Şırnak Vize Merkezi

Şırnak Vize Başvurusu

Şırnak vize merkezi olarak kaliteli ve eksiksiz vize başvurusu yapmanıza yardımcı oluyoruz. Şırnak merkez, Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi ve Uludere olmak dahil tüm Şırnak’a vize başvurusu hizmeti sunuyoruz. Vize başvurusu için başvurmak ya da randevu almak istiyorsanız 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 telefon numaralarımızdan ya da [email protected] mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa Vize Merkezi

Vize Nereden ve Nasıl Alınır?

Ülkemizden başka bir ülkeye herhangi nedenden kaynaklı gitmeniz gerekiyorsa bu nedeniniz ile başvuruda bulunarak vize almanız gerekiyor. Vize alma işlemleri içerisinde belirli bir prosedürü ve süreci takip etmeniz gerekiyor. Seyahatiniz için ihtiyacınız olan vize başvurusunu Şırnak vize merkezi ofisi merkezimize gelerek danışabilir ve gerekli işlemler için destek alabilirsiniz.

Şırnak nereleri gezilir?

Abdaliye Medresesi (Mir Abdal)

Bazebde Ören Yeri

Nuh Peygamber Türbesi

Kasrik Ören Yeri

Finik Ören Yeri ve Kalesi, Şırnak gezilecek rotaları içerisindedir.

Sirnak Ne meşhur?

Şırnak mağaralarıyla, türbeleriyle meşhurdur. Aynı zamanda il içerisinde dopal güzelliklerde fazlasıyla yer ediniz.

Şırnağı kim fethetti?

Şırnak, Ömer zamanında İyâz b. Ganm tarafından fethedildi.

Ofisimize başvurmanız durumunda istediğiniz ülkeye bağlı olarak ülkenin beklentileri ve sizden istenen koşullar konuşulur. Buna bağlı olarak gerekli evraklarınız listelenir ve bu evrakları tamamlamanız için süre belirtilir. Evraklarınızı tamamlamanızın ardından beraber düzeltmeler gerçekleştirilir ve eksiksiz beklentileri karşılayan evraklar oluşturulur.

Şırnak vize merkezi ile oluşturulan evraklarınız ilgili ülkenin konsolosluğuna iletilir ve bu aşamadan sonra beklemek kalır. Konsolosluğa bağlı olarak 15 ila 30 gün içerisinde sonuç size iletilir. Size iletilen bu sonuçta vizenizin kabul edildiği ya da reddedildiği belirtilir.

Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Vize başvurusu yapılması için başvuru yapacağınız gün ilgili konsolosluktan randevu almanız gerekiyor. Randevu gün ve saatinize bağlı olarak konsolosluğa gitmeniz beklenir. Ancak belirlenen saatten bir süre önce gitmek sizin için avantaj olacaktır. Çünkü başvurunun yapılabilmesi için öncelikle vize ücreti ödenmeli ve başvuru için hak kazanılmalıdır. Ücret ödemeyen kişiler başvuruda bulunamaz.

Konsolosluğa gittiğinizde gideceğiniz ülkeye bağlı olarak ödemeniz gereken bir ücret belirtilecektir. Bu ücret vizenin uzunluğuna ve ülkeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Konsoloslukta bulunan ilgili bölüme giderek nakit olarak vize ücretini ödemeniz beklenir. Ancak bazı ülkeler internet üzerinden de ödeme alabiliyor. Her iki koşulda da dekont almaya özen göstermelisiniz.

Şırnak vize merkezimizde gerçekleştirdiğiniz başvuru için gerekli danışmanlık hizmetinde sizlere vize ücreti konusunda da gerekli yönlendirme işlemi yapılıyor. En kolay şekilde vizenizi almanız için tüm koşulları sağlıyoruz.

Şırnak Vize Merkezi
Şırnak Vize Merkezi

Vize Çıktığı Nasıl Anlaşılır?

Vize başvurunuzu konsolosluğa iletmenizin ardından sizi bir süre bekleme aşaması karşılayacaktır. Konsolosluğun sizin evraklarınızı incelemesi, değerlendirmesi ve sonucuna bağlı olarak bir karar vermesi gerekiyor. Burada özellikle kişinin maddi durumu, gitme nedeni ve kalacağı süre değerlendiriliyor. Yapılan değerlendirme sonucunda size bir bilgilendirme gönderilir.

Şırnak vize merkezi başvurusu sırasında bize belirttiğiniz telefon numarası ya da e mail adresiniz kullanılarak size bilgilendirmeye yönelik bir mail ya da sms gönderilir. Gönderilen bilgilendirmenin içeriği vize başvurunuzun sonuçlandığı yönündedir. Belirtilen yere giderek vize başvuru sonucunu bizzat kendinizin alması gerekiyor.

Size iletilen bu sonuç kapalı bir zarfta iletilir. Sizden başka kimse zarfı açamaz ya da önceden öğrenemez. Zarfın içerisinde sonuçlandırmaya dayalı bir mektup bulunur. Bu mektupta vize başvurunuzun kabul edildiği ya da edilmediği belirtilir. Kabul edilmediyse neden edilmediği de not düşülür.

Şırnak vize merkeziniz olarak başvurunuzun olumlu sonuçlanması için uygulanan adımların eksiksiz olmasını sağlıyoruz. Gerekli zamanlarda doğru yönlendirme ve bilgilendirme ile vize başvuru sonucunuzu kaçırmamanızı amaçlıyoruz.

Vize Başvurusunda Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Vize almanın en temel unsurlarından biri yeterli maddi duruma sahip olmanızdır. Ülkeler sizi kabul etmeden önce orada bulunacağınız sürede en azından temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kadar paranızın olmasını bekler. Maddi duruma bağlı olarak Şırnak vize merkezi başvurusu nasıl yapılır; ülkeler maddi durumunuzu iki duruma göre değerlendirebilir.

Anlık Olarak Banka Hesabınızda Bulunan Para

Bazı ülkeler yalnızca seyahate yakın bir tarihte kişinin hesabında ne kadar para bulunduğu ile ilgilenir. Özellikle turistik ya da kısa süreli vizelerde göz önünde bulundurulan bu durumdaki miktar ülkeden ülkeye ve kalacağınız süreye göre değişiklik gösterir.

Mesleğiniz ve Düzenli Olarak Hesabınızda Bulunan Para Akışı

Özellikle uzun süreli vize taleplerinde kişilerin geçmiş aylara yönelik de hesap dökümünün sunulması incelenir. Kişinin hesabına giren ve çıkan para durumu kontrol edilerek maddi durum için yeterlilik sunulabilir.

Almanya Öğrenci Vizesi >>> vizerandevu.com/almanya-ogrenci-vizesi-yeni-donem/ sayfamızdan bilgi alabilirsiniz

Şırnak Vize Merkezi Video;

ŞırnakBeytüşşebap Vize BaşvurusuCizre Vize BaşvurusuGüçlükonak Vize Başvurusuİdil Vize BaşvurusuSilopi Vize BaşvurusuŞırnak Vize BaşvurusuUludere Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×