Rusya Vizesi için Gerekenler

Rusya Vizesi için Gerekli Evraklar

Eğer Rusya vizesi ne başvurmanız gerekiyorsa, her ülkenin isteyebileceği bazı belgelerin sunulması sizden istenecektir. Bu belgeler Rusya’ya giriş için gereklilikleri sağladığınızın göstergesidir.

Rusya Transit Vizesi

Rus Büyükelçiliği karşısında sizi temsil eden en önemli şey ibraz ettiğiniz belgelerdir. Tüm belgeleri dikkatlice, doğru bilgilerle doldurup sunmalısınız. Gerekli olan Belgelerin mensup olduğunuz ülkeye göre farklılık göstereceğini aklınızda tutun. Vize çeşidine göre konsolosluğun sizden ekstra belge talep etme hakkı vardır.

Rusya için vize nasıl alınır?

Rusya vizesi almak için ya direkt olarak konsolosluğa başvuru yapılmalı ya da yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvuru gerçekleştirilmelidir.

Rusya için vize gerekiyor mu?

Rusya için umuma mahsus pasaport almak zorundadır, gri ve yeşil pasaport sahipleri 30 gün, pasaport sahipleri 90 gün vizeden muaftır.

Rusya vize ücreti ne kadar?

Rusya vize ücretleri tek girişli ve çift girişli olmasının yanı sıra vize türüne göre farklılık göstermektedir.

Rusya Vizesi Gerekli Evraklar

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Rusya vize başvurularında ibraz etmeniz gerekli olan belgeler bulunmaktadır. Başvuran kişinin mensup olduğu ülke ya da Rusya seyahatinin amacı fark etmeksizin sunması gereken belgeler bulunmaktadır. Rus Vizeleri için sormanız gereken standart belgeleri sizin için listeledik:

Rusya Vizesi için Gerekenler
Rusya Vizesi için Gerekenler
 • Vize almak için form.  Formu doldururken doğru ve birbiriyle çelişmeyen bilgiler kullanmalısınız. Formun çıktısı alınmalıdır.
 •  Geçerliliği olan pasaport. Rusya vizesi alabilmeniz için pasaportunuzun bazı kriterleri taşıması gerekmektedir:
  •  Vize için başvurduğunuz tarihten sonra Pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerli olmalıdır.
  • Pasaportunuzda iki sayfa boşluk bulunmalıdır. Bu boşluk sayfalar artarda olmak zorunda değildir.
 • Pasaportunuzda uygun fotoğraf. Fotoğraf Rus vize koşullarına uygun olmalıdır. Fotoğrafı Yazdığınız başvuru formuna istenilen alana yapıştırın.
 •  Oturum izni kanıtı. Eğer Rusya vizesine Kendi ülkemizden değil başka bir ülkeden Baş vuruyorsanız, O ülkeye dair oturum yeriniz olduğunu kanıtlamalısınız. Söz konusu bu belge güncel olmalıdır. Aşağıda sıralanmış belgelerden bir tanesi bu belgenin yerine geçebilir:
  •  Oturum izni olan ülkenin size sağladığı geçerliliği olan vize.
  •  Adres ya da isim bilginizle eşleşen elektrik faturaları.
  •  Okuldan, kolejden, üniversiteden alınmış kayıt zamanınızı bildiren mektup bu mektup içinde Eğitim Kurumu ile ilgili ayrıntıları içermelidir.
 • Vize mektubu. Bu belge Rusya’ya davet edilmek istediğinizi kanıtlamak içindir. Bu belge hakkında Daha fazla bilgi almak için Yazımızın devamında daha   çok bilgi edinebilirsiniz.

 Banka hesap özetleri. Hesap özetleri son 3 aya ait olmalıdır. Evden çalışıyorsanız, bir şirkette yönetici iseniz, serbest meslek Sahibi iseniz veya şu an çalışmıyorsanız bu belgeye ihtiyacınız vardır. Banka hesabınızda Rusya’da geçirmek istediğiniz her gün için 115 Euro paranız bulunmalıdır. Bu şekilde vizeniz olumlu sonuçlanabilir.

Vize Türüne Göre Rusya Vize Gereksinimleri

Rusya Federasyonu başvuruda bulunmak istediğiniz bizi çeşidine göre sizden ekstra belge talep Etme hakkına sahiptir. Özel gerekli belge istenen Rusya vizelerini sizlerle inceleyelim.

Başvuru Sahibinin Uyruğuna Göre Rusya Vize Gereksinimleri

Avrupa Birliği ülkeleri, İrlanda, Danimarka, İran, İsrail, Monaco, İsviçre, Norveç ve İzlanda ülkelerinden birinin vatandaşı olmanız halinde Rus vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • Gerekli sağlık sigortalarının yaptırılması. Bu belge Rusya’da yabancı bir sigorta şirketi tarafından yapılmalı ve şu bilgileri içinde bulundurmalıdır:
 •  Tam olarak isim ve soy isminiz
 • Anlaşmanın yapıldığı zaman.
 •  Sigorta şirketini ayrıntıları ve gerekli Poliçe bilgileri.
 •  Sigorta geçerlilik tarihi. Bu sigorta Rusya’da olduğunuz sürece size bir güvence olmalıdır bu tek ve çift girişli vize için geçerlidir çoklu giriş vizelerinde ise ilk yolculuğu kapsaması yeterlidir.
 •  Sigortanın kapsadığı alan Rusya sınırlarını içinde bulundurmalı.
Rus şirket ya da ortak tarafından size gönderilen davetiye. Avrupa birliği ile Rusya arasında yapılan 25 06 2006 da yapılan anlaşmanın maddelerine göre bu davetiye kişisel vergi numaralarını bulundurmalıdır. Herhangi bir yerden sizin Rusya’ya gelmeniz için yazılı talep.

Avusturya vatandaşları iş için Rusya gittiklerinde ekstra Bazı belgeler teslim etmelidir Rus şirketi ise kendi otobiyografisini sunmalıdır Bunun amacı karşılıklı bir ilke kurmaktır.

Rusya Turistik ve Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/rusya-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Rusya Vizesi için Gerekenler Video;

Rusya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×