Moldovya Vize

Moldovya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)

Moldovya Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Moldova Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Moldova dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Moldova Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Moldova seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatleri için pasaport ayrımı olmaksızın vizeden muaftırlar.

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan, oturum izni bulunan yabancı uyruklu kişiler ve Moldova’ya uzun dönem seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları vize başvurusunda bulunmalıdır.

Turistik gezi seyahatinde bulunacak olan Vatandaşlarımız kimlik ve rezervasyon belgeleri ile Moldova’ya giriş yapabilirler. Turistik seyahatiniz bitmeye yaklaştığında isterseniz vizenizi uzatabilirsiniz. Uzatma işlemi son 3 kala gerçekleştirebilirsiniz.

Moldova Transit Havaalanı Vizesi

1 Kasım 2012 tarihinde imzalanmış olan vize muafiyeti anlaşmasına göre 90 güne kadar olan seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları vizeden muaf tutulmaktadır. Moldova Transit Vizesi yabancı ülke vatandaşlarına 5 güne kadar gidecekleri ülkeye geçmek için Moldova Havaalanında verilmektedir.

Moldova Havaalanı Transit Vizesinden uçak mürettebatı, hizmet, diplomatik pasaport sahipleri, AB üyesi devleti ya da Amerika oturma izni olanlar, AB ve Amerika pasaport sahipleri muaftır.

Moldova Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Moldova seyahatinde bulunacak olan vatandaşlarımız pasaportla giriş yapabildikleri gibi yeni tip çipli kimlik kartlarıyla da seyahat edebileceklerdir. Kimlik kartı ya da pasaportun yanında sınır da beyan edilmesi gereken evraklar otel rezervasyon belgeleri, varsa davet edene ait kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri, uçak gidiş-dönüş biletleri dir. Bu belgeleri mutlaka yanınızdan ayırmayınız.

10 gün seyahat edecek olan vatandaşların yanlarında 300 €, 10 günden uzun kalacak olan vatandaşların yanında her gün için 30 € para bulundurmaları gerekmektedir.

Seyahat sırasında meydana gelebilecek kimlik kartı çaldırma ya da kaybetme gibi durumlar için Moldova’da bulunan Büyükelçiliğe giderek geçici pasaport başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Geçici pasaport başvurusunda bulunmak kişilerin yanlarında kimlik değerinde fotoğraflı, soğuk damgalı ve kimlik numarası bulunan bir belge bulundurmaları gerekmektedir.

Moldova’ya giriş te ve çıkışta üzerlerinde 10 bin € bulunan vatandaşların bu parayı gümrük yetkililerine beyan etmeleri açıklama yapmaları gerekmektedir. Açıklaması beyanı yapılmayan paralara el konulmaktadır.

Çalışmak İçin Moldova’ya Gitmek

Çalışma amaçlı Moldova’ya gitmek isteyen Vatandaşlarımızın vize evrakları dışında sabıka kaydı ve mesleklerini kanıtlar diploma sertifika beyan etmeleri gerekmektedir.

Moldova’da çalışmak isteyen kişinin işvereninin öncelikle Moldova’da İstihdam Bölgesel Ajansı’na bildiri yapması ve gazetede iş ilanı vermesi gerekmektedir. İş ilanına rağmen Moldova’da çalışacak işçi bulunmaması halinde işveren Ulusal İstihdam Ajansı’na çalışma izni için başvuru yapar.

Yapılan incelemeler sonucunda verilen kararın olumlu olması sonucunda işverene bildiri yapılır ve çalışmak isteyen kişi uzun süreli vize başvurusu yapar.

Çalışma İzni İçin Gereken Belgeler

 • Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından doldurulacak.
 • Kimlik Kartı
 • İş Sözleşmesi
 • Diploma – sertifika – eğitim belgeleri.
 • Sabıka Kaydı
 • Sağlık Raporu: AIDS/HIV virüsü taşımadığına dair.
 • Moldova’da İkamet Adresi.
 • 2 adet fotoğraf.
 • Uluslararası İstihdam Ajansı Cevabı
 • Şirketin Vergi Borcu Olmadığına Dair Belge.
 • İşverenin UİA ve İçişleri Bakanlığına yazdığı dilekçe.

Çalışma izni kişiye 1 yıl geçerli olarak verilmektedir. Başvurular 1 ay içinde sonuçlanmaktadır. Spor sektöründe çalışacak kişiler için Uluslararası İstihdam onayı gerekmemektedir. Diğer belgeler ile direk başvuru yapabilirler.

Moldova’da 250 bin $ yatırıma 5, 100 bin $ yatırıma 3, 10 bin $ yatırıma 2 yıllık çalışma izni ya da ikamet verilmektedir.

Moldovya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Moldovya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×

  Vize Menüsü