Rusya Ticari Vizesi

Rusya Ticari Vizesi Başvuru

Bu vize kişilerin Rusya’da ticari faaliyetler ve etkinliklerde bulunmasına olanak tanıyan bir vizedir. Rusya işletme vizesi 90 gün süresince tek, çift, çoklu giriş seçenekleri ile alınabilmektedir. Eğer çoklu giriş vizesi tercih edilecekse süre 1 yıla kadar çekilebilir.

Hollanda Havaalanı Transit Vizesi

Ticari vize nedir Rusya?

Rusya’ya gitme sebepleri işle ilgili olan kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Rusya için vize gerekiyor mu?

Evet, normal pasaporta sahip olan kişilerin vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Rusya vize ücreti ne kadar?

Konsolosluklara ödenmesi gereken harç miktarı 80 Dolar’dır.

Rusya İşletme Vizesine Kimler İhtiyacı Var?

Bütün Dünyada bulunan iş adamlarına Rusya’nın kapısı açıktır. Bazı ülkelere mensup iş adamlarının vize alma gerekliliği varken bazı ülkelere mensup kişilerin vizeye ihtiyacı yoktur.

Aşağıdaki iki kategoride bulunan iş adamları vize uygulamalarından muaftır:

 • Bazı ülke vatandaşları.
 • Business Travel Card APEC’ sahip olan iş adamları.

Rusya Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya işletme vizesi alabilmek zor bir prosedür gibi görünse de zor değildir. Sadece dikkatli takip etmeniz ve bulmanız gereken bazı belgeler bulunmaktadır.

Rusya vizenizin olumlu yanıtlanması için aşağıda sıralanan bütün adımları izlemelisiniz. İşte bütün adımlar:

Rusya Ticari Vizesi
Rusya Ticari Vizesi
 • Vizeye ihtiyacınız var mı yok mu? Bakın. Vizeye ihtiyacınız olduğuna kanaat getirdiyseniz sıradaki adıma geçin.
 • Vize desteği, iş davetiyesi almalısınız. Daveti Rusya İç ya da Dış Bakanlıklarından birinden alabilirsiniz. Aynı zamanda birlikte çalışacağınız şirketten de talep edebilirsiniz.
 • Online vize işletme başvuru formunu doldurun. Gerekli formu Rusya Dış İşleri Bakanlığı web sayfasında bulmanız mümkündür.
 • Başvuru belgelerini teslim edin. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak teslim etmeniz gereken yer değişebilir. Bu bir konsolosluk, büyükelçilik ve vize merkezi olabilir. Randevu gereksinimleri de değişiklik gösterebilmektedir.
 • Aldığınız ticari vizenin ücretini ödeyin. Ücret mensup olduğunuz ülke, durum, giriş sayısı gibi vize özelliklerine göre değişir. Tüm listeyi aşağıda bulmanız mümkündür.

Büyükelçilik gerek görmesi halinde sizden bir görüşme randevusu isteyebilir. Dosyalarınızda eksik ya da şüpheli bir durum görürse ek belge isteme hakkına da sahiptir. Bu istenenlere itiraz hakkınız yoktur. İşlemler bittikten sonra sonuç size en kısa zamanda bildirilecektir.

Rusya’ya vardıktan sonra

Rusya vizesinden olumlu cevabı aldıktan sonra hemen seyahati başlatabilirsiniz. Rusya’ya gittikten sonra yapmanız hemen yapmanız gereken iki tane işlem vardır. Bu işlemler:

 • Göçmenlik kartı temin etmek. Rusya’ya girişte sınır muhafızları size bir tane göçmen kartı verecek, bu kart iki aynı bölümden oluşur. İkisi birden doldurulacak bir tanesi memurda bir tanesi de sizde kalacaktır. Bu kartı yanınızdan ayırmamalısınız.
 • Aldığınız öğrenci vizesini kaydetmelisiniz. Bu kayıt Rusya da konaklayacağınız ev ya da otelin sahibi tarafından yaptırılmalıdır. Bu yüzden göçmenlik kartı kopyası ve pasaport veri sayfalarının kopyasını ona verin. Süreci bitirebilmek için o belgelere ihtiyaç duyacaktır.

Rusya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Bütün vizelerde olduğu gibi Rusya Ticaret Vizesinde de belli belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu belgeler sizi konsolosluk karşısında temsil edecek, sizi konsolosluğa tanıtacak belgelerdir. Belgeleri içindeki bilgiler birbiri ile çelişmemeli ve yanlış bilgiler içermemelidir. Lütfen hazırlarken dikkatli olunuz. İşte Rusya ticaret vizesi için gereken belgeler:

 • Vize davet mektubu, vize desteği. Giriş iddianızı destekleyen bir destek mektubu olmalıdır. Bu şekil de vize talebiniz kabul edilebilir. Üç farklı vize destek türü vardır. Bunlar:
  • Rusya İç İşleri Bakanlığı’nın daveti. Rusya’da eğitim alacağınız eğitim kurulu sizi kabul ettiyse bu belgeyi size vermekle sorumludur. Konsolosluğa orijinal halini çıktı ya da elektronik olarak ibraz edebilirsiniz.
Rusya Dış İşleri Bakanlığı tarafından gönderilen davet. Bu daveti Rusya’daki çalışacağınız kurumunuz ya da kişi Dış İşeri Bakanlığından bu belgeyi talep edebilir. Bakanlık bu davetiyeyi konsolosluğa iletecektir. Belgenizi kanıtlayabilmeniz için size 6 haneli bir sayı verilecektir.

Rusya’da ki ortak olduğunuz kurum ya da kişinin size direk davetiye göndermesi. Bu belge sadece Rusya ve sizin mensup olduğunuz ülke arasında vize kolaylaştırma çalışmaları varsa o şekilde alınmaktadır. Rusya’da bulunan şirketin yetkilisi, sahibi tarafından üzerinde damga ve imza olmalıdır. Davetiye ev sahibi şirketin antetli kağıdını yazılmalı, yazdırılmalıdır. Belge ibrazı aşamasında bu belgenin orijinali istenebilir. Bu konuda bilgi alınız.

Rusya vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/rusya-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Rusya Ticari Vize Ücreti

Rusya vize uygulamalarında ücretler sizin mensup olduğunuz ülke, vize türüne, amacınıza, giriş-çıkış haklarınıza bağlı olarak belirlenmektedir.

Rusya Ticari vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/rusya-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Rusya İşletme Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Rusya’dan ticari vize almak için ortalama süre 10 gündür. Bu işlemler 3-20 gün arasında bir zaman da halledilmektedir. Eğer aceleniz varsa hızlı vizelere başvurmayı planlıyorsanız da ücretlerinin normal vize ücretlerinden yüksek olacağınızı aklınızdan çıkartmayın.

Rusya Ticari Vizesi Video;

Rusya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×