Şırnak Vize Başvurusu

Şırnak vize başvurusu yapılırken eğitim maksadı ile ülke değiştirecek olan kişilere bir dizi kolaylık sağlanmaktadır. Pasaport başvuruları sırasında öğrencilerin sadece pasaport defter bedeli ödemesi yeterli olacaktır. Harç tutarını ödemeleri talep edilmeyecektir. Bu kolaylıktan istifade etmek için kişilerin 25 yaşından küçük olmaları gerekir.

Şırnak vize başvurusu eğitim maksadı ile talep edilecek ise hangi okuldan kabul aldığınıza ilişkin yazı da sunmalısınız. Hatta bu yazının yanı sıra okuldan gönderilmiş bir davet mektubu da süreci bir hayli kolaylaştıracak unsurlardandır.

Şırnak vize başvurusu sırasında öğrencilerin eğitim masraflarının nasıl karşılanacağına dair de bilgilendirme sunulmalıdır. Eğer sahip olunan burs ya da hibe varsa belge üzerinden sunulması yeterlidir.

Vize Randevu firması sayesinde eğitim amacı ile talep ettiğiniz vizeye olabildiğince kısa sürede ulaşmanız mümkün kılınacaktır. Ortalama 4 haftalık bir zaman diliminde size gerekli olan bilgilendirme sunulacaktır.

Vize başvurunuzda talep edilecek olan bir diğer belge de seyahat ve sağlık sigortasıdır. Bu sigorta bazı öğrenci değişim programlarında okullar tarafından karşılanmaktadır.

  • Şırnak Vize Merkezi

    Şırnak Vize Merkezi

    Şırnak vize merkezi olarak kaliteli ve eksiksiz vize başvurusu yapmanıza yardımcı oluyoruz. Şırnak merkez, Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi ve…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×