldurulmalıdır ve evraklar arasına konulmalıdır.

Avustralya Vize İstiyor Mu?

Avustralya belirli ülkeleri vizeden muaf tutsa da, belirli ülkeler için vize şartı sunar.

Avustralya Vizesi Almak Zor Mu?

Avustralya konsolosluğun istediği evraklar tam bir şekilde hazırlanırsa, Avustralya vizesi almak hiçte zor değil.

Avustralya Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Avustralya vizesi, 140 AUD.

Avustralya Aile Birleşimi: Başvuru (2021)
Avustralya Aile Birleşimi: Başvuru

Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? İçerisinde Neler İstenir?

Avustralya aile birleşimi vizesi için doldurulan başvuru formu online olarak, ıslak imzalı, barkodlu ve referans numaralı bir şekilde doldurulmalıdır. Bu form içerisinde; kişisel ve kimlik bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, fotoğrafınız, ikamet edeceğiniz yerin bilgileri, seyahat amacınız gibi önemli bilgiler yer almaktadır.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avustralya aile birleşimi vizesi için bazı belgelere ihtiyaç vardır. Bunların doğru ve eksiksiz bir şekilde toplanması önemlidir. Bu evraklarınızı toparladıktan sonra bize başvurabilirsiniz.

Bu evraklar şunlardır;

 • Başvuru formunuz
 • Geçerliliğe sahip pasaportunuz
 • Fotoğrafınız
 • Varsa çocuklarınızın doğum kayıt örnekleri
 • Sicil kayıt örneğiniz
 • Nüfus cüzdanı örneği
 • Gelir belgesi
 • İkamet ettiğiniz yerin belgesi
 • Sağlık sigorta belgesi

Bu belgelerin tam ve doğru işlenmiş olduğuna dikkat ederek başvurabilirsiniz. Bizler bu konuda prosedürlere uygun olarak vize işlemleri yapıyoruz.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi İçin Ücretler Ne Kadardır?

Avustralya aile birleşimi için vize ücretleri kategorilere göre farklılık göstermektedir. Kişilerin seyahat amacına göre değişiklik gösteren fiyatlar güncel olarak her sene yenileniyor.

Bu fiyatlar şöyledir;

 • Genel ve ziyaretçiler için 140 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu kategoride aile birleşimi için başvuranlarda vardır.
 • Geçici gidenler 285, medikal amaçlı 290, öğrenci için de 575 Dolar olarak belirlenmiştir.

Öncelikle evrakların tam olması gerekir. Sonra bu ücretin yatırılmış, dekontunun alınmış olması gerekir.

Avustralya vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/avustralya-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi, Avustralya ‘da yaşayan eş ya da çocukların yanına yerleşmek daha doğrusu uzun süreli kalmak için alınmaktadır. Bu vize türünün süresi 6 ay ila 1 yıl arasında değişmektedir.

Avustralya Vatandaşı İle Evlenmek

Avustralya vatandaşı ile evlenen kişilerin, bu ülke için vatandaşlık hakkı başvurusunda bulunma imtiyazları vardır. Gerekli şartlar sağlandığında ve gerekli evraklar hazırlandığında, vatandaşlık için başvuruda bulunulabilir.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aile birleşimi için başvurulan vize sonucu 6 ay içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu sürenin daha kısa ya da daha uzun olduğu da gözlenmektedir. Bu durum vize merkezleri ve konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik gösterecektir.

Avustralya Evlilik Vizesi Ücreti

Bu vize için harç bilgileri düzenli olarak güncellenemktedir. Bu yüzden en güncel fiyat bilgisini almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Aile Birleşimi İçin Oturma İzni

Avustralya aile birleşimi için alınan vizeler uzun süreli vizeler olrak kategorilendirildiği için, bu sebepten dolayı ülkeye giriş yapacak kişilere oturma izni de verilir.

Avustralya 491 Vizesi Nedir?

Avustralya 491 olarak bilinen bu vizenin asıl ismi Subclass 491 vizesidir. Avustralya’nın kırsal kesimlerinde kısa süreli olarak yerleşim izni için alınan bir vize türüdür.

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi Almak Zor mu?

Hayır, ülkenin sizden istediği özelliklere sahipseniz ve yine sizden talep edilen evrakları hatasız, eksiksiz bir şekilde teslim etmişseniz o zaman vize işlemleriniz açısından bir sorun yaşamazsınız. Ancak aksi bir durumda yani hatalı ya da eksik evrak teslim ettiğinizde vize almanız zor hatta imkansız olacaktır. Bu yüzden hangi vize türünde hangi evrakların istendiği konusund son derece titiz davranmak ve hata yapmamak gerekmektedir.

Avustralya Aile Birleşimi: Başvuru (2022) Video;

Avustralya Vize

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×