Aosta Vize

İtalya Aosta Vize Başvurusu

Mutfağı ile adını duyuran Aosta şehrine vizeniz ile giriş yapabilirsiniz. İtalya Konsolosluğu üzerinden Aosta vize başvurularına geçenler birkaç iş gününe kadar sonucu öğrenecektir.

Aosta İçin Vize Gerekli Mi?

Vizenin bordo pasaport sahibi olanlar için zorunlu olduğu belirtilir. Aosta için vize gerekli mi sorgulayanlar 90 günlük kalma süresine karşı taleplerini iletmelidir. Aosta vize diğer pasaport sınıflarına dair 90 gün muaf kabul edilir.

Aosta İçin Vize Şartları

Pasaport ile belgelere dair Aosta vize şartları belirtilir. Aynı zamanda Aosta için vize şartları olarak başvuru bedellerinin ödenmesi istenir. Neyse ki her birini danışmanlıklar üzerinden öğrenir ve kolaylıkla başvurularınızı iletirsiniz.

Aosta Turist Vizesi

Otel – uçak rezervasyonlarına özel belgeler Aosta turist vizesi adına önemli bir yere sahiptir. Aosta vize işlemlerinde bunlar kadar kimlik, finans, eğitim veya meslek belgeleri de istenir. Konsolosluk tarafından belirtilen evrakları ibraz edenler turistik seyahate geçebilir.

Aosta Vize Başvurusu

Başvuruların öncelikle birkaç sayfadan oluşan online form üzerinden yapılması isteniyor. Aosta vize başvurusu adına formu doldurur ve belgelerinizi hazırlarsınız.

Bununla birlikte konsolosluk randevularına geçebilirsiniz.

Aosta Vize Evrakları

Geçerlilik tarihine göre pasaportlar ve vize başvuru formlarına yer verilir. Nüfus cüzdanı kopyası, seyahat sağlık sigortası ve rezervasyon belgeleri talep edilir. Aosta vize evrakları olarak bunlara ek finans, eğitim ve meslek belgelerinin de eklenmesi istenebilir.

Aosta Vize Fiyatları / Ücreti

12+ yaş için 160 Euro tutarının ödenmesi istenir. Aosta vize fiyatları / ücreti 6 – 12 yaş adına 120 Euro şeklindedir ve vize türüne göre ödenmesi istenir.

Aosta Vizesi Kaç Günde Çıkar

Aosta vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlara en fazla 15 iş günü belirtilir ve bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 1 aya kadar çıkabilir.

Aosta Vizesi Nasıl Alınır

Vize başvuruları İtalya Konsolosluğu ile Büyükelçilik kapsamında ele alınır. Aosta vizesi nasıl alınır sorgulayanlar bu yetkili mercilere başvurmadan önce zorunlu evrakların her birini toplamalıdır. Son olarak harç ile hizmet ödemelerine karşı yetkili makamlardan randevu almalarına ve müracaat etmelerine izin verilecektir.

İtalya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×