Güçlükonak Vize Başvurusu

Güçlükonak vize başvurusu sırasında kişilerin ne kadar süre kalacakları tabi olacakları vize kurallarını belirleyecek ana unsurlardandır. Avrupa’da temelde 2 kategori bulunmaktadır; C tipi ve D tipi, C tipi vize 90 günden kısa kalacak olan kişiler için tasarlanmıştır.

Güçlükonak vize başvurusu sırasında 90 günden uzun kalacak olan kişilerin ise D tipi vize başvurusunda bulunması gerekir. Oturum ya da çalışma iznini de bu vize türü üzerinden iletmeniz gerekmektedir. D türü vize aynı zamanda Ulusal Vize olarak da anılmaktadır.

Güçlükonak vize başvurusu sırasında başvuru yapacağınız ülkenin vize koşullarının ve pandemi kısıtlamalarının ne durumda olduğunu kontrol etmelisiniz. Bu kısıtlamalara göre seyahatinizi planlamanız gerekmektedir. Bir süre ülkeler sadece kendi vatandaşları ve oturum hakkı olan yabancıların giriş yapmasına imkan vermiştir.

Vize başvuru adımının yetkili birimler tarafından dikkate alınması için vize harcını da eksiksizi ödemeniz talep edilir.

Vize Randevu firması ile başvurunun iletilmesinin akabinde 4 haftalık bir bekleme süresi olacaktır. Pandemi koşulları sebebi ile sürede uzama da meydana gelebilmektedir.

  • Şırnak Vize Merkezi

    Şırnak Vize Merkezi

    Şırnak vize merkezi olarak kaliteli ve eksiksiz vize başvurusu yapmanıza yardımcı oluyoruz. Şırnak merkez, Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi ve…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×