Silopi Vize Başvurusu

Silopi vize başvurusu yapılırken kişilerin farklı bir ülkeye öğrenci olarak gitmeleri durumunda onay almaları çok daha kolay olacaktır. Bilhassa öğrenci değişim programı olan Erasmus ile giriş yapmak çok daha kolay olacaktır.

Silopi vize başvurusu sırasında hangi okullardan mezun olunduğu, dil seviyesi ve hangi ülkeden okuldan kabul alındığına dair tüm bilgilerin sunulması gerekir. Mümkünse okulun kabul metnine ek olarak bir de davetiye sunması gerekmektedir.

Silopi vize başvurusu öğrenci olarak yapılacaksa, pasaport talep adımlarında ekonomik kolaylıklardan istifade edeceksiniz. Öğrencilerin 25 yaşından küçük olmaları koşulu ile pasaport harcı ödememe imkanı bulunmaktadır.

Vize Randevu firması aracılığı ile başvuru adımlarını sorunsuz tamamlama ve tüm işlem akışını alanının uzmanı olan yetkililer tarafından yönlendirme hakkınız olacaktır. Vize başvurunuzun yetkili birimlere iletilmesinin hemen akabinde 4 haftalık bekleme süresi başlayacak ve daha sonrasında süreç onaylanacaktır.

Vize başvurunuzun geçerli olması adına vize harcının yatırılması gerektiğini de unutmamalısınız. Vize harcı dijital olarak da kayıt altına alınsa da siz makbuzunuzu da muhafaza etmelisiniz.

  • Şırnak Vize Merkezi

    Şırnak Vize Merkezi

    Şırnak vize merkezi olarak kaliteli ve eksiksiz vize başvurusu yapmanıza yardımcı oluyoruz. Şırnak merkez, Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi ve…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×