Moritanya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Moritanya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Moritanya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Moldovya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Moritanya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Moritanya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Moritanya seyahati düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları pasaport türü ayırmaksızın vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvurular Moritanya Konsolosluğu’na bizzat ya da Vize Randevu Ofisi aracılığı ile yapılabilmektedir.

Moritanya vize istiyor mu?

Moritanya Türkiye’den vize istemez sadece bordo pasaport sahibi olan Türk vatandaşları vizeye tabidir.

Moritanya vizesi nasıl alınır?

Şahsen başvuru yaparak Moritanya vizesi Türkiye temsilciliğinden alınır. Ayrıca konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlar ya da bize merkezleri ile turizm ve seyahat acenteleri de hizmet vermektedir.

Moritanyaya nasıl gidilir?

Moritanya’ya gidebilmek için İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçuş bulunmaktadır, iki ülke arası ortalama 6 saat 12 dakika sürmektedir.

Moritanya Vize başvurusu seyahat amacına ve süresine göre yapılmalıdır. Seyahat amacına göre yapılacak vize başvurusunda gereken evraklar için Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Başvuruda hazırlanacak evraklardan Moritanya Başvuru Formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Konsolosluğun sizi tanımasında ki ilk adımı olan başvuru formunda beyan edilen cevaplar vize başvurunuzun olumlu sonuç almasında etkilidir. Verilen cevapların beyan edilen diğer orjinal evraklara uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Çelişkili verilen cevaplar eksik ve hatalı verilen cevaplar vizenizin red cevabı almasına neden olacaktır.

Vize başvurusu için pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olmasına, 2 boş sayfasının bulunmasına ve 10 yıldan eski olmamasına dikkat ediniz. Geçerliliği bulunmayan deforme olmuş pasaportlar kabul edilmemektedir.

Moritanya Vize Başvurusunda Davetiye Şartı

Moritanya Vizesi başvurusunda seyahat amacı Aile Ziyareti olan vatandaşlarımızın Moritanya’daki yakınlarınızdan gönderilen Davetiye temin etmeleri gerekmektedir. Davetiye’de vize başvurusunda bulunan kişiye ait kimlik bilgileri, davetçinin kimlik bilgileri, kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi ve ikametgah belgesinin bulunması ve davet eden kişi tarafından imzalanması gerekmektedir.

Moritanya ziyaret amacı ticari olan vatandaşlarımızın Moritanya’daki şirket ya da firmadan gönderilen şirketin antetli kağıdına yazılan, başvurana ait kimlik bilgileri, hangi pozisyonda çalışacağı, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair bilgiler, şirkete ait bilgiler, kişinin hangi pozisyonda çalışacağı ve ne kadar maaş alacağı hakkında bilgiler bulunmalı, şirkete ait kaşe ile kaşelenmeli ve şirket yetkilisi tarafından imzalanmalıdır.

Temin edilen davetiyeler gereken vize evraklarının arasında bulunmalıdır.

Moritanya Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan 10 yılı geçmemiş ve en az 2 boş sayfası bulunmalı.
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf, arka fonu beyaz, yüzü kapatacak herhangi bir engel bulunmayan 35×45 mm ebadında.
 • Başvuru Formu: Başvuran tarafından eksiksiz ve doğru bilgilerle cevaplanmalı.
 • Başvuru Dilekçesi: Moritanya Konsolosluğuna hitaben yazılan dilekçede seyahat amacı, seyahat süresi, seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağına dair bilgiler yazılmalı ve imzalanmalı.
 • Davetiye: Ticari ve Aile Ziyareti amaçlı seyahatlerde Moritanya’da bulunan yakın akraba ya da şirket tarafından gönderilen davetiye temin edilmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30 bin € teminatlı seyahat sağlık sigortası isteğe bağlı olarak yapılır.
 • Banka Hesap Dökümü: Seyahat boyunca masrafların karşılanacağına dair yeterli miktarda bakiye bulunmalı ve banka yetkilisi tarafından kaşelenip imzalanmalı.
 • Mesleki Belgeler: Vergi levhası, ticari sicil gazete fotokopisi vs.
 • Rezervasyon Belgeler: Otel ve uçak rezervasyonlarına ait bilet ya da dökümanlar.
 • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüze ait okunaklı çekilmiş kimlik fotokopisi.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tüm Aile bireylerine ait kimlik ve adres bilgilerinin açıkça yazıldığı belge.
 • İkametgah Belgesi
 • Muvafakatname: 18 yaşından küçükler için anne-baba tarafından imzalanan noter onaylı izin belgesi.

Belirtilen evrak listesi Moritanya Vizesi için gereken genel evrak listesidir. Şahsınıza ait mesleki durumunuza seyahat amacınıza ve seyahat süresine göre belirlenmesi gereken evrak listesi için Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçiniz.

Moritanya Gezisi Hakkında Önemli Bilgiler

Moritanya Seyahati İçin Sağlık Bakanlığımızı arayarak seyahat sağlığı Moritanya gezisi için gereken önlemler ve yapılması gereken aşılar için detaylı bilgi alınız. Moritanya seyahati için sıtma, tifo, sarı humma, çocuk felci, kızamık, kuduz, kabakulak, aşıları ve tedavileri gerekebilir.

Moritanya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Moritanya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Ülke de hijyen şartları gerektiği kadar iyi olmadığı için açık yiyeceklerden ve şebeke sularından uzak durmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca ciddi sağlık sorunları bulunan vatandaşlarımızın ülkede ki hijyen konusunda zayıf olan hastaneleri kullanmamaları gerekirse özel hastaneleri tercih etmeleri fakat yinede dikkatli olmaları, sağlık ekipmanları konusunda eksikliği bulunan hastaneler nedeniyle önlemlerini almaları konusunda uyarmak istiyoruz.

Moritanya Konsolosluğu| Moritanya Vize Randevusu

Moritanya Konsolosluğu| Moritanya Vize Başvuru İşlemleri

Moritanya vize randevu, herhangi bir ücreti ödemeden adreslerimize gerekli belgeleri hazırlayarak başvurularınızı yapabilmemiz için öncelikli olarak konsolosluğun uygun olduğu çalışma tarih ve saatlerini belirleme işlemidir. Sizler de uzman isimlerle çalışan firmalarımız sayesinde kargo şirketleri aracılığıyla göndereceğiniz evraklarınızın Moritanya vize başvurularında olumlu sonuçları kazanmanızı sağlayacak şekilde değerlendirilmesine olanak verebilirsiniz. Şahsen randevulara katılmanıza gerek olmadığını aktaran temsilcilerimizin sizlerin yerine tüm işlemleri gerçekleştireceğini ve takip edeceğini görebileceksiniz. Sizler yalnızca sonuçları almak üzere vize başvurularının neticeleneceği süreçleri bekleyebilir ve bu konularda bilgi alabilmek için 0850 227 72 05 iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz. Kargo yoluyla veya elden teslim edilecek olan sonuçlarınıza en kısa sürede nasıl ulaşabileceğinizi sizler için paylaşıyoruz.

Moritanya Vizesini Almak

Bulunduğunuz şehir neresi olursa olsun vize başvurusu için randevularınızı alacak olan Vize Ofisi ile görüşmelere başlayabilir ve başvuru formu, pasaport ve diğer evrakların tamamlanması için profesyonel destekleri elde edebilirsiniz. Sizler de aylar öncesinden harekete geçerek, mağdur olmamanız için hareket edecek olan ekiplerimizle tanışabilirsiniz. Seyahat amacınızı kanıtlayacak olan belgelerinizi, sahte ve eksik olmayan evraklarınızı ve pasaportunuzu, sağlık sigortası, vize ücreti gibi yatırmanız gereken ücretlerin dekontlarını bizlere [email protected] adreslerinden ulaştırmanız halinde randevularınızı kısa sürede almanıza ve vize sonuçlarını beklemenize olanak veriyoruz. Ayrıca seyahatinizin bitiş tarihi itibariyle ülkeden ayrılacağınızı gösterir belgeleri sunmamanız halinde vize reddi yanıtını alabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmanız durumunda ödemiş olacağınız vize ücretlerini iade almanız söz konusu değildir. Bu nedenle vize başvurularınızın olumsuz bir şekilde yanıtlanmaması adına en iyi destekleri sağlayacak olan adreslerimizden yardım alabilirsiniz.

Moritanya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Konsolosluğun şartları tam olarak yerine getirdiğinize ikna olması halinde en fazla 7 iş günü içerisinde sonuçları bildireceklerdir.

Ancak randevularınızı seyahat tarihinizden 1 ay öncesinde alarak, yoğunluk durumlarının yanı sıra ek belge talep etme ihtimallerine karşı sizleri zor durumda bırakmayacak olan temsilcilerimizden gerekli detayları elde edebilirsiniz.

Tüm aşamaları gerektiği gibi tamamlayarak olumsuzluğa yer vermeyecek olan ekiplerimiz aracılığıyla ülkede seyahat amaçlarınıza uygun sürelerde konaklama ve diğer haklarınızdan faydalanabileceksiniz.

Moritanya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Moritanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×